facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

Rząd podpisał porozumienie z częścią środowisk osób niepełnosprawnych

Rząd podpisał porozumienie z częścią środowisk osób niepełnosprawnych. Dokument zawiera trzy punkty, w tym zrównanie rent socjalnych z rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Porozumienia nie podpisali protestujący w Sejmie opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych.

Drukuj

Rafalska na spotkaniu ws. Osób Niepełnosprawnych: chcemy zrównania renty socjalnej z rentą minimalną

Przyszliśmy z konkretnymi propozycjami, jedna z nich dotyczy ustawowego zrównania renty socjalnej z rentą minimalną - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Poinformowała, że roczny koszt tego rozwiązania to 540 mln zł.

Drukuj

RODO u pracodawcy osób niepełnosprawnych - cykl szkoleń

Zapraszamy na szkolenie Ochrona danych osobowych w świetle przepisów RODO u pracodawców osób niepełnosprawnych. Nowelizacja Kodeksu pracy i ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w związku ze wdrożeniem RODO

Drukuj

Premier: chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej

- Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej; to jest koszt ok. 600 mln zł – powiedział w niedzielę, 22 kwietnia, w Łukowie premier Mateusz Morawiecki. – Osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć – mówił.

Drukuj

CIS: do pracy nad ustawą ws. wsparcia osób niepełnosprawnych Sejm przystąpi bezzwłocznie

- Do pracy nad ustawą ws. wsparcia osób niepełnosprawnych Sejm przystąpi bezzwłocznie, gdy projekt trafi na Wiejską – zapowiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka w poniedziałek 23 kwietnia. – Do postulatów protestujących podchodzimy z uwagą – zapewnił.

Drukuj

Podpisano „Pakt na rzecz dostępności”

- Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w 23 kwietnia 2018 r. Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025.

Drukuj

Premier Morawiecki: Rozważamy wprowadzenie funkcji asystenta osoby niepełnosprawnej

Asystenci osób niepełnosprawnych jako element programu „Dostępność Plus” – to propozycja premiera Mateusza Morawieckiego, o której poinformował na konferencji inaugurującej program „Dostępność Plus” w poniedziałek 23 kwietnia w Warszawie.

Drukuj

Nowoczesna składa projekt ustawy o rencie socjalnej

Zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy – to główne założenie projektu ustawy, który posłowie Nowoczesnej składają w poniedziałek, 23 kwietnia, w Sejmie. Klub zwrócił się również z wnioskiem do marszałka Sejmu o zwołanie posiedzenia Izby.

Drukuj

Wiceminister Michałkiewicz: Dostępność plus wpisuje się w konwencję o ochronie osób niepełnosprawnych

- Program Dostępność plus bardzo mocno wpisuje się w konwencję o ochronie osób niepełnosprawnych – ocenił pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz w poniedziałek, 23 kwietnia.

Drukuj

POPON na konferencji Dostępność plus przystępuje do paktu na rzecz dostępności. 23 kwietnia 2018 Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona programowi Dostępność plus, który ma być realizowany w latach 2018-2025. W konferencji uczestniczyła Anna Węgrzynowicz Dyrektor ds. Organizacyjnych POPON.   Premier Mateusz Morawiecki podpisał Pakt na rzecz Dostępności plus. Wcześniej szef rządu zainaugurował program, który ma ułatwić m.in. seniorom czy osobom niepełnosprawnym poruszanie się w przestrzeni publicznej.

Drukuj

FAZON na VIII Łańcuckich Targach Pracy

W dniu 20.04.2018 r. odbyły się VIII Łańcuckie Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łańcucie, Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych/o Rzeszów była jednym z wystawców tego wydarzenia w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan