facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Tysiące firm wiszą na włosku: Przedsiębiorcy, którzy nie podali PESEL do końca tygodnia znikną z CEIDG

Kto prowadzi działalność, a nie podał urzędnikom swojego numeru PESEL i nie zrobi tego do końca tygodnia – straci firmę. Przynajmniej tak stanowi ustawa.

Drukuj

RODO na ostatniej prostej - sprawdź i zaznacz, co masz już gotowe

Już tylko 10 dni pozostało do rozpoczęcia stosowania unijnego rozporządzenia RODO. To ostatni moment dla przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe, aby sprawdzić, co jeszcze pozostało do zrobienia w celu wdrożenia unijnych wymagań w ich przedsiębiorstwach. Przedstawiamy listę zadań do wykonania. Może być pomocna przy sprawdzeniu stanu przygotowań do stosowania nowych przepisów.

Drukuj

Stanowisko POPON w sprawie blokady dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością

W związku z powtarzającymi się sygnałami od naszych Członków o trudnościach z otrzymaniem w ostatnim czasie dofinasowania do wynagrodzeń zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych poprzez założenie przez PFRON tzw. „ ręcznej blokady” Prezes POPON Jan Zając korzystając z możliwości spotkania z Prezes Zarządu PFRON Panią Dorotą Habich przekazał stanowisko POPON w tej sprawie.

Drukuj

PFRON: SODiR On-line - utrudnienia

Informujemy, że w dniu dzisiejszym mogą występować zakłócenia w pracy w systemie SODiR On-line związane z logowaniem oraz podpisywaniem dokumentów.

Drukuj

Ważne! Komunikat POPON- Senat za nowelizacją ustawy o rehabilitacji bez poprawek

16 maja 2018 r. Senat, w godzinach wieczornych głosował nad nowelizacją przepisów ustawy o rehabilitacji.. .Żadna ze zgłoszonych w toku debaty poprawek, w tym dotyczących obszaru aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych, nie zyskała poparcia. Oznacza to, że już wkrótce zmianie ulegną m.in. zasady wystawiania informacji o ulgach we wpłatach na PFRON, wysokość ulgi oraz odwołanie od decyzji Prezesa Zarządu PFRON zostaną zastąpione wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Drukuj

Ważne - Komunikat POPON- Posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej- rozpatrzenie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji

Dziś w godzinach porannych odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, na którym rozpatrzono projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji.. (druk senacki nr 820).

Drukuj

Samodzielność i jej cena

Niezależne życie to marzenie. Jego realizacja bywa trudna, ale jest możliwa, choć wymaga poświęcenia. Warto wybijać się na samodzielność i słuchać, jak robią to inni.

Drukuj

WAŻNE! Wzrosną kwoty zasiłku pielęgnacyjnego i świadczeń dla opiekunów osób dorosłych

Jeszcze w tym roku – po 12 latach – wzrośnie w końcu kwota zasiłku pielęgnacyjnego, a w 2019 r. praktycznie zrówna się z dodatkiem pielęgnacyjnym. Więcej pieniędzy dostaną też opiekunowie osób, które stały się niepełnosprawne jako dorośli. Wzrosną też kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej. Takie informacje 15 maja późnym wieczorem przekazała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Drukuj

Skutki obniżenia wieku emerytalnego

Niższy wiek emerytalny i niska aktywność zawodowa kobiet może oznaczać niższe emerytury w przyszłości. Problem mogą rozwiązać pracownicze plany kapitałowe - podkreśla ekspert.

Drukuj

Rafalska: fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych od 2020 r.

Od 2020 roku środki z solidarnościowego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych będą przeznczone na najważniejsze potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin - powiedziała we wtorek (15 maja) szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Drukuj

TVP INFO: Rząd przedstawił założenia daniny solidarnościowej

– System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się o trzy filary – powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jak wyjaśniła będą to: solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, pakiet społecznej odpowiedzialności oraz program Dostępność plus.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan