facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Katowice 14 lipca
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Relacja z targów pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w dniu 9 maja 2017 r. wzięła udział w Targach Pracy organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Drukuj

MRPiPS: Wsparcie niepełnosprawnych priorytetem rządu

Minister Elżbieta Rafalska wzięła dziś udział w zorganizowanej w Sejmie konferencji, poświęconej funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie. Konferencja odbyła się z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Praca przy komputerze: Jakie obowiązki ma pracodawca

Pracownikowi wykonującemu obowiązki przy komputerze pracodawca musi zapewnić między innymi przerwy od wykonywania obowiązków i w razie potrzeby okulary korygujące.

Drukuj

MRPiPS: Równi w pracy

Co zyskuje pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną? Jak wspierać niepełnosprawnych pracowników? Z jakiego wsparcia mogą skorzystać niepełnosprawni przedsiębiorcy? Odpowiadamy na pytania.

Drukuj

MRPiPS: Prezydent podpisał nowelizację ustawy chroniącej pracowników tymczasowych

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał dziś nowelizację ustawy dotyczącą pracowników tymczasowych. Projekt przygotowało MRPiPS, po przeprowadzonych konsultacjach z partnerami społecznymi, Państwową Inspekcją Pracy i przedstawicielami agencji pracy tymczasowej.

Drukuj

Niższe składki ZUS dla małych firm

Konfederacja Lewiatan popiera zmniejszenie obciążenia najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne, ale zauważa, że będzie to oznaczało obniżenie świadczeń emerytalnych.

Drukuj

Skrócenie terminu na zwrot VAT dla firm

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy o VAT, który skróci termin zwrotu podatku przedsiębiorcom. Projekt przewiduje też zmiany dotyczące wykreślania firm z rejestru VAT.

Drukuj

Lewiatan popiera obniżenie składek na ZUS dla małych firm

Konfederacja Lewiatan popiera zmniejszenie obciążenia najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne, ale zauważa, że będzie to oznaczało obniżenie świadczeń emerytalnych.

Drukuj

O czym powinien pamiętać pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną?

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Przyjrzyjmy się jak można wspierać niepełnosprawnych pracowników oraz co może zyskać pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną.

Drukuj

Rozliczenia VAT – na co muszą uważać księgowi i przedsiębiorcy?

Konieczność wprowadzenia ustawy o zmianie ustawy o VAT, obowiązującej od 1 stycznia 2017 r., uzasadniona została potrzebą ograniczenia nadużyć w rozliczaniu VAT. Nowe regulacje powinny więc zwiększyć wpływy do budżetu państwa i wyeliminować nieuczciwe zachowania w obrocie gospodarczym. Ustawa zawiera jednak szereg nieścisłości, znacznie zwiększając ryzyko rozliczeń podatkowych dla uczciwych przedsiębiorców i obsługujących biznes księgowych.

Drukuj

PIP: Uroczysta sesja w Sejmie

Tradycyjnie, od uczczenia minutą ciszy pamięci tych, którzy zginęli świadcząc pracę lub odeszli od nas w wyniku nabytych chorób zawodowych rozpoczęła się 28 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmu uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy, zwołana w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Honorowy patronat nad spotkaniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan