facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

PFRON: Problem z ulgami dla gminnych jednostek

Dodano: 2017-12-14 11:15:10

  

Sprzeczne interpretacje przepisów powodują, że firmy nie wiedzą komu powinny wystawiać informacje o obniżeniach we wpłatach na PFRON.

 


Z ostatniego stanowiska Biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) wynika, że pracodawcy mogą udzielać ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) samorządowym jednostkom organizacyjnym. Tyle, że sam fundusz wskazywał do tej pory, że nie mają do tego prawa.


Problem pojawił się z początkiem br., kiedy weszły w życie przepisy dotyczące centralizacji VAT w samorządach. Po jej wprowadzeniu jednostki i zakłady budżetowe gmin, powiatów czy samorządów wojewódzkich nie są już odrębnym płatnikiem tego podatku – jest nim sama jednostka samorządu terytorialnego. Tym samym, nawet jeśli przedsiębiorstwo sprzedaje swoje towary lub świadczy usługi dla np. miejskiego ośrodka sportu i rekreacji lub szkoły, to i tak na fakturze powinny znajdować się dane gminy. W związku z tym wśród pracodawców, którzy mają takich właśnie kontrahentów pojawiły się wątpliwości, czy po zmianie przepisów będą im mogli dalej udzielać ulg we wpłatach na PFRON.

 

Czytaj cały artykuł
Autor: Michalina Topolewska
Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan