facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Katowice 14 lipca
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Drukuj

POPON na posiedzeniu komisji - Senat RP 15.05.2017

W dniu 15 maja odbyło się posiedzenie komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w Senacie RP. W posiedzeniu wzięła udział Monika Bugajewska-Tykarska Wiceprezes POPON.

Drukuj

PFRON: Program "Za życiem" - ogólnopolska konferencja - 17 maja 2017 r.

Zaproszenie na ogólnopolską konferencję, otwierającą konsultacje społeczne dotyczące zmian ustaw wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem"

Drukuj

Zmiany w przepisach dotyczących grup szczególnie chronionych

Trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy. Jedną z proponowanych zmian jest rozszerzenie katalogu grup pracowników chronionych przed zwolnieniem. Co na to pracodawcy?

Drukuj

Dwie godziny dla rodziny - 15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Tego dnia pracodawcy skrócą czas pracy o dwie godziny w ramach akcji ,,Dwie Godziny dla Rodziny”, w celu zachęcenia pracowników do spędzania czasu z rodziną. W tym roku hasłem przewodnim jest ,,Gotowanie na Rodzinnym Planie”.

Drukuj

EEC: Koniec z przechowywaniem akt pracowniczych w formie papierowej?

Trwają prace nad wprowadzeniem nowych przepisów, by akta pracownicze mogły być przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej - ujawnia Agnieszka Lechman-Filipiak, partner w DLA Piper.

Drukuj

Prace nad nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

ZUS nie załata swojej dziury, ale wykończy firmy i pozostawi ludzi bez pracy.

Drukuj

Spadek bezrobocia w kwietniu 2017 r. - jakie korzyści dla pracowników

7,7% - tyle wyniosła stopa bezrobocia na koniec kwietnia 2017 r. To najlepszy wynik od 26 lat. Spadek bezrobocia wymusi prawdopodobnie na pracodawcach coraz większe podwyżki wynagrodzeń dla pracowników - uważa ekspert Business Centre Club.

Drukuj

Jak wprowadzić elastyczny czas pracy w firmie

Do 24 kwietnia 2017 r. elastyczny czas pracy wprowadzono już w 2366 firmach. Najwięcej decyduje się dużych firm zajmujących się przetwórstwem przemysłowym, handlem i naprawami oraz budownictwem. Firmy mogą wprowadzać elastyczny czas pracy od sierpnia 2013 roku.

Drukuj

PFRON: Rok zmian – raport na temat działań PFRON

Przedstawiamy informację na temat działań, jakie w ostatnich 12 miesiącach zostały podjęte przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To był niezwykły i trudny czas. Udało rozpocząć gruntowne zmiany, które mają doprowadzić do usprawnienia pracy Funduszu i nastawienia na wsparcie osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do lektury!

Drukuj

Spółdzielnie socjalne udzielą ulg na PFRON? Firmy oburzone

Łatwiejsze zakładanie spółdzielni socjalnych oraz bardziej elastyczne i lepsze ich funkcjonowanie – to kluczowe cele projektu zmian Ustawy o spółdzielniach socjalnych. Spółdzielnie mogłyby także korzystać z ulg na PFRON.

Drukuj

Odpowiedzialny Biznes: II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na realizowany pod hasłem „Kierunki zmian w systemie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych”. Spotkanie odbędzie się 23 maja 2017 r. w Sali Kolumnowej

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan