facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Zobacz w kinie nagrodzone filmy o pracujących osobach z niepełnosprawnością

Dodano: 2018-06-06 09:46:10

  

Zakończył się konkurs na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, który miał opowiadać historię osoby pracującej z niepełnosprawnością. Jesteś ciekawy rezultatu? Przyjdź na pokaz filmów oraz wręczenie nagród, które odbędzie się 7 czerwca o godz. 18 w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym na warszawskim Służewiu.

 

Celem konkursu było uwrażliwienie na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy oraz pokazanie jak praca wpływa na te osoby oraz na otaczające je środowisko.

 

Większość Polaków i Polek nie ma pojęcia o tym, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością i nie ma odwagi o to zapytać. Konkurs ma uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby z niepełnosprawnościami nie mogą być sprowadzone jedynie do roli „pacjentów walczących z tragedią”. Brak kontaktów i brak wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z niepełnosprawnością prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji. Głównym zadaniem uczestników konkursu było te bariery przełamać.

 

Zwycięzcę wyłoniło niezależne 5-osobowe jury: w składzie jury znajdują się m.in. Agata Gawska, prezeska fundacji Fundacja Aktywizacja; Natalia Maliszewska, programerka Warszawskiego Festiwalu Filmowego czy Alma Mujanovič, aktywistka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: inf. pras.

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan