facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Twój e-PIT w 2019 roku. Odpowiadamy na najważniejsze pytania

Dodano: 2019-02-11 14:09:57

  

Rozliczenie PIT za 2018 rok dla niektórych podatników będzie jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej usługi resortu finansów – Twój e-PIT. Zgodnie z założeniem, to urzędnicy wypełnią PIT za podatnika.

 

Jak sprawdzić, czy skarbówka poprawnie wypełniła nasz PIT? Jak wprowadzić poprawki i kiedy otrzymamy zwrot podatku? Zapytaliśmy Krajową Administrację Skarbową o najważniejsze kwestie dotyczące usługi Twój e-PIT i rozliczenia podatku za 2018 rok.

 

Dla kogo Twój e-PIT?

W ramach nowej usługi urzędnicy wypełnią zeznania PIT-37 i PIT-38. To pierwsze dotyczy podatników, którzy w roku podatkowym otrzymali przychody za pośrednictwem płatnika. Chodzi o zarobki z tytułu wynagrodzeń i innych przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy (w tym spółdzielczego stosunku pracy) oraz pracy nakładczej. Mowa także o emeryturach i rentach, świadczeniach przedemerytalnych, zasiłkach czy stypendiach. PIT-37 uzupełnią także podatnicy uzyskujący przychody z działalności wykonywanej osobiście (m.in. z umów zlecenia, kontraktów menedżerskich, zasiadania w radach nadzorczych, pełnienia obowiązków społecznych, działalności sportowej), i przychody z praw autorskich i innych praw majątkowych. Formularz PIT-38 przeznaczony jest dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z tytułu odpłatnego zbycia: o papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka), pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z nich wynikających a także udziałów w spółkach.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Katarzyna Witwicka

Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan