facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

EEC: Koniec z przechowywaniem akt pracowniczych w formie papierowej?

Trwają prace nad wprowadzeniem nowych przepisów, by akta pracownicze mogły być przechowywane wyłącznie w formie elektronicznej - ujawnia Agnieszka Lechman-Filipiak, partner w DLA Piper.

Drukuj

Prace nad nowelizacją ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

ZUS nie załata swojej dziury, ale wykończy firmy i pozostawi ludzi bez pracy.

Drukuj

Spadek bezrobocia w kwietniu 2017 r. - jakie korzyści dla pracowników

7,7% - tyle wyniosła stopa bezrobocia na koniec kwietnia 2017 r. To najlepszy wynik od 26 lat. Spadek bezrobocia wymusi prawdopodobnie na pracodawcach coraz większe podwyżki wynagrodzeń dla pracowników - uważa ekspert Business Centre Club.

Drukuj

Jak wprowadzić elastyczny czas pracy w firmie

Do 24 kwietnia 2017 r. elastyczny czas pracy wprowadzono już w 2366 firmach. Najwięcej decyduje się dużych firm zajmujących się przetwórstwem przemysłowym, handlem i naprawami oraz budownictwem. Firmy mogą wprowadzać elastyczny czas pracy od sierpnia 2013 roku.

Drukuj

PFRON: Rok zmian – raport na temat działań PFRON

Przedstawiamy informację na temat działań, jakie w ostatnich 12 miesiącach zostały podjęte przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To był niezwykły i trudny czas. Udało rozpocząć gruntowne zmiany, które mają doprowadzić do usprawnienia pracy Funduszu i nastawienia na wsparcie osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do lektury!

Drukuj

Spółdzielnie socjalne udzielą ulg na PFRON? Firmy oburzone

Łatwiejsze zakładanie spółdzielni socjalnych oraz bardziej elastyczne i lepsze ich funkcjonowanie – to kluczowe cele projektu zmian Ustawy o spółdzielniach socjalnych. Spółdzielnie mogłyby także korzystać z ulg na PFRON.

Drukuj

Odpowiedzialny Biznes: II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza na realizowany pod hasłem „Kierunki zmian w systemie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych”. Spotkanie odbędzie się 23 maja 2017 r. w Sali Kolumnowej

Drukuj

PFRON: Firma powiązana bez blokady dofinansowań

Pracodawca, który stara się o dopłaty do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników i ma status przedsiębiorstwa powiązanego z innymi podmiotami, nie musi już przedstawiać informacji o sytuacji ekonomicznej każdego z nich.

Drukuj

Prezes ZUS Gertruda Uścińska: Wiek emerytalny niedługo zniknie z debaty [WYWIAD]

Gertruda Uścińska: Systemy emerytalne nie przewidują wypłaty 13. emerytury. Mogłoby to mieć miejsce w Norwegii. U nas takie trzynastki zwiększałyby wydatki o ponad 8 proc. To duże koszty.

Drukuj

PFRON: Informacja w sprawie nowej witryny internetowej i nowego logo PFRON

10 maja br. rusza nowa strona internetowa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest ona elementem Strategii komunikacji PFRON, przyjętej przez Zarząd PFRON w grudniu 2016 r., której celem jest budowa wizerunku Funduszu jako nowoczesnej, efektywnej instytucji publicznej.

Drukuj

Relacja z targów pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w dniu 9 maja 2017 r. wzięła udział w Targach Pracy organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Drukuj

MRPiPS: Wsparcie niepełnosprawnych priorytetem rządu

Minister Elżbieta Rafalska wzięła dziś udział w zorganizowanej w Sejmie konferencji, poświęconej funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną w społeczeństwie. Konferencja odbyła się z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Praca przy komputerze: Jakie obowiązki ma pracodawca

Pracownikowi wykonującemu obowiązki przy komputerze pracodawca musi zapewnić między innymi przerwy od wykonywania obowiązków i w razie potrzeby okulary korygujące.

Drukuj

MRPiPS: Równi w pracy

Co zyskuje pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną? Jak wspierać niepełnosprawnych pracowników? Z jakiego wsparcia mogą skorzystać niepełnosprawni przedsiębiorcy? Odpowiadamy na pytania.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan