facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW
Drukuj

Zasada pewności prawa w nowym Prawie przedsiębiorców

Jedną z podstawowych zasad, jakie będzie zawierała nowa ustawa Prawo przedsiębiorców, która zastąpi obecną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, jest zasada pewności prawa.

Drukuj

Polskie Radio 24: Przed nami dobre dane z gospodarki? Ekspert: podwyżki wynagrodzeń nabiorą tempa, a PKB wzrośnie o ponad 3 proc.

Główny Urząd Statystyczny poda w środę marcowe dane o koniunkturze konsumenckiej oraz nastrojach w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Drukuj

Organy skarbowe nie rozstrzygają wątpliwości na korzyść podatników

Organy skarbowe nie stosują klauzuli o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika. Klauzula obowiązuje od stycznia 2016 roku. Jednak jak pokazuje analiza firmy Grant Thornton, w zeszłym roku nie wydano ani jednej interpretacji podatkowej, w której zastosowano by tę zasadę.

Drukuj

MRPiPS: Międzynarodowy Dzień Inwalidów

19 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Jaka pomoc mogą otrzymać osoby niepełnosprawne?

Drukuj

PFRON: Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Nie zabrakło Śląskiego Oddział PFRON na giełdzie pracy dla osób niepełnosprawnych, która odbyła się 13 marca 2017 r. w godzinach od 10:00 do 13:00 w Katowicach.

Drukuj

Kancelaria Prezydenta dostępna dla osób niesłyszących

Osoby niesłyszące mogą skontaktować się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym dzięki aplikacji tłumacza migowego, dostępnej na stronie www.prezydent.pl – poinformowała KPRP.

Drukuj

Na pracowników z lekkim schorzeniem narządu wzroku nie ma wyższego dofinansowania. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Nasz zakład zatrudnia 15 pracowników. W ubiegłym miesiącu przyjęliśmy do pracy pierwszą osobę niepełnosprawną w stopniu lekkim, z symbolem niepełnosprawności 04-0. W jakiej wysokości będzie nam przysługiwało miesięczne dofinansowanie do jej wynagrodzenia, jeżeli pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy Czy to prawda, że do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników ze schorzeniem narządu wzroku dofinansowanie jest podwyższone.

Drukuj

Relacja z Giełdy pracy w Poznaniu - 15.03.2017

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych dnia 15.03. 2017 r. uczestniczyła w Giełdzie Pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w ramach zorganizowanego Dnia Kompetencji.

Drukuj

Zapraszamy na szkolenie: Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zpchr i w byłych zpchr

Zapraszamy na szkolenie Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zpchr i w byłych zpchr. - zasady wydatkowania - wątpliwości i najczęściej popełniane błędy

Drukuj

Diametralna zmiana w koncepcji systemu emerytalnego. Co szykuje rząd?

Nowy system emerytalny ma zasadniczo różnić się od OFE. Będzie to system dobrowolny, prywatny. OFE były system obowiązkowym, jak się później okazało częścią systemu ubezpieczeń społecznych i systemem publicznym. Uczestnicy nie mogli wybrać produktu, strategii inwestycyjnej. Nigdy nie zdefiniowano systemu wypłat.

Drukuj

Duże firmy płacą znacznie więcej na PFRON

Przedsiębiorcy po zmianie przepisów płacą łącznie nawet o 35 mln zł miesięcznie więcej za brak odpowiedniej liczby niepełnosprawnych na etatach.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan