facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

90 mln zł na samodzielność. PFRON ogłosił wyniki konkursu

- Sam z domu bym nie wyszedł. Dla mnie pomoc asystenta jest niezbędna. Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, że moje marzenia o samodzielności się spełnią – mówi Krzysztof Naczaj, który od lat korzysta z usług asystenckich w Fundacji Pomocna Ręka. Organizacja w tym roku po raz kolejny otrzyma dofinansowanie z PFRON w ramach konkursu „Kurs na samodzielność”.

Drukuj

Inspekcja pracy bardziej przyjazna dla pracodawców

Państwowa Inspekcja Pracy postuluje zmiany w ustawie o PIP. Dzięki nim inspekcja ma być bardziej przyjazna dla kontrolowanych pracodawców. Propozycje pozytywnie ocenia Wioletta Żukowska-Czaplicka, ekspert Pracodawców RP.

Drukuj

Od kwietnia nowe formularze ZUS w całym kraju

Nowe, uproszczone formularze ZUS od kwietnia wejdą do użytku w całej Polsce. Od początku roku w ramach akcji „Prosto z ZUS" Zakład Ubezpieczeń Społecznych stara się ułatwić klientom korzystanie z usług.

Drukuj

Jak obniżyć wysokość wpłat na PFRON w 2017 r. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Pracodawca zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy jest obowiązany dokonywać miesięcznych wpłat na PFRON, w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości 6% a rzeczywistym zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Pracodawcy RP: Skokowe polepszenie nastrojów biznesu

Poprawiające się od kilku miesięcy oczekiwania na przyszłość zaczynają się przekładać również na percepcję bieżącej sytuacji biznesowej.

Drukuj

PFRON: Porozumienie o współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Pocztą Polską

Podnoszenie jakości usług świadczonych dla klientów będących osobami niepełnosprawnymi, podjęcie działań zmierzających do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz przygotowanie i realizacja programu „Poczta Polska otwarta na niepełnoprawnych” – to tylko niektóre zapisy Porozumienia o Współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Pocztą Polską.

Drukuj

Zmiany w ZUS-ie. Zobacz, co ulegnie poprawie od kwietnia

Jasne i proste mówienie do klientów to hit ostatnich miesięcy. Przejrzystym i zrozumiałym dla każdego językiem chwalą się banki i instytucje publiczne. Za dwa dni do tego grona dołączy ZUS.

Drukuj

X Europejski Kongres Gospodarczy

10-12 maja 2017 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Drukuj

Pozbawienie prawa do zasiłku opiekuńczego

Czy ZUS może skontrolować osobę pobierającą zasiłek opiekuńczy? W jakich przypadkach można stracić prawo do zasiłku?

Drukuj

Nowy kodeks pracy na raty

Przepisy uzgodnione już przez komisję kodyfikacyjną mogą być wprowadzone w odrębnych projektach nowelizacji. Dotyczy to np. regulacji antydyskryminacyjnych.

Drukuj

PIP przyspiesza kontrole umów i stawek

PIP wcześniej, niż planowała, sprawdzi zasady zatrudniania w agencjach ochrony; to skutek licznych skarg - pisze w środę "Puls Biznesu".

Drukuj

MRPiPS: e-zwolnienia na platformie ZUS

Bardzo powoli przebiega przestawianie się lekarzy z wystawiania tradycyjnych, papierowych zaświadczeń o niezdolności do pracy na elektroniczne.

Drukuj

MRPiPS: Optymistycznie o rynku pracy

Od marca ubiegłego roku o połowę zmniejszył się odsetek negatywnych opinii na temat rynku pracy w naszym kraju (spadek z 49% do 25%).

Drukuj

Zapraszamy na program "Forum gospodarcze" w TVP Gdańsk - Gość programu Zbigniew Gulgowski Członek Pomorskiej Rady Wojewódzkiej POPON

Serdecznie zapraszamy Państwa na program pod redakcją Piotra Świąca, poświęcony polskiej i regionalnej ekonomii „Forum gospodarcze”.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan