facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Sejmowa komisja za umożliwieniem głosowania korespondencyjnego osobom z niepełnosprawnością

Dodano: 2018-01-09 09:28:44

  

Sejmowa komisja poparła w poniedziałek, 8 stycznia, poprawkę Senatu do noweli Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, która przewiduje umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom z niepełnosprawnością.

 

Nowela Kodeksu wyborczego przyjęta przez Sejm znosiła możliwość głosowania korespondencyjnego. Senat opowiedział się za przywróceniem takiej możliwości tylko dla osób z niepełnosprawnością.

 

„Ruch w dobrym kierunku”

Posłowie sejmowej Komisji nadzwyczajnej - która w poniedziałek, 8 stycznia, rozpatruje senackie poprawki do noweli Kodeksu wyborczego - poparli jednogłośnie poprawkę, przewidującą umożliwieniem głosowania korespondencyjne osobom z niepełnosprawnością.

 

Posłowie opozycji poparli poprawkę, ale wskazywali, że możliwość głosowania korespondencyjnego została ograniczona, ponieważ nie będą mogły z niej korzystać osoby mieszkające za granicą oraz osoby starsze.

 

Poseł PO Marcin Kierwiński stwierdził, że umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom z niepełnosprawnością to „ruch w dobrym kierunku”.

 

- Wciąż jednak nie wszyscy mogą głosować korespondencyjnie. Nadal jest to działanie mające obniżyć frekwencję – zaznaczył Kierwiński.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan