facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Jaki będzie nowy Kodeks pracy

Już w marcu 2018 r. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma przedstawić propozycje projektu dwóch nowych kodeksów pracy – indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Pozycja ma zawierać korzystne rozwiązania zarówno dla pracowników jak i pracodawców.

Drukuj

Leszek Czarnecki, Małgorzata Wiśniewska, Dariusz Sarnowski. Kto w radach nadzorczych zarabia najwięcej?

Część osób nadzorujących pełni funkcje nie w jednej, a kilku spółkach, a co za tym idzie pobiera wynagrodzenie z kilku źródeł. Czy to im się opłaca?

Drukuj

Top Employers Polska 2018: Oto najlepsi pracodawcy w Polsce

ING Bank Śląski, mBank, Orange, Vilvo, Avon, Lidl, Carrefour, PKN Orlen, Capgemini, Citi Service Center Poland oraz PageGroup - między innymi te firmy zdobyły certyfikat Top Employers Polska 2018.

Drukuj

Wolne niedziele dla handlu. Za to PIP musi pójść do pracy

Ograniczenia sprzedaży w ostatni dzień weekendu zaczną obowiązywać od marca. Inspekcja pracy, która ma je egzekwować, nie dostanie pieniędzy na dodatkowe kontrole. Sama będzie musiała też rozstrzygnąć niejasne zasady obowiązywania obostrzeń

Drukuj

Komputer, proteza, studia. Rusza Program PFRON „Aktywny samorząd”

Samorządy powiatowe mogą do końca lutego ubiegać się o przyznanie środków finansowych z programu PFRON „Aktywny samorząd”. Dzięki programowi osoby z niepełnosprawnością mogą otrzymać dofinansowanie m.in. do dostosowania samochodu, na naprawę wózka elektrycznego, zapewnienie opieki dla osoby zależnej, ale też uzyskanie wyższego wykształcenia.

Drukuj

Piotr Holka uczestnikiem I plenarnego posiedzenia Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w 2018 r.

Pan Piotr Holka, Członek Pracodawców Pomorza i Kujaw, Przewodniczący Kujawsko Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Polskiej Organizacji Pracodawców osób Niepełnosprawnych, Członek Rady Krajowej POPON uczestniczył w posiedzeniu Kujawsko -Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego , która odbyła się 1 lutego 2018 r.

Drukuj

Sytuacja na rynku pracy osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia u pracodawców publicznych i na chronionym rynku pracy- posiedzenie podkomisji stałałej w Sejmie RP- 6 lutego 2018r.

W dniu 6 lutego 2018 r. (wtorek), w sali konferencyjnej im. Jacka Kuronia (bud. F), w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8. odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych.

Drukuj

BON: Zespół do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Posiedzenie Zespołu do spraw wykonywania postanowień Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, poświęcone było opracowaniu założeń do Strategii na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018-2030.

Drukuj

Ruszają prace Komitetu Społecznego Rady Ministrów – na czele Beata Szydło

„Państwo, które budujemy, to państwo „4S”: silne, spójne, sprawiedliwe i solidarne. To jest hasło, które nam przyświeca” – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

Drukuj

35 godzinny tydzień pracy: Czy to w Polsce realne?

"Dzięki technologii pracujemy coraz lepiej – robimy coraz więcej i zajmuje nam to coraz mniej czasu. Ale wciąż musimy pracować tyle, ile pracowali nasi dziadkowie i babcie. 8-godzinny dzień pracy to przeżytek. Najwyższa pora, abyśmy pracowali mniej!" – pisze partia Razem i składa projekt ustawy skracający czas pracy do 35 godzin tygodniowo. Czy to ma sens?

Drukuj

Kiedy w życie wchodzi RODO? Tylko 13 proc. polskich menedżerów zna dokładny termin

Polscy menedżerowie mają bardzo wysoką świadomość istnienia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), ale tylko 13% menedżerów zna dokładnie termin wejścia rozporządzenia w życie, podczas gdy 87% respondentów błędnie wskazuje lub nie zna tego terminu, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla Microsoft.

Drukuj

Rynek (jednak) zarobi na RODO. Prywatne firmy będą wydawać certyfikaty

Resort cyfryzacji zmienił zdanie w sprawie zaświadczeń o zgodności firmowych systemów przetwarzania danych osobowych z unijnym rozporządzeniem. Oprócz UODO będą je wydawać również akredytowane podmioty.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan