facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Europejski Akt Dostępności bliżej - porozumienie w negocjacjach

Dodano: 2018-11-09 08:22:02

  

Europejski Akt Dostępności otworzy drogę do większej dostępności wielu usług i produktów. Warunkiem równego i aktywnego uczestnictwa tych osób w społeczeństwie jest dostępność, co do której wymogi zawarte są także w Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, ratyfikowanej przez Unię Europejską. Rzecz jednak w tym, by wymogi dostępności były takie same we wszystkich krajach członkowskich.

 

W ten sposób rozpoczęły się prace nad Europejskim Aktem o Dostępności, który ma obejmować zasady dostosowania m.in. usług bankowych i bankomatów, komputerów i oprogramowania, telefonów, urządzeń telewizyjnych i usług audiowizualnych, handlu elektronicznego dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Po zakończeniu negocjacji w dalszej kolejności prace nad Aktem Dostępności będą obejmować m.in . ostateczną akceptację projektu przez COREPER (Komitet Stałych Przedstawicieli Rządów Państw Członkowskich przy Unii Europejskiej) jego głosowanie w Europarlamencie.

 

Zobacz: http://www.europarl.europa.eu/news/pl/press-room/20181108IPR18560/european-accessibility-act-parliament-and-council-negotiators-strike-a-deal

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan