facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Prezydent nagrodził organizacje wspierające osoby z niepełnosprawnością

- Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w naszym kraju dostrzegają bliźniego, dostrzegaja jego potrzeby, umieją się pochylić nad trudem, nad trudnością, czasem nawet nad tragedią – mówił prezydent Andrzej Duda podczas gali finałowej II edycji konkursu Dla Dobra Wspólnego. W tym roku wśród nagrodzonych znalazły się Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES z Katowic i Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

Drukuj

Więcej podmiotów zwolnionych z wpłat na PFRON

Kluby dziecięce, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne oraz interwencyjne ośrodki preadopcyjne nie będą musiały płacić na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Pod warunkiem że mają 2-proc. wskaźnik zatrudnienia osób z uszczerbkiem na zdrowiu.

Drukuj

Utrata statusu ZPChr nie zmienia terminu wpłat na ZFRON

Firma, która go traci, ale nadal ma zakładowy fundusz rehabilitacji, powinna wpłacać na niego środki z zaliczek podatkowych w tej samej dacie co przedsiębiorstwa, które status ten posiadają.

Drukuj

Program "Super Ludzie" na antenie Super Polsat z udziałem Iwony Cichosz nagrywany podczas Gali Lodołamacze 2017

Sportowcy, podróżnicy, artyści. Nowy program Macieja Dowbora „SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna, w niezwykle efektowny sposób opowiadająca o osobach z niepełnosprawnością, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier. Swoją postawą motywują innych do działania i łamią wszelkie stereotypy. Pierwszy odcinek już w niedzielę, 12 listopada, na antenie Super Polsat.

Drukuj

MRPiPS: Europejskie Dni Pracodawców

W dniach 13 – 24 listopada 2017 r. w UE obchodzone są Europejskie Dni Pracodawców. Urzędy pracy w Polsce organizują szereg wydarzeń skierowanych do pracodawców.

Drukuj

MRPiPS: „Dla Dobra wspólnego”- wręczenie nagród

9 listopada w Pałacu Prezydenckim odbyła się finałowa gala 2 Edycji Nagrody Prezydenta RP „ Dla Dobra Wspólnego”. Nagrody wręczył Andrzej Duda. W gali uczestniczył wiceminister Stanisław Szwed.

Drukuj

Jak przygotować się do badania lekarskiego w ZUS?

Kto powinien przyjść na badanie do lekarza orzecznika ZUS? Czy badanie w ZUS kosztuje? Kto, gdzie i jak je przeprowadzi? Czego będą dotyczyć pytania lekarza? Jakie dokumenty należy mieć ze sobą? – odpowiedzi na te pytania można poznać przed umówioną wizytą.

Drukuj

Większy procent zatrudnionych, bo... spada liczba osób z niepełnosprawnością?

Mimo zmniejszającego się bezrobocia wśród osób z niepełnosprawnością, wciąż potrzebne są działania na rzecz aktywizacji zawodowej tej grupy oraz adaptacji i przełamywania barier ze strony pracodawców – uważają uczestnicy konferencji „Niepełnosprawni na rynku pracy”, która odbyła się w Łodzi.

Drukuj

Po wzroście płacy minimalnej zezwolenie na pracę dla cudzoziemca nie ulegnie zmianie

Z początkiem następnego roku przy wydawaniu zezwolenia na pracę pojawi się nowy wymóg. Chodzi o to, że dokument taki nie zostanie wystawiony, jeśli płaca określona w umowie z cudzoziemcem będzie niższa niż minimalne wynagrodzenie za pracę.

Drukuj

Bezrobocie w październiku 2017 r.

Bezrobocie rejestrowane w październiku 2017 roku spadło do poziomu 6,6 proc. Najwyższa stopa bezrobocia utrzymuje się w w województwie warmińsko-mazurskim. W październiku do urzędów pracy w kraju pracodawcy zgłosili 151,2 tys. ofert pracy.

Drukuj

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy w Poznaniu - 16 i 17 listopada 2017 r.

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, która odbędzie się w Poznaniu będzie poświęcona kluczowym nowelizacjom, które miały miejsce w 2017 oraz planowanym zmianom w prawie pracy w 2018. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan