facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Nie ma ulgi rehabilitacyjnej na suplementy diety

Dodano: 2018-02-09 07:19:30

  

Niepełnosprawny odliczy wydatki jedynie na leki powyżej 100 zł miesięcznie, ale już nie na suplementy wspomagające leczenie.

 

 

Krajowa Informacja Skarbowa wyjaśniła, na jakich zasadach można skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej.

 

Sprawa dotyczyła kobiety, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Na zlecenie lekarza specjalisty kupiła aparaty słuchowe na lewe i prawe ucho, które są niezbędne w rehabilitacji oraz ułatwiają czynności życiowe. Wydała 4 tys. zł, ale otrzymała 2,4 tys. zł dofinansowania. Ponadto kupiła leki za 2,2 tys. zł (200 zł miesięcznie). Wydała też 2,5 tys. zł na suplementy Collagen 4D Activ i Cardio Q10 Forte, które zlecił jej lekarz specjalista jako pomocne w leczeniu chorób serca. Poniosła też wydatki na pobyt w sanatorium i opłatę klimatyczną.

 

Wystąpiła o interpretację, by upewnić się, że może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej na wszystkie te wydatki. Dyrektor KIS uznał jednak, że tyko niektóre podlegają odliczeniu. Przypomniał, że można odliczyć wydatki związane z zakupem leków, jeśli niepełnosprawny spełni określone warunki. Chodzi przy tym o leki zdefiniowane w ustawie – Prawo farmaceutyczne. Mówi ona, że spożywcze suplementy diety nie są lekami, a więc wydatków ponoszonych na ich zakup nie można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Monika Pogroszewska

Źródło: rp.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan