facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Większy procent zatrudnionych, bo... spada liczba osób z niepełnosprawnością?

Dodano: 2017-11-10 10:13:05

  

Mimo zmniejszającego się bezrobocia wśród osób z niepełnosprawnością, wciąż potrzebne są działania na rzecz aktywizacji zawodowej tej grupy oraz adaptacji i przełamywania barier ze strony pracodawców – uważają uczestnicy konferencji „Niepełnosprawni na rynku pracy”, która odbyła się w Łodzi.

 

O sytuacji osób z niepełnosprawnością na rynku pracy i zwiększeniu ich szans na zatrudnienie dyskutowani w środę, 8 listopada, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej m.in. przedsiębiorcy, osoby z niepełnosprawnością, władze uczelni wyższych, studenci oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji państwowych.

 

- Chcemy pokazać, że życie z niepełnosprawnością, w tym studiowanie i pracowanie w tych czasach jest możliwe i możemy sobie pomóc w tym wzajemnie – powiedział przed rozpoczęciem obrad prof. Tomasz Kostka, prorektor łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, który był współorganizatorem wydarzenia.

 

Prorektor poinformował także, że czwartą edycję konferencji poprzedziło spotkanie pełnomocników uczelni wyższych ds. osób niepełnosprawnych, którzy wskazali, co należy zmienić w obecnych przepisach dot. tej grupy.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan