facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

MPiPS: Posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji

Dodano: 2012-03-02 10:33:38

  

Dyskusja nad rządowym projektem ustawy z 13 lutego 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw przewidującym reformę systemu emerytalnego zdominowała posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno – Gospodarczych, które odbyło się 29 lutego 2012 r. Obrady prowadził Przewodniczący Komisji Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Strona rządowa przedstawiła informację nt. zmian demograficznych w szerokiej perspektywie i ich wpływu na system zabezpieczenia społecznego. Podkreślono, że wszystkie kraje Unii Europejskiej dążą do stopniowego zrównania i wydłużenia wieku emerytalnego. Według partnerów społecznych konsultowany projekt powinien być częścią pakietu rozwiązań prawnych obejmujących zabezpieczenie społeczne osób w wieku 60+ oraz wspierających działania zmierzające do większego otwarcia rynku pracy dla osób młodych.

Minister Kosiniak-Kamysz powiedział, że Trójstronna Komisja stanowi najważniejsze ciało dialogu społecznego w Polsce i to właśnie na jej forum będą dyskutowane kluczowe kwestie związane z proponowanymi przez rząd reformami, w tym w szczególności dotyczące zmian w systemie emerytalnym.

Kolejne posiedzenie Prezydium TK i posiedzenie plenarne zaplanowano na 22 marca.

Źródło: MPiPS

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan