facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Bon na start? RPO apeluje o wsparcie niepełnosprawnych na rynku pracy

Dodano: 2018-06-14 08:38:50

  

Rzecznik Praw Obywatelskich domaga się zmian w prawie pracy, które doprowadzić mają do częstszego zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Jednym z mechanizmów miałoby być wprowadzenie bonu na start, zwiększającego motywację do podjęcia pracy.

 

Zgodnie bowiem z ustawą z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, niepełnosprawni mogą zostać objęci statusem osoby będącej w szczególnej sytuacja na rynku pracy. Jak uważa jednak RPO, takie wsparcie jest niewystarczające z punktu widzenia adekwatnej pomocy w znalezieniu pracy. Z tego właśnie względu zastępca RPO Stanisław Trociuk napisał do wiceministra Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, z prośbą o podjęcie działań zmierzających do przyjęcia rozwiązań, które wesprą osoby wchodzące na otwarty rynek pracy.

 

Wśród przypomnianych przez Trociuka założeń pojawiło się kilka ciekawych rozwiązań, które pomogłyby w stworzeniu kompleksowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami, o których niejednokrotnie wspominał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Maciej Suchorabski

Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan