facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia mogą zostać przesunięte - brakuje pieniędzy

Wejście w życie regulacji dotyczącej minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia może zostać przesunięte o trzy lub sześć miesięcy.

Drukuj

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017 – kluczowe zmiany 2016 oraz nowelizacje przepisów w 2017” – 18 i 19 maja w Gdańsku

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 18 i 19 maja w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych zmian w prawie pracy wprowadzonych w 2016 roku oraz omówienia najnowszych i planowanych nowelizacji w 2017. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Drukuj

Reforma orzecznictwa. 250 Waszych postulatów!

Jeden system orzekania, kompetentni i rzetelni lekarze w komisjach, nieruszanie już wydanych orzeczeń. To tylko kilka spośród 250 postulatów dotyczących reformy orzecznictwa, które nadesłali Czytelnicy naszego portalu. Przesłaliśmy je Zespołowi.

Drukuj

Minimalna stawka godzinowa: Firmy muszą uważać, aby nie płacić za dyżur na zleceniu

Prawo cywilne nie reguluje zasad pozostawania w gotowości do świadczenia usług. Firmy muszą uważać, jeśli nie chcą płacić minimalnej stawki za ten czas.

Drukuj

PFRON: Wsparcie pracodawców z chronionego rynku pracy

W Oddziale pomorskim dobiega końca proces zawierania umów z pracodawcami z terenu województwa pomorskiego z chronionego rynku pracy.

Drukuj

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie: Konferencja dotycząca zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy były głównym tematem dzisiejszego spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie z udziałem Stanisława Szweda sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który spotkał się z dyrektorami Powiatowych Urzędów Pracy województwa podkarpackiego.

Drukuj

Rosną koszty pracy w branży ochroniarskiej z powodu zmian w prawie. Firmy wdrażają więc automatyzację ochrony

Branża ochroniarska w Polsce sukcesywnie rośnie, chociaż jej rozwój hamują zmiany legislacyjne. Oskładkowanie umów-zleceń i podwyższenie stawki godzinowej przekłada się na wzrost kosztów usług ochroniarskich. Rozwiązaniem mogą być nowe technologie. Coraz większą popularnością cieszą się zautomatyzowane systemy alarmowe i monitoring, który może być przy okazji skutecznym narzędziem wsparcia dla marketingu i sprzedaży.

Drukuj

Kontrola skarbowa w firmie: fiskus przyjdzie bez zapowiedzi

Kontrolerzy fiskusa nie będą musieli uprzedzać o swojej wizycie. Przepisy przygotowane przeciw oszustom mogą rykoszetem uderzyć w uczciwych przedsiębiorców.

Drukuj

Sieci handlowe płacą coraz większe podatki. Sprawdź, które odprowadzają najwięcej

Ile podatków płacą Lidl, Tesco czy Deichmann? Wbrew pozorom coraz więcej. Sieci handlowe w większości przypadków wykazały wzrost odprowadzonego podatku CIT w 2015 r. To o tyle ciekawe, że w Polsce w tym czasie firmy płaciły tego podatku raczej mniej - wynika z badań wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska. Sama tylko Biedronka zapłaciła blisko 300 mln zł.

Drukuj

Fiskus ujawni dane firm, które są mu winne więcej niż 5 tys. zł

Każdy będzie mógł poznać wysokość podatków, ceł, składek ZUS i mandatów skarbowych, których nie zapłacił jego kontrahent.

Drukuj

Kto skorzysta z obniżki składki na ZUS

W tym tygodniu mamy poznać szczegóły projektu „Małe przychody – mały ZUS". Ma on zmniejszyć obciążenia mikrofirm, ale może też otworzyć furtkę do nadużyć.

Drukuj

Ustawa o zakazie handlu w niedziele jeszcze przed wakacjami

Przewodniczący sejmowej podkomisji, zajmującej się obywatelskim projektem zakazującym handlu w niedziele, poseł Jan Mosiński, zapowiada, że ustawa może zostać uchwalona przez Sejm jeszcze przed wakacjami.

Drukuj

90 mln zł na samodzielność. PFRON ogłosił wyniki konkursu

- Sam z domu bym nie wyszedł. Dla mnie pomoc asystenta jest niezbędna. Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, że moje marzenia o samodzielności się spełnią – mówi Krzysztof Naczaj, który od lat korzysta z usług asystenckich w Fundacji Pomocna Ręka. Organizacja w tym roku po raz kolejny otrzyma dofinansowanie z PFRON w ramach konkursu „Kurs na samodzielność”.

Drukuj

Inspekcja pracy bardziej przyjazna dla pracodawców

Państwowa Inspekcja Pracy postuluje zmiany w ustawie o PIP. Dzięki nim inspekcja ma być bardziej przyjazna dla kontrolowanych pracodawców. Propozycje pozytywnie ocenia Wioletta Żukowska-Czaplicka, ekspert Pracodawców RP.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan