facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

KPRP: "Największą wartością w Polsce jest drobny biznes"

Dodano: 2012-02-07 11:17:25

  

Największą wartością w Polsce jest drobny biznes, który walczy skutecznie o własne szanse i radzi sobie nienajgorzej w konkurencji z innymi - powiedział podczas wtorkowego spotkania z Powiatową Izbą Gospodarczą w Sochaczewie prezydent Bronisław Komorowski.

Jak podkreślił, małemu i średniemu biznesowi państwo polskie powinno w miarę możliwości pomagać, nie przekraczając barier tworzonych przez zobowiązania prawa europejskiego. - I wydaje mi się, że to się na szczęście dzieje - ocenił.

Zdaniem prezydenta, wielką rzeczą jest umiejętność spostrzeżenia nowych szans wydobycia tego, co pozytywnie wyróżnia każde miasto, czy powiat. - To nie jest tak, że wszyscy są tacy sami, że wszędzie jest taka sama szansa, albo tej samej szansy nie ma. Wydaje mi się, że tu, w Sochaczewie tę szansę państwo odczytali bardzo dobrze - podkreślił.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że Polska już od ponad 20 lat może się cieszyć zmianą mechanizmów zarządzania oraz mechanizmów gwarantujących rozwój gospodarki, tak jak w cywilizowanym i zamożnym świecie. - Możemy z dumą mówić: doczekaliśmy już owoców. To jest rzecz niebywała, jak się jeździ po świecie i dowiaduje się, że Polska jest absolutnym wzorcem, marzeniem dla wielu innych nacji, wielu innych państw, także wielu innych przedsiębiorców z innych krajów europejskich - zauważył.

Prezydent podkreślił, że wprawdzie są problemy i trudności, ale - jak mówił - Polska zachowuje jako kraj, ale także w skali przedsiębiorstw, zdolności konkurencyjne. Przyznał, że przedsiębiorców ma prawo boleć zwiększenie składki rentowej, ale trzeba pamiętać, że koszty pracy w Polsce są niższe niż w większości krajów europejskich. - A to buduje szanse na przyciągnięcie kapitału i na skuteczne konkurowanie z innymi - mówił.

- Musimy uczyć się konkurowania, musimy mieć odwagę stawania w szranki i podejmowania konkurencji z innymi. Polacy sobie z tym świetnie radzą - uważa prezydent. Jak mówił, polskie firmy konkurują skutecznie, nie tylko w Polsce, ale także na rynkach europejskich.

- Z największą przyjemnością zawsze słyszę np. od naszych sąsiadów niemieckich, jak ci narzekają, że firmy polskie zajmują liczącą się część rynku np. w żywności przetworzonej - podkreślił prezydent. To - jak mówił - świadczy o tym, że potrafimy być dynamiczni i wykorzystywać swoje szanse.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan