facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

ZUS: Komunikat dla płatników składek w sprawie zasad przyjmowania dokumentów rozliczeniowych za luty składanych z wykorzystaniem programu PŁATNIK

Dodano: 2012-03-07 09:37:04

  

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie informuje, że dokumenty rozliczeniowe począwszy od dokumentów za luty 2012r. mogą być przygotowane wyłącznie w wersji 8.01.001A programu PŁATNIK, która uwzględnia obowiązującą wysokość składki na ubezpieczenia rentowe tj. w wysokości 8%.

W przypadku, gdy przekazane w marcu 2012r. dokumenty za luty 2012r. zostaną sporządzone i przekazane z nieaktualnej wersji programu PŁATNIK, a składki na ubezpieczenia rentowe w imiennych raportach miesięcznych ZUS RCA lub deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA składanej przez płatników rozliczających składki wyłącznie na własne ubezpieczenia zostaną wyliczone od niepoprawnej stopy procentowej - 6%, zostaną one skorygowane przez ZUS do prawidłowej wysokości.

Od 1 kwietnia 2012r. dokumenty ubezpieczeniowe przygotowane w poprzednich wersjach programu Płatnik, nie będą przyjmowane do ZUS.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan