facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Michałkiewicz: Protest w Sejmie powinien się zakończyć. Proponowałem spotkanie bez udziału mediów. Pani Hartwich nie wyraziła zgody

Dodano: 2018-05-14 07:28:53

  

Protest w Sejmie powinien się zakończyć; we wrześniu każda osoba, która pobiera rentę socjalną otrzyma 1524 zł, co wynika z podwyższenia renty socjalnej wraz z wyrównaniem za trzy miesiące - podkreślił w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz

 

 

„Nigdy nie użyłem słów, że pan premier powiedział, iż nie ma dla niepełnosprawnych pieniędzy. Pan premier takich słów nie wypowiedział. We wrześniu każda osoba, która pobiera rentę socjalną otrzyma 1524 zł. Wynika to z podwyższenia renty socjalnej i wyrównania za trzy miesiące”

— powiedział pełnomocnik rządu ds. niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.

 

Odniósł się tym samym do piątkowych słów jednej z protestujących w Sejmie Iwony Harwich. Relacjonując na konferencji prasowej rozmowę z pełnomocnikiem rządu powiedziała: „pan minister Michałkiewicz powiedział, że pan premier Morawiecki powiedział, iż nie ma pieniędzy dla tych osób niepełnosprawnych”.

 

Według Michałkiewicza, „protest w Sejmie powinien się zakończyć, ponieważ te postulaty, które były zgłaszane przez protestujących są już zrealizowane”.

„Czekają tylko na podpis prezydenta”

— dodał.

 

Jak zaznaczył pełnomocnik, rządzący wielokrotnie powtarzali, że są otwarci na dialog i spotkanie z protestującymi.

 

„Na to, żeby dyskutować o postulatach rodziców, opiekunów i osób niepełnosprawnych” - mówił. „Dzisiaj zadzwoniłem do protestujących z propozycją spotkania roboczego bez udziału mediów, na co pani Iwona Hartwich nie wyraziła zgody”

— powiedział PAP Michałkiewicz.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Agnieszka Pokojska

Źródło: wpolityce.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan