facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Posiedzenie w Sejmie RP Komisji Polityki Społecznej - w posiedzeniu udział weźmie Monika Bugajewska -Tykarska Wiceprezes POPON

Posiedzenie w Sejmie RP Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w dniu 21 marca 2018 r. w sprawie rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Drukuj

POPON na spotkaniu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju "Program Dostępność Plus"

W dniu 14 marca odbyło się spotkanie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w sprawie założeń do Programu Dostępność Plus. W spotkaniu udział wzięła Anna Węgrzynowicz Dyrektor ds. Organizacyjnych POPON. Minister Inwestycji i Rozwoju Pan Krzysztof Kwieciński omówił cel programu Dostępność Plus, który ma za zadanie poprawę dostępności szeroko rozumianej przestrzeni publicznej w Polsce, której użytkownikiem jest każdy z nas.

Drukuj

BON: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczęło konsultacje Programu Dostępność Plus

W dniu 13 marca 2018 r. projekt Programu Dostępność Plus został skierowany do konsultacji społecznych i międzyresortowych.

Drukuj

Jaki będzie nowy Kodeks pracy - Komisja Kodyfikacyjna zakończyła prace

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy 14 marca br. zakończyła prace nad Kodeksem pracy i Kodeksem zbiorowego prawa pracy. O dalszych losach projektów zdecyduje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Senatorowie za dalszymi pracami ws. możliwości parkowania przez kombatantów na „kopertach”

Producenta karty kombatanta wybierze szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, zamiast ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a nowe przepisy będą miały dłuższe vacatio legis – z 30 dni do 3 miesięcy.

Drukuj

MRPiPS: Komisja Kodyfikacyjna zakończyła prace

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w dziś na briefingu prasowym przewodniczący Komisji, Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Drukuj

MRPiPS: Innowacje społeczne i technologiczne dla osób niepełnosprawnych

Konferencja Social and Technological Innovations – A Full Participation of Persons with Disabilities w dniach 13-14 marca 2018 r. w ramach Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie.

Drukuj

MRPiPS: 3,1 mld zł na program „Za życiem”

W Warszawie podsumowano konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem". W wydarzeniu udział wzięła wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

RODO obejmie też dokumenty papierowe. Tymczasem firmy nie dbają o ich bezpieczeństwo

Co godzinę dochodzi na świecie do 971 ataków hakerskich. Na 131 e-maili, które odebraliśmy w 2017 roku, przypadał jeden, stanowiący próbę ataku typu malware, czyli zawierający złośliwe oprogramowanie.

Drukuj

Prace zakończone. Nowy kodeks pracy przekazany do ministerstwa

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki.

Drukuj

Nowy Kodeks pracy. Znamy propozycje i pierwsze oceny

Nowy Kodeks pracy wypracowany przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy może sporo zmienić na rynku. Już teraz proponowane zmiany budzą niemałe emocje.

Drukuj

Nowe technologie zmieniają rynek pracy. Czas na nowy rodzaj pracowników

Przyszła gospodarka to zaawansowane technologie, a to są wyzwania, które wymagają przemodelowania systemu edukacji w całej Europie, również w Polsce, właśnie pod kątem oczekiwań rynku pracy w przyszłości. Te technologie będą wymagały dodatkowych umiejętności - powiedział ekonomista dr Artur Bartoszewicz.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan