facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

PFRON: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Dodano: 2018-05-15 05:25:47

  

11.05.2018 r. odbył się wyjątkowy Dzień dla Osób z Niepełnosprawnością, współorganizowany przez Oddział Pomorski PFRON z Oddziałem ZUS w Gdańsku.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia miała nową odsłonę. Spotkanie było podzielone na strefę wykładową gdzie można było wziąć udział w trzech panelach tematycznych oraz strefę stanowisk zewnętrznych ekspertów, które dzięki sprzyjającej pogodzie znajdowały się przed budynkiem Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością uroczyście zainaugurowała Dyrektor Oddziału ZUS w Gdańsku Pani Aneta Pawłowska oraz Dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych Pani Aleksandra Markowska oraz Dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON Pan Dariusz Majorek.

 

Na początku części wykładowej swoje prezentacje przedstawili eksperci ZUS, PFRON oraz NFZ. Po przerwie można było wysłuchać porad ekspertów i doradców zawodowych ze Stowarzyszenia Przyjaciół INTEGRACJA, PUP w Gdyni a także Instytutu Transportu Samochodowego. Ciekawym finałem imprezy okazała się debata dotycząca „Dobrych Praktyk” zatrudniania osób niepełnosprawnych, w której wzięli udział przedstawiciele Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia przyjaciół INTEGRACJA, Fundacji INTEGRALIA oraz pracodawca z wieloletnim doświadczeniem , Laureat Lodołamaczy GRYF Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku. Dyskusja moderowana przez Dyrektora Oddziału Pomorskiego PFRON skłoniła ostatecznie uczestników debaty jak i widzów do wielu refleksji dotyczących barier mentalnych, wsparcia instytucjonalnego w zakresie zatrudniania Osób z Niepełnosprawnością oraz koniecznej zmiany postaw samych osób niepełnosprawnych.

 

Na stanowiskach zewnętrznych, eksperci wielu instytucji udzielali porad o uregulowaniach prawnych dotyczących OzN i informacji o projektach skierowanych na przełamywanie barier w pracy i życiu codziennym. Można tu było spotkać się z ekspertem Oddziału Pomorskiego PFRON, ZUS, NFZ, POPON, Stowarzyszenia Przyjaciół INTEGRACJI, Fundacji Integralia, Gdyńskiego Centrum Zdrowia oraz Miasta Gdynia.

 

Dziękujemy wszystkim Osobom z Niepełnosprawnością za uczestnictwo w tym wyjątkowym spotkaniu. Dziękujemy również ekspertom i współorganizatorom za możliwość współpracy w przygotowaniu profesjonalnego wydarzenia.

 

Galeria zdjęć

 

Źródło: pfron.org.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan