facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Lodołamacze 2018

Dodano: 2018-10-01 12:08:54

  

Agencja Modelek Butterfly, Festiwal Integracja Ty i Ja, Ewa Minge, Agata Roczniak, Maciej Dowbor i pracodawcy nagrodzeni

w Zamku Królewskim w Warszawie podczas jubileuszowej Gali Lodołamacze 2018

 

Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym - powiedziała w czwartek podczas gali „Lodołamacze” małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

 

List Agaty Kornhauser-Dudy do uczestników odczytał prowadzący galę Krzysztof Ibisz. Pierwsza dama podziękowała w nim laureatom konkursu za zwracanie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

„Dzięki konkursowi znalazło się dotąd wielu pracodawców, którzy ujęli nas swoją wrażliwością i odwagą w przełamywaniu stereotypów i społecznych umiejętności, którzy potrafią stworzyć przyjazne środowisko pracy w duchu równości wszystkich pracowników” – podkreśliła Małżonka Prezydenta RP

 

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma Motomax z Torunia. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus” z Elbląga.

 

Statuetka w kategorii „Przyjazna Przestrzeń” trafiła do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka CINiBA z Katowic. W kategorii „Zdrowa Firma” pierwsze miejsce zajęły Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint z Siemianowic Śląskich. „Dziennikarzem Bez Barier” został Maciej Dowbor, za program „Super Ludzie” dokumentujący życie osób z niepełnosprawnościami.

 

Ponadto w konkursie przyznano tytuł honorowy „Super Lodołamacz 2018” dla agencji modelek Butterfly, której działania zmieniają wizerunek modelingu w Polsce i udowadniają, że niepełnosprawność fizyczna nie oznacza zaniedbania, a także promuje ludzi z pasją.

 

„Lodołamaczem Specjalnym” została Agata Roczniak - za przełamanie stereotypu modelki na wózku. Roczniak jest modelką, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych oraz działaczką w fundacji Ewy Minge Black Butterflies, która również otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie „Lodołamacze”. Misją fundacji Minge jest niesienie nadziei i pomocy osobom chorym nowotworowo, a także dawanie świadectwa obecności piękna i mocy we wnętrzu człowieka.

 

Uroczystość prowadził Pan Krzysztof Ibisz. Gali towarzyszyła również część artystyczna. Wystąpił chór zespołu "Mazowsze" wraz z akompaniatorem Krystianem Segdą pod dyrekcją Mirosława Ziomka, niezwykle utalentowany pianista Grzegorz Płonka oraz klimatyczna i wzruszająca Renata Przemyk.

 

Podczas gali „Lodołamacze” przyznano także honorowe odznaczenia „za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym”.


Srebrny Krzyż Zasługi
otrzymał:

Józef Bodziony

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali:
Czesław Zabost,
Adam Hadław,
Elżbieta Gwiazda-Musiał,
Jolanta Kurek,
Tomasz Chudobski.

 

 

 

 

Gratulujemy laureatom i odznaczonym. Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Laureaci

Zdjęcia z Gali


Patronaty medialne

 

Sponsorzy


Kontakt:

Anna Węgrzynowicz
Rzecznik Prasowy
kom. 508 113 203
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan