facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

MRPiPS: Rząd troszczy się o potrzeby osób niepełnosprawnych

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów to jeden z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Stąd też rząd podejmuje szereg działań mających na celu poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami, w tym umożliwienie im rehabilitacji nie tylko zdrowotnej, ale również społecznej i zawodowej.

Drukuj

MRPiPS: Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w górę

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w marcu br. wyniosło 6 mln 205,3 tys. osób. To o 3,7% więcej niż przed rokiem. Na tym jednak nie koniec. Wzrosło też przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto. Wyniosło ono 4886,56 zł. Było więc wyższe o 6,7% niż rok temu.

Drukuj

BON: Raport Dostępności 2018

Fundacja Widzialni ogłosiła Raport Dostępności 2018

Drukuj

PFRON: Łazienka dostępna dla wszystkich

Jak projektować i wyposażać łazienki, aby mogły z nich korzystać osoby starsze i niepełnosprawne?

Drukuj

MRPiPS proponuje spotkanie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie

Proponujemy rodzicom osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie spotkanie w CPS "Dialog" o godz. 19 - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. Nigdzie się nie wybieramy - podkreśliła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego.

Drukuj

Przeciętna płaca to już prawie 5 tys. zł. Czy wynagrodzenia nadal będą rosły?

Szybki wzrost płac w połączeniu z rosnącym zatrudnieniem i niską inflacją to sygnał wysokiej konsumpcji i wzrostu PKB.

Drukuj

Wicemin. Michałkiewicz: niepełnosprawni muszą nam powiedzieć, co jest dla nich ważne

Środowisko osób niepełnosprawnych musi nam powiedzieć, co jest dla nich ważne, a co może poczekać – powiedział w środę wiceminister w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Ministerstwo zaproponowało rodzicom osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie, spotkanie w CPS „Dialog”, ale ci odmówili.

Drukuj

Premier Mateusz Morawiecki zainauguruje program Dostępność plus już w poniedziałek

W poniedziałek, 23 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki zainauguruje program „Dostępność plus”, który ma ułatwić np. seniorom, osobom z niepełnosprawnością czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej. Rząd w latach 2018-2025 zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 23 mld zł.

Drukuj

MRPiPS: rząd troszczy się o potrzeby osób niepełnosprawnych (komunikat)

- MRPiPS informuje: Wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów to jeden z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Stąd też rząd podejmuje szereg działań mających na celu poprawę sytuacji osób z niepełnosprawnościami, w tym umożliwienie im rehabilitacji nie tylko zdrowotnej, ale również społecznej i zawodowej.

Drukuj

Będą zmiany w przepisach dotyczących czasu pracy

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że resort przygotuje nowelizację Kodeksu pracy, wykorzystując tylko niektóre propozycje Komisji Kodyfikacyjnej m.in. te dotyczące czasu pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przedstawiła dwa projekty Kodeksów pracy - indywidualnego i zbiorowego.

Drukuj

Projekty nowych Kodeksów pracy - plusy i minusy

Projekty nowych Kodeksów pracy gdyby weszły w życie przysporzyłyby szeregu problemów zarówno pracodawcom jak i pracownikom - ocenia ekspert. Co dalej z rewolucyjnymi zmianami w Kodeksie pracy?

Drukuj

Niższe składki ZUS przewidziane tylko dla uczciwych firm

Co dziesiąty przedsiębiorca, który uzyskał z ZUS indywidualną interpretację dotyczącą zwolnienia ze składek w Polsce z racji zatrudnienia na umowę o pracę w innym kraju UE, i tak musiał je uregulować. Wraz z odsetkami.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan