facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Spotkanie Przedstawicieli POPON z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Witoldem Stępniem

Dodano: 2012-02-01 09:56:15

  

W dniu 31 stycznia 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Witoldem Stępniem oraz Dyrektorem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Anną Mroczek.

Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych reprezentowali Andrzej Staliński Przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON w Łodzi, Laureat etapu regionalnego Konkursu Lodołamacze 2011 w Kategorii Zatrudnienie Chronione Pan Czesław Zabost ze Spółdzielni Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych ze Skierniewic oraz Anna Węgrzynowicz Dyrektor ds. Organizacyjnych.

W imieniu POPON Pan Andrzej Staliński podziękował Panu Marszałkowi za objęcie patronatem honorowym regionalnego etapu Konkursu Lodołamacze 2011 w województwie łódzkim, a także promowanie idei konkursu.

Na spotkaniu m.in.: podsumowano szóstą edycję Konkursu LODOŁAMACZE oraz omówiono aktualne problemy systemu zatrudniania osób niepełnosprawnych w Polsce.

Marszałek pogratulował laureatowi Konkursu oraz wręczył list gratulacyjny, w którym napisał:

„W związku z przyznaniem SIZEI - Spółdzielni Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych pierwszego miejsca w kategorii Zatrudnienie Chronione w tak prestiżowym Konkursie jakim są Lodołamacze, proszę przyjąć serdeczne gratulacje i podziękowania za wkład pracy wniesiony w tworzenie osobom niepełnosprawnym godnych warunków życia i pracy. Fakt, że aż 70 spośród 105 pracowników Spółdzielni to osoby wymagające szczególnej troski, stawia Państwa zakład w rzędzie firm o szczególnej wrażliwości, które w wyjątkowy sposób potrafią godzić priorytety ekonomiczne z misją społeczną Za wzorcowe należy uznać również wszystkie zabiegi o dobre samopoczucie osób wymagających specjalnej opieki poprzez organizowanie wycieczek i wypoczynku oraz inne formy wsparcia.”

Marszałek zapewnił również, o swoim wsparciu przy realizacji przez POPON kolejnych edycji Konkursu.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan