facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Sobota, 10 marca dniem otwartym w urzędach skarbowych... a dla pozostałych serwis pytaniowy

Dodano: 2012-03-08 09:28:47

  

Ministerstwo Finansów zaprasza w sobotę 10 marca na dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9.00 do 13.00.

Dzień otwarty to znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu PIT. Oprócz uzyskania szczegółowej wiedzy dotyczącej rocznego rozliczenia się z podatku dochodowego będzie można obejrzeć prezentacje przygotowane przez pracowników urzędów i zapoznać się ze specyfiką pracy w urzędzie skarbowym. Ponadto w wielu urzędach przygotowano różnego rodzaju konkursy, a dla najmłodszych dodatkowe niespodzianki.

Akcja, zainicjowana w 2005 r., z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 r. w dniu otwartym wzięło udział prawie 70 tys. osób.

Dla tych jednak, którzy nie będą odwiedzać urzędu skarbowego, a mają pytania lub wątpliwości dotyczące swoich rozliczeń Ministerstwo Finansów przygotowało specjalny serwis pytaniowy. Daje on możliwość zarówno zadawania pytań na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów, jak też wymieniania się wiedzą z innymi internautami.

Z serwisu można skorzystać za pomocą strony www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl. Każdy niezalogowany użytkownik może swobodnie przeglądać wszystkie zadane poprzez serwis pytania, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub pytań najciekawszych czy najczęściej zadawanych.

Użytkownik, który się zarejestruje lub zaloguje za pośrednictwem facebooka, uzyska jeszcze szersze możliwości. Będzie mógł zadawać pytania, dołączać się do rozpoczętych wątków tematycznych a także odpowiadać na pytania innych internautów. Uzyska też swoje konto w serwisie, które pozwoli mu śledzić status swoich pytań lub ułatwić dostęp do obserwowanych wątków. Korzystanie z serwisu nie wymaga podawania imienia i nazwiska, a jedynie „nicka”. Dzięki temu każdy może swobodnie korzystać z funkcjonalności bez obaw, że dane o jego rozliczeniu staną się powszechnie dostępne.

Uruchomienie serwisu to jeden z elementów tegorocznej akcji Szybki PIT, która ma informować podatników jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz promować składanie deklaracji drogą elektroniczną. Oprócz aplikacji pytaniowej działają również strona internetowa www.szybkipit.pl, kanał resortu finansów na portalu YouTube oraz fanpage MF na portalu społecznościowym facebook.

Źródło: Min. Finansów

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan