facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

MRPiPS: Osoby niepełnosprawne w większości nadal poza rynkiem pracy

Osoby niepełnosprawne w większości wciąż pozostają poza rynkiem pracy; niezadowalający jest poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach publicznych i w służbie cywilnej - wynika z informacji przedstawionych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Będzie kontynuacja prac nad projektem ustawy ws. zrównania świadczeń dla opiekunów

Sejmowa podkomisja stała ds. osób niepełnosprawnych zajmie się projektem Nowoczesnej, dotyczącym zmiany w ustawie o świadczeniach rodzinnych. Zakłada on przyznanie wszystkim opiekunom osób z niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorosłych, jednego świadczenia pielęgnacyjnego, zamiast rozróżnienia świadczenia na pielęgnacyjne, zasiłek dla opiekunów i specjalny zasiłek opiekuńczy.

Drukuj

XXXIX Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - 12-13 kwietnia 2018 r. Warszawa

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, która odbędzie się w Warszawie będzie poświęcona najnowszemu orzecznictwu, kontrowersyjnym aspektom oraz planowanym zmianom w prawie pracy w 2018 r. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Drukuj

Ulga na nowo

Po wejściu w życie projektowanych przepisów zmienią się, przede wszystkim, zasady wystawiania ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Idea zmiany, która polega na wystawianiu przez sprzedającego dokumentu na żądanie nabywcy, a nie jak dotychczas zawsze, należy przyjąć jako pozytywną odpowiedz na zgłaszane przez pracodawców postulaty.

Drukuj

MRPiPS: Polska w czołówce krajów o najniższym bezrobociu

4,4% - tyle w grudniu ub.r. wyniosła wg Eurostatu stopa bezrobocia w Polsce. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. W Unii Europejskiej stopa bezrobocia w listopadzie wynosiła 7,3%. W strefie euro osiągnęła wartość 8,7%.

Drukuj

MRPiPS: Prezydent skierował do Sejmu projekt zmian w RDS

Projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego został skierowany przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę do Sejmu RP.

Drukuj

Akta pracownicze po nowemu od 1 stycznia 2019 r.

Od 1 stycznia 2019 r. nowe przepisy pozwolą pracodawcy przechowywać dokumentację pracowniczą przez 10 lat, a nie jak dotychczas przez 50 lat. Pracodawca sam przekaże do ZUS informację o zatrudnieniu, która będzie stanowić podstawę do wyliczenia świadczeń emerytalno-rentowych.

Drukuj

Ważne zmiany w wypowiadaniu umów o pracę

Najwięcej zmian w nowym Kodeksie pracy czeka pracodawców w zakresie rozwiązywania umów o pracę. Wypowiedzenie umowy ma być skomplikowane i trudne do zastosowania - oceniają eksperci z Pracodawców RP.

Drukuj

Bezbronni i bezsilni. Działania wymiaru sprawiedliwości wobec osób z niepełnosprawnością

- Trzeba zmienić przepisy i praktykę w postępowaniu wobec osób z niepełnosprawnością psychiczną lub intelektualną, które są uczestnikami postępowania karnego. Inaczej prawa tych osób - a zatem prawa człowieka w ogóle - będą w naszym kraju bardzo poważnie zagrożone – mówił Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar podczas konferencji prasowej 1 lutego 2018 roku.

Drukuj

Komunikat: Odwołania - rewolucja w zakresie postępowań administracyjnych

Propozycje zmian w najnowszej nowelizacji ustawy obejmują całkowitą rewolucję w zakresie postępowań administracyjnych obejmujących przepisów wspierające aktywność zawodową osób niepełnosprawnych.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan