facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Projekt zmiany ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

Dodano: 2013-04-19 05:50:07

  

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza pracodawców do zgłaszania swoich uwag i wniosków dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. W dziale projekty aktów prawnych (zobacz projekt ustawy) można zapoznać się z projektem zmiany ustawy wraz z uzasadnieniem.

 

 

 

Podjęta przez grupę senatorów inicjatywa ustawodawcza w sprawie zmiany ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zakłada, że w art. 1 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 157,poz. 1314) w art. 6 w ust. 5 w pkt 3 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 4 w brzmieniu: „4) dodatku do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej.”.

 

W praktyce zmiana ta zmierza do tego, aby dodatek do wynagrodzenia za pracę w porze nocnej nie był uwzględniany przy obliczaniu minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jest to istotna zmiana dla pracodawców zatrudniających pracowników w porze nocnej a w szczególności przedsiębiorców z branży  dozoru i ochrony osób i mienia.

 

Zapraszamy pracodawców do przesyłania nam uwag  i wniosków do tego projektu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan