facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW
Drukuj

Jeden termin dla zapłaty wszystkich podatków?

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się poselskim projektem nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa (wniesionym przez klub Kukiz’15), który ma na celu ujednolicenie wszystkich obowiązujących w Polsce terminów dla zapłaty podatków i składania deklaracji podatkowych.

Drukuj

MRPiPS: Jeden przelew do ZUS zamiast 4

Teraz przedsiębiorca musi dokonywać kilku przelewów do ZUS. Dzięki zmianom i wprowadzeniu indywidualnego rachunku składkowego będzie mógł dokonać jednej wpłaty. W Sejmie odbywa się dziś pierwsze czytanie projektu.

Drukuj

Pożyczka dla niepełnosprawnego wolna jest od odsetek. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Chcemy udzielić pracownikowi niepełnosprawnemu pożyczki ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON). Na jakie cele możemy udzielić takiej pożyczki Czy może być ona oprocentowana Czy pracodawca musi udokumentować jej przyznanie?

Drukuj

Polskie Radio Katowice: O reintegracji zawodowej i społecznej

Wiele osób wciąż alienuje się i wybiera życie w wykluczeniu społecznym. Podłoże takich decyzji może być różne. Zwykle jest to długotrwałe pozostawanie bez pracy, choroba, niepełnosprawność, starość...

Drukuj

Niepelnosprawni.slaskie.pl: 13 marca - Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Oddział Śląski PFRON informuje 13 marca odbędzie się Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Prawnik radzi: jak wrócić na rentę?

Jestem osobą niedosłyszącą. Miałem rentę socjalną, ale kilka lat temu mi ją odebrano. Mój stan zdrowia się pogorszył, a podjęte leczenie go nie poprawia. Czy mogę wystąpić ponownie o przyznanie renty socjalnej? Czy jest specjalna procedura takiego działania? Kamil G.

Drukuj

Zmiany dot. składek do ZUS dla małych firm

Parlamentarny Zespół na Rzecz Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przygotowuje propozycję reformy, która zakłada zmniejszenie składek do ZUS dla przedsiębiorców osiągających niskie miesięczne przychody. Projekt ten skomentował ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. polityki społecznej i prawa pracy Piotr Wójcik.

Drukuj

Świadczenie emerytalne pracownika pozbawi firmę pieniędzy z funduszu niepełnosprawnych

Pracodawca nie otrzyma dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego, gdy co prawda taka osoba nie osiągnęła wieku emerytalnego, ale otrzymuje świadczenie emerytalne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Drukuj

Trudna droga od nauki do pracy. Komentarz POPON

Nieprzystosowanie zawodowych szkół specjalnych do oczekiwań rynku pracy – to podstawowa wada kształcenia zawodowego osób z niepełnosprawnością. Odpowiedź MEN: wprowadzenie pięciu nowych zawodów dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Drukuj

PFRON: Technologia JavaScript w SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu 06.03.2017 r. wdrożono do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji zmianę polegającą na zastosowaniu technologii JavaScript (zamiast Java).

Drukuj

MRPiPS: Bezrobocie: Polska poniżej średniej UE

Bezrobocie w Polsce w styczniu 2017 r. wyniosło 5,4 proc. - podaje Eurostat. To spadek o 0,1 pkt proc. w stosunku do grudnia. Stopa bezrobocia r/r obniżyła się o 1,3 pkt proc. Tylko 6 innych krajów UE może pochwalić się niższą stopą bezrobocia niż Polska.

Drukuj

Konstytucja Biznesu - rewolucyjne zmiany w działalności gospodarczej

Zdaniem niektórych ekspertów uchwalenie Konstytucji Biznesu będzie stanowić przełom dla polskich firm. Ma zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki. Dzięki nowym przepisom prowadzenie firmy będzie łatwiejsze i tańsze. Przedsiębiorcy mają bardziej ufać prawodawcy i liczyć na współpracę administracji publicznej.

Drukuj

Co piąty przedsiębiorca nie przestrzega minimalnej stawki godzinowej

Jak realizowane są przepisy gwarantujące minimalną stawkę godzinową? Czy są one respektowane przez pracodawców? Dotychczasowe kontrole wykazują, że nie przestrzega ich co piąty przedsiębiorca.

Drukuj

Rośnie zatrudnienie seniorów. Pracodawcy nie chcą, ale muszą sięgać po starszych pracowników

W 2016 roku wzrosła liczba najstarszych pracowników aktywnych na rynku. Spadek bezrobocia w tej grupie wiekowej jest niewielki, a trend, który pokazują dane GUS nie wynika ze zmiany nastawienia pracodawców.

Drukuj

Robert Kwiatkowski, PFRON: Chcemy otworzyć administrację na osoby niepełnosprawne

- W PFRON było zbyt dużo stanowisk kierowniczych, dlatego ich liczbę zmniejszyliśmy ze 170 do 70.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan