facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

MRPiPS: Nowi członkowie Rady Dialogu Społecznego

Dodano: 2018-02-12 10:13:54

  

Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. W wydarzeniu udział wzięła przewodnicząca Rady, minister Elżbieta Rafalska. Posiedzenie Rady w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.

 

Powołanie w skład Rady Dialogu Społecznego otrzymali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

 

"Dziękuję za wskazanie i powołanie nowych przedstawicieli strony rządowej do Rady Dialogu Społecznego. Strona rządowa przyjęła przewodnictwo po tym, jak przewodniczącym był Piotr Duda, potem pani prezydent Henryka Bochniarz. Kolegom ministrom gratuluję tego zaszczytu, ale to zaszczytny i wcale niełatwy obowiązek, ponieważ macie państwo kompetencje, o których była mowa, mówił pan prezydent, doświadczenia, którego nie brakuje, to ja jeszcze będę życzyła anielskiej cierpliwości, która jest naprawdę ważnym elementem negocjacji" - powiedziała.

 

"Jestem przekonana, że jest to silna reprezentacja strony rządowej w Radzie Dialogu Społecznego, ale tak naprawdę nie chodzi o przewagę siły tylko nasza siła musi być taka, dlatego że mamy poważnych partnerów, równie kompetentnych, doświadczonych w boju, a to wszystko ma nam umiejętnie służyć w rozwiązywaniu problemów. Myślę, że w tym składzie będziemy rzeczywiście jeszcze lepiej służyć Polsce i Polakom w rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych" - dodała.

 

W Radzie Dialogu Społecznego zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący zmieniają się co roku się zmieniają - na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. Obecnie przewodniczącą Rady jest minister Elżbieta Rafalska.

 

Zdjęcia z wydarzenia.

 

Źródło: mpips.gov.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan