facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Etat w sklepie niemożliwy. Problemem praca w nocy?

Dodano: 2018-10-02 09:04:04

  

Do naszej redakcji zwróciła się Czytelniczka, która pracowała przez krótki czas na umowę-zlecenie w jednym ze sklepów sieci Biedronka, a która później, ze względu na swoją niepełnosprawność, nie mogła zostać zatrudniona na umowę o pracę. Zadaliśmy zatem pytanie właścicielowi marki o politykę zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

 

Nasza Czytelniczka nie chce zdradzić nazwy miejscowości, gdzie znajduje się sklep, w którym została zatrudniona na kilka dni na umowę-zlecenie. Boi się napiętnowania, a bardzo zależy jej na pracy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej okazała swoje orzeczenie związane z dysfunkcją słuchu, ale nie było ono problemem dla pracodawcy.

 

Przez kilka dni pracowała w jednej miejscowości, przez kilka w innej, ale była bardzo zadowolona, bo przede wszystkim chce pracować. Gdy niedługo potem dowiedziała się, że sklep szuka pracowników etatowych, zgłosiła się ponownie, wtedy jednak okazało się, że jej orzeczenie już stanowi problem, gdyż pracownicy są potrzebni, ale nie tacy, którzy mają orzeczoną niepełnosprawność.

 

350 osób z niepełnosprawnością na etatach

Zwróciliśmy się do firmy Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci Biedronka, z prośbą o informację, jaka jest ich polityka zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Zdajemy sobie sprawę, że nie znając nazwy miejscowości i konkretnego sklepu, gdzie działa się opisana historia, nie wyjaśnimy dokładnie, czy to niewiedza kierownictwa sklepu, czy uprzedzenia, czy zwykłe niedopatrzenie sprawiły, że nasza Czytelniczka nie została zatrudniona. Tym bardziej dziękujemy, że biuro prasowe firmy szybko zareagowało na naszą prośbę o komentarz, który przytaczamy poniżej w całości.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Beata Dążbłaż

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan