facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Wynagrodzenia pracowników fizycznych. Oto raport płac w 2017 roku

Tradycyjnie regionem o najwyższych zarobkach jest województwo mazowieckie. A gdzie pracownicy fizyczni zarabiają najmniej?

Drukuj

Zmiany w BHP w nowym Kodeksie pracy

Zespół ds. promocji bezpieczeństwa i zdrowia pracy Pracodawców RP przedstawił projekt zmian w nowym Kodeksie pracy w zakresie przepisów BHP. Projekt ma być przedmiotem prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Na spotkaniu poruszono problemy związane ze szkoleniami BHP.

Drukuj

Kilka zmian w prawie – weszła w życie nowela Kodeksu wyborczego

W środę, 31 stycznia, wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu wyborczego, która wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zmienia definicję znaku „x” na karcie do głosowania, przewiduje możliwość głosowania korespondencyjnego tylko dla osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Twoje dziecko ma rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny? Nie skorzystasz z ulgi rehabilitacyjnej! Rodzice wstrząśnięci

Wysokość dochodu za 2017 r. osoby z niepełnosprawnością, która otrzymuje rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, przekracza ustawową kwotę 10080 zł, co uniemożliwia opiekunom tych osób odliczenie ulgi na cele rehabilitacyjne – alarmują rodzice dzieci z niepełnosprawnością, zrzeszeni w organizacjach pozarządowych. Problem polega na tym, że dawniej do dochodu podopiecznego nie wliczano zasiłku pielęgnacyjnego. Obecnie – już tak.

Drukuj

Po utracie wskaźnika trzeba oddać środki do PFRON

Firma, która przestała osiągać 25-proc. wskaźnik zatrudnienia pracowników z dysfunkcjami, nie może prowadzić zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON). W związku z tym niewykorzystane środki, które są na nim zgromadzone, musi wpłacić do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

Kto odzyska 50-proc. odliczenia? Ministerstwo Finansów uzupełnia listę zawodów

Autorzy literatury użytkowej, poradników i podręczników, twórcy gier komputerowych, niektórzy tłumacze będą mogli stosować wyższe koszty uzyskania przychodów , i to już do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2018 r.

Drukuj

MRPiPS: Ograniczenie handlu w niedziele od marca

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę ograniczająca handel w niedziele. „Niedziela została przywrócona rodzinie, w trakcie prac nad ustawą wypracowaliśmy kompromisowe rozwiązanie” - mówiła minister pracy Elżbieta Rafalska podczas uroczystości.

Drukuj

Jawność rykoszetem uderzy w niepełnosprawnych

Samorządowcy alarmują, że część specjalistów, którzy orzekają o niepełnosprawności, może zrezygnować z pracy. Powód: niedługo będą musieli składać oświadczenia majątkowe.

Drukuj

ZFRON w byłym zakładzie pracy chronionej. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

W ostatnich kilku latach wprowadzono wiele niekorzystnych zmian w przepisach dotyczących zakładów pracy chronionej (ZPChr). Stało się to znaczącym impulsem do rezygnacji pracodawców ze statusu zakładu pracy chronionej. Proces ten postępuje nadal, dlatego pracodawcy prowadzący ZPChr rozważając podjęcie takiej decyzji poszukują informacji, jakie są praktyczne konsekwencje utraty (rezygnacji) statusu zakładu pracy chronionej.

Drukuj

Zobacz, ile dni wolnych otrzyma niepełnosprawny pracownik w 2018 roku

W przypadku pracowników ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności obowiązują niższe normy czasu pracy niż dla pozostałych zatrudnionych.

Drukuj

Firmy nie obchodzą stawki godzinowej. Problemem jest ewidencja czasu pracy

Tylko co siódme sprawdzane przedsiębiorstwo zaniżało minimalną pensję dla zleceniobiorców i samozatrudnionych. Problemy wywołuje jednak obowiązek ewidencjonowania czasu wykonywania usług.

Drukuj

Rewolucja w urlopach. Szykują się kolejne zmiany w Kodeksie Pracy

26-dniowy urlop dla każdego niemal pewny. Dodatkowy bezpłatny urlop na żądanie i przepadające niewykorzystane dni wolne wciąż dyskutowane. Jak będzie wyglądał nowy Kodeks Pracy?

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan