facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Tak będzie wyglądać legitymacja? Estetyczna, mała i plastikowa

Wybrano nowy wzór legitymacji osoby niepełnosprawnej. Od 1 sierpnia 2017 r. zastąpi on używane obecne mało estetyczne i nieporęczne dokumenty, które nie mieszczą się w portfelu, przez co łatwo się niszczą i gubią. Zmiana formatu i wyglądu legitymacji to efekt nacisków naszego portalu i jego Czytelników.

Drukuj

Nie ma dopłaty do pensji niepełnosprawnego, jeśli została wypłacona w gotówce

Przekazanie wynagrodzenia niepełnosprawnemu pracownikowi do rąk własnych wyklucza możliwość uzyskiwania przez pracodawcę dopłat do jego pensji.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Słyszalny głos. Znamy nowy skład Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

7 czerwca 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie członków VII kadencji Krajowej Rady Konsultacyjnej, działającej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Nominacje jej członkom wręczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dzięki nowelizacji Ustawy o rehabilitacji, dominujący głos w Radzie zyskali przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

PIP: Konferencja prasowa szefa inspekcji pracy

Państwowa Inspekcja Pracy podsumowała wyniki działalności w 2016 r. Przedstawił je główny inspektor pracy Roman Giedrojć na konferencji prasowej 5 czerwca 2017 r. w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

Drukuj

MRPiPS: Wyraźniejszy głos środowisk osób niepełnosprawnych

Minister Elżbieta Rafalska 7 czerwca wręczyła powołania członkom Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych nowej kadencji. W porównaniu do poprzedniego składu znacznie, bo z 7 do 20 osób, wzrósł w niej udział przedstawicieli tych środowisk. Każdy z nich musiał mieć poparcie co najmniej 15 organizacji środowiskowych.

Drukuj

Polskie Radio: Lodołamacze 2017 – Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Zobacz, zgłoś się, wygraj! Nowe kategorie w konkursie Lodołamaczy

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Emerytury i renty w 2018. Rząd przyjął propozycję w sprawie wskaźnika waloryzacji

Rząd proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 r. - poinformowało we wtorek (6.06) CIR.

Drukuj

Rząd dofinansuje zakup podręczników dla niepełnosprawnych uczniów

Od 175 zł do 445 zł mają wynieść w tym roku dopłaty do szkolnych książek dla niepełnosprawnych uczniów. Ich uzyskanie nie będzie uzależnione od spełnienia kryterium dochodowego.

Drukuj

BHP i L4 do lamusa? Nie, ale wymagają zmian, nie tylko w przepisach

Bezpieczeństwo i higiena pracy i zdrowie to problem nie tylko służb bhp. Od podejścia pracodawców i samych pracowników zależy ich kondycja i życie, a także funkcjonowanie całego zakładu - podkreślano podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Drukuj

MRPiPS: Zakończyła się kampania emerytalna

Zakończyła się kampania informacyjna „Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego", podczas której minister Elżbieta Rafalska i przedstawiciele kierownictwa resortu odwiedzili wszystkie województwa. Podsumowanie odbyło się 5 czerwca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Drukuj

Świadectwo pracy od 1 czerwca 2017 r. - nowy wzór, jak wypełnić

Od 1 czerwca 2017 r. obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie wydawania świadectw pracy. Przedstawiamy wzór nowego świadectwa pracy oraz sposób jak je wypełnić.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan