facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Zamiana pracy na mobilną bez preferencji

Dodano: 2018-06-14 07:10:41

  

Sprawa dotyczy kobiety, która była zatrudniona na umowie o pracę na stanowisku telefonicznego doradcy klienta biznesowego i pracowała stacjonarnie na infolinii. Po jakimś czasie założyła jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której realizowała zadania na rzecz swojego byłego pracodawcy.

 

Jako początkujący przedsiębiorca kobieta chciała skorzystać z preferencji w opłacaniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (w okresie pierwszych 24 miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej). W jej ocenie ma do tego prawo, bo zakres i sposób realizowanych przez nią czynności jest teraz różny w porównaniu z wcześniejszymi obowiązkami. Odmienny też jest ich charakter.

 

Podczas pracy na etacie kobieta wykonywała swoje zadania stacjonarnie, a jej głównym narzędziem był telefon. To przede wszystkim za jego pomocą obsługiwała klientów spółki. Na własnej działalności jej praca stanie się natomiast bardziej mobilna. Będzie bowiem głównie odbywać wizyty w siedzibach klientów, podczas których ma sprzedawać usługi świadczone przez byłego pracodawcę.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Paulina Szewioła

Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan