facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Drukuj

Więcej pieniędzy w budżecie PFRON jeszcze w tym roku

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o zmianie w planie finansowym Funduszu jeszcze na ten, 2017 rok, polegającej na zwiększeniu przychodów. Przełoży się to oczywiście na zwiększenie wydatków w ramach zadań ustawowych i programów Rady Nadzorczej PFRON.

Drukuj

ZUS i PFRON: powstaną ośrodki rehabilitacji kompleksowej

„Powrót do polskiej szkoły rehabilitacji” staje się hasłem przewodnim polityki rządu wobec osób z niepełnosprawnością. Po tym, jak w latach 90. rozdzielono rehabilitację medyczną, społeczną i zawodową między różne systemy i resorty, nadchodzi czas powrotu do kompleksowego podejścia.

Drukuj

Szkolenie zawodowe + 3 miesięczny staż z możliwością zatrudnienia ON

Darmowe certyfikowane kursy dla osób niepełnosprawnych zamieszkujących województwo Śląskie.

Drukuj

Uwaga! Przypominamy, iż do końca grudnia 2017 r. należy wydatkować wszystkie środki, które wpłynęły na ZFRON w 2016 r.

Przypominamy, iż do końca grudnia 2017 r. należy wydatkować wszystkie środki, które wpłynęły na ZFRON w 2016 r.

Drukuj

Nowa ustawa o innowacyjności

Nowela ustawy o innowacyjności, którą bez poprawek zaakceptował w środę Senat, to jedna z ważniejszych ustaw nie tylko dla przedsiębiorstw, ale dla całej gospodarki - oceniła główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Drukuj

PIP pomoże przedsiębiorcy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy. Wprowadzono regulacje, które usprawnią funkcjonowanie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz Pojedynczego Punktu Kontaktowego, który zostanie zastąpiony przez Punkt Informacji dla Przedsiębiorcy (PIP).

Drukuj

Duże zmiany w aktach osobowych

Umieszczenie w aktach osobowych wszystkich dokumentów z czasu pracy - takie zmiany przewidziano w projekcie nowego rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej. Oznacza to, że akta osobowe będą składały się z 4 części, a nie jak obecnie z trzech części.

Drukuj

PFRON: Najnowsza wersja SODiR Off-Line 10.13. Pobierz wersję 10.13.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od dniu 09.11.2017 r. dostępna jest nowa wersja 10.13 SODiR Off-Line. Zakres zmian wprowadzonych w wersji 10.13 SODiR Off-Line został opisany na witrynie internetowej PFRON w zakładce "Aplikacja OFF-Line".

Drukuj

Lekarze: rehabilitacja w uzdrowiskach odciążyłaby szpitale

Sanatoria służą leczeniu, a nie spędzaniu urlopu – przekonują medycy. I chcą zmian w ustawie, które pozwolą przenieść tam część leczenia rehabilitacyjnego.

Drukuj

Wyprawa POPON - bastiony zdobyte przez naszych Członków

Kolejna wyprawa za nami, gro militarnych i kulinarnych atrakcji oraz ciekawe spotkanie z historią.

Drukuj

MRPiPS: Bilans dwóch lat: praca

Rekordowo niskie bezrobocie, wzrost aktywności zawodowej, podniesienie płacy minimalnej, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, ograniczenie nadużywania umów cywilnoprawnych, czy wreszcie przywrócenie wieku emerytalnego i podniesienie świadczeń emerytalnych i rentowych – to najważniejsze działania i osiągnięcia rządu Premier Beaty Szydło w ostatnich dwóch latach.

Drukuj

MRPiPS: Zmiany na rynku pracy

"Rząd zamierza dokonać istotnych zmian w prawie dotyczącym rynku pracy" – zadeklarował w czwartek w Nysie sekretarz stanu w MRPiPS Stanisław Szwed.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan