facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Elżbieta Rafalska poległa na sprawie niepełnosprawnych. Pozostanie ministrem jednego programu

Dodano: 2018-06-08 07:31:22

  

Ważą się zasługi i przewiny minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej. Opozycja chce jej odwołania, a rząd broni szefowej resortu - twarzy programu "500+".

 

Elżbieta Rafalska ministrem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej jest już ponad 2,5 roku. Dotąd jej notowania były bardzo wysokie. Dopiero protest niepełnosprawnych w Sejmie spowodował poważną stratę w sondażach.

 

Poziom braku zaufania do minister badanych przez CBOS obywateli niemal się podwoił. Podczas gdy jeszcze w kwietniu negatywnie oceniało ją 12 proc. Polaków, to już badanie z połowy maja wskazało 22-procentową nieufność wobec szefowej resortu.

Kryzys związany z walką niepełnosprawnych i ich opiekunów o rządową pomoc, ewidentnie przerósł minister. Postawa rządu, nieudolna próba wyciszenia protestu i ratowanie się poprzez zapowiedź zmian i nowych rozwiązań, które ostatecznie nie spełniają oczekiwań osób niepełnosprawnych - nie pomogły.

 

To właśnie ta kwestia posłużyła posłom opozycji za podstawę do złożenia wobec niej wotum nieufności, nad którym w środę dyskutują posłowie.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Przemysław Ciszak

Źródło: money.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan