facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wnioski do PFRON będzie można składać przez internet

Dodano: 2018-06-12 08:16:23

  

Niebawem osoby niepełnosprawne będą mogły złożyć wnioski o dofinansowanie z PFRON przez internet – poinformowała w piątek PAP kierownik projektu Systemu Obsługi Wsparcia, Dariusz Łazar.

 

Wdrażanie Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) finansowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) rozpocznie się na początku lipca. "Jednak to, od kiedy pierwsze osoby uprawnione do wsparcia ze strony PFRON będą mogły złożyć wnioski, będzie zależało od jednostek samorządu terytorialnego. System nie jest obowiązkowy. O jego wprowadzeniu zdecydują właśnie one" – wyjaśnił Dariusz Łazar. Podkreślił, że jest optymistą, gdyż obserwuje duże zainteresowanie ze strony urzędów powiatowych.

 

Obecnie osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, które chcą skorzystać ze wsparcia PFRON, muszą same (lub ich opiekunowie) udać się do urzędu powiatowego, aby złożyć wniosek o wsparcie. "Dla wielu osób z niepełnosprawnością jest to bardzo uciążliwe" – podkreśliła Iwona Lis, prezes Zarządu Fundacji Forani, która zajmuje się pomocą ofiarom wypadków. Zwróciła uwagę, że wielu podopiecznych fundacji jest unieruchomionych i nie może wyjść z domu. W takim wypadku sprawy w urzędach muszą załatwiać opiekunowie. "Po wprowadzeniu SOW niepełnosprawni będą mogli złożyć wnioski samodzielnie. Większość z nich posługuje się swobodnie komputerami" – wskazała Lis.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: gazetaprawna.pl

Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan