facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Katowice 14 lipca
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Prezes PFRON: zupełnie inne spojrzenie

Kryzys demograficzny, niskie bezrobocie dają ogromną szansę na to, żeby wykorzystać olbrzymie zasoby, jakie są, czyli osoby niepełnosprawne. Trzeba zrobić wszystko, żeby tak się stało – mówi nam w wywiadzie Robert Kwiatkowski, prezes Zarządu PFRON.

Drukuj

MRPiPS: Ożywienie na rynku pracy

Rekordowy spadek bezrobocia, wzrost liczby miejsc pracy, coraz więcej osób aktywnych zawodowo i podwyższenie wynagrodzeń – tak zmienił się rynek pracy w ciągu ostatniego roku.

Drukuj

MRPiPS: Pamiętajmy o bezpieczeństwie w pracy

Jakie są najczęstsze wypadki przy pracy, jak im zapobiec, o czym musi pamiętać każdy pracownik – z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy przypominamy najważniejsze zasady.

Drukuj

PFRON: Forma prawna we wniosku Wn-D i Wn-U-G

Szanowni Państwo, Informujemy, iż w dniu 27 kwietnia 2017 r. nastąpiło wdrożenie do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) trzyznakowych kodów szczególnej formy prawnej.

Drukuj

Konfiskata rozszerzona wchodzi w życie: skonfiskują jachty, wille, limuzyny i firmy

Zanim rząd odbierze firmę, wprowadzi do niej zarządcę. Wielu przedsiębiorców może tego etapu nie przetrwać – twierdzą eksperci.

Drukuj

Niepełnosprawny rynek pracy

– W ramach działania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wydane będą kolejne środki na aktywizację osób dotkniętych różnymi urazami.

Drukuj

ZUS sprawdza przestrzeganie stawki minimalnej 13 zł/h

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 zł za godzinę pracy - poinformował PAP rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

Drukuj

Prognoza: 7,9 proc. bezrobocia oraz 3,2 proc. wzrostu PKB

W tym roku PKB wzrośnie o 3,2 proc., a bezrobocie na koniec 2017 r. spadnie do 7,9 proc. - prognozuje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych (IPiAG). Według instytutu pierwszy kwartał br. zamknął się wzrostem gospodarczym w wysokości 3,1 proc. rdr.

Drukuj

Nowa forma czasowej rejestracji pojazdów dla firm

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza nową formę czasowej rejestracji pojazdów dla firm i jednostek badawczych - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Dzięki nowelizacji firmy będą mogły przeprowadzać jazdy testowe bez konieczności rejestracji każdego pojazdu w urzędzie.

Drukuj

Będzie zakaz handlu w niedziele. Prawdopodobnie od nowego roku [DEBATA DGP]

Ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie chcą ograniczeń sprzedaży w co drugą niedzielę. Te pierwsze domagają się, by obowiązywały w każdą, a drudzy – w żadną z niedziel. Rząd namawia do kompromisu i sugeruje ograniczenie liczby wyjątków od zakazu, a spółdzielcy – równe traktowanie wszystkich placówek. Pewna wydaje się tylko data wejścia w życie obostrzeń – 1 stycznia 2018 r.

Drukuj

Urlop bezpłatny i zwolnienie lekarskie, czyli jak uniknąć pracy podczas wypowiedzenia

Jeśli pracodawca zwolni pracownika ze świadczenia pracy lub udzieli mu bezpłatnego urlopu, zatrudniony uniknie pracy podczas wypowiedzenia.

Drukuj

Jak potwierdzać niepełnosprawność pracownika. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne bardzo ważne jest prawidłowe potwierdzanie niepełnosprawności pracownika oraz występowania u niego schorzeń szczególnych. Dotyczy to przede wszystkim pracodawców, którzy korzystają z przysługujących im przywilejów z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych, np. wnioskują o dofinansowanie do wynagrodzeń lub wystawiają informację o kwocie obniżenia z tytułu zakupu publikacji lub usług.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan