facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

KPRM: Obniżenie bezrobocia najważniejszym zadaniem rządu

Dodano: 2013-04-25 07:59:32

  

Donald Tusk dyskutował z przedstawicielami związkowców i pracodawców m.in. na temat ochrony miejsc pracy i konkurencyjności polskiej gospodarki.

 

Nie ma ważniejszego zadania niż działania na rzecz obniżenia bezrobocia – powiedział premier.

 

Po posiedzeniu tzw. Komisji Trójstronnej Donald Tusk mówił, że niezależnie od grożenia akcjami protestacyjnymi, nie zgodzi się na propozycje związkowców, które de facto zwiększyłyby w Polsce bezrobocie. Wyjaśnił, że środowe spotkanie służyło głównie próbie wyjaśnienia związkom zawodowym najważniejszych powodów, dla których rząd proponuje rozwiązania zmierzające do uelastycznienia czasu pracy.

 

- Jest gotowość ze strony związkowej do poważnej rozmowy bez używania straszaków - powiedział szef rządu. - Będę namawiał wszystkich partnerów w tym dialogu, aby przyjęli także jako swój ten priorytet, jakim jest walka z bezrobociem w Polsce. Z tego stanowiska na pewno nie ustąpię, bo tutaj nie może być kompromisu.

 

Premier potwierdził, że będzie obecny również na kolejnym posiedzeniu Komisji Trójstronnej, które już za około miesiąc. Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych tworzona jest przez przedstawicieli rządu, związków zawodowych i organizacji pracodawców prywatnych.

 

Źródło: KPRM

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan