facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Podsumowanie zatrudnienia niepełnosprawnych

Dodano: 2018-01-12 07:27:47

  

Pracodawcy, którzy mają obowiązek dokonywać wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, muszą przekazać do Funduszu roczną deklarację. W tym roku termin na jej złożenie mija 22 stycznia.

 

Pracodawcy zobowiązani do dokonywania wpłat na PFRON mają obowiązek sporządzić i przekazać deklarację roczną wpłat na fundusz za 2017 r., na druku DEK-R. Są to:

  • pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, którzy byli zobowiązani do wpłat ze względu na nieosiąganie odpowiedniego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, tj. 6 proc.,
  • państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne będące jednostkami budżetowymi, zakładami budżetowymi albo gospodarstwami pomocniczymi, instytucje kultury oraz jednostki organizacyjne zajmujące się statutowo ochroną dóbr kultury uznanych za pomnik historii, które nie osiągnęły wskaźnika zatrudnienia niepełnosprawnych w wysokości 6 proc.,
  • publiczne i niepubliczne uczelnie, publiczne i niepubliczne szkoły oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze i resocjalizacyjne, które nie osiągnęły wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 2 proc.

 

Do złożenia rocznej deklaracji zobowiązane są także inne podmioty, które były ustawowo...

 

Czytaj cały artykuł

Autor: rp.pl

Źródło: rp.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan