facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Drukuj

Świadczenie pielęgnacyjne w 2018 r. – wyższa kwota, wniosek (druk)

Wraz ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku, wzrośnie również kwota świadczenia pielęgnacyjnego. Ile będzie wynosić świadczenie pielęgnacyjne w 2018 roku i komu będzie przysługiwało? Pobierz wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na okres zasiłkowy 2017/2018.

Drukuj

Jednolity plik kontrolny: Jak duże i średnie firmy poradziły sobie z nowym obowiązkiem?

Już od ponad roku część przedsiębiorstw musi mierzyć się z obowiązkiem przesyłania skarbówce danych w ramach jednolitego pliku kontrolnego. Przyszedł czas na najmniejszych przedsiębiorców. Czy mikrofirmy wykorzystają doświadczenia dużych przedsiębiorstw i podmiotów z sektora MŚP?

Drukuj

Spadek bezrobocia, Program „Za życiem” i większa dostępność świadczeń. MRPiPS dokonało bilansu 2 lat

„W ciągu ostatnich dwóch lat resort rodziny podjął wiele działań na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin” – czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Resort chwali się m.in. programem „Za życiem”, ułatwieniami w otrzymywaniu funduszy z PFRON i wzrostem zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

PO: zmiany w ordynacji wyborczej to zamach na godność osób niepełnosprawnych

- Projekt PiS zmian w Kodeksie wyborczym to zamach na podmiotowość, samodzielność i godność osób niepełnosprawnych – ocenił w środę, 22 listopada, poseł PO Sławomir Piechota.

Drukuj

Orzeczenie bez tajemnic. Co oznaczają poszczególne zapisy?

Zapewne każdy, kto po raz pierwszy otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności zastanawiał się, co wynika z rozmaitych umieszczonych tam zapisów. Na co mają wpływ? Na co należy zwracać szczególną uwagę? Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Drukuj

MRPiPS: Bilans dwóch lat: niepełnosprawni

W ciągu ostatnich dwóch lat resort rodziny podjął wiele działań na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W praktyce chodzi m.in. o program „Za życiem” czy zadania realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

"Często zapominamy o małych i średnich firmach i stabilnym prawie"

W audycji "Rządy Pieniądza" na antenie Polskiego Radia 24 goście Arkadiusza Ekierta rozmawiali m.in. o kondycji polskiego sektora małych i średnich przedsiebiorstw (MSP), który w polskiej gospodarce odgrywa główną rolę. Dyskusja odbyła się podczas drugiego dnia Kongresu 590.

Drukuj

Sejm poparł zniesienie górnego limitu składek na ZUS

Zniesienie limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą obecnie składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - zakłada projekt ustawy, który pozytywnie zaopiniowała we wtorek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny.

Drukuj

Więcej osób najuboższych nie zapłaci podatku dochodowego

Kwota wolna od podatku zostanie podniesiona w przyszłym roku z 6600 zł do 8000 zł. Oznacza to w praktyce, że więcej osób zostanie w ogóle zwolnionych z podatku, a jeszcze więcej zapłaci niższy PIT.

Drukuj

Więcej osób najuboższych nie zapłaci podatku dochodowego

Kwota wolna od podatku zostanie podniesiona w przyszłym roku z 6600 zł do 8000 zł. Oznacza to w praktyce, że więcej osób zostanie w ogóle zwolnionych z podatku, a jeszcze więcej zapłaci niższy PIT.

Drukuj

Dorota Habich, p.o. prezes PFRON: „Mobilność jest priorytetem” [WIDEO]

Jakie priorytety, oprócz mobilności, ustala PFRON na następny rok? Jak będzie wyglądać finansowanie z PFRON? Czy będzie można dofinansować dostosowanie auta albo nawet jego zakup? Obejrzyj rozmowę z Dorotą Habich, p.o. Prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która wyczerpująco odpowiada na te pytania.

Drukuj

MRPiPS: Wręczenie nagród dla pracowników socjalnych

W Dniu Pracownika Socjalnego, 21 listopada 2017 r., minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska wręczyły nagrody dla pracowników ośrodków pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz tym, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan