facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Rozpoczęły się prace nad programem na rzecz dostępności

Dodano: 2018-01-09 09:27:03

  

- Jeszcze w tym kwartale ruszą konsultacje społeczne zapowiedzianego przez premiera Mateusza Morawieckiego programu o roboczej nazwie „Dostępność plus” – zapowiedział podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku Piotr Krasuski, dyrektor departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju.

 

Premier Mateusz Morawiecki w udzielonym tuż po objęciu stanowiska wywiadzie dla Telewizji Trwam, a także w swoim expose zapowiedział stworzenie państwowego programu na rzecz dostępności roboczo nazwanego „Dostępność plus” lub „Przyjazna Polska”.

 

- Dzisiaj wiele osób z niepełnosprawnościami wciąż jeszcze nie ma możliwości w pełni funkcjonować w życiu społecznym i zawodowym. Dlatego rozpoczniemy wielki projekt „Przyjazna Polska”, projekt na kilka lat, który usunie bariery infrastrukturalne i prawne, utrudniające pełną integrację całego polskiego społeczeństwa – mówił podczas expose premier.

 

Na temat wstępnych planów tego programu po raz pierwszy rozmawiano podczas posiedzenia, kierowanego przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzatę Wypych, Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Temat nowego programu wypłynął przy okazji dyskusji nad dostępnością mediów elektronicznych dla osób z niepełnosprawnością.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan