facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Minister Michałkiewicz: wypłaty z tytułu urodzenia chorego dziecka realizowane bez przeszkód

Wypłaty jednorazowych świadczeń w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka z ciężkim upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą są przekazywane na bieżąco i bez przeszkód, jest nimi spore zainteresowanie – powiedział we wtorek, 11 lipca, wiceminister rodziny Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

MRPiPS: Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (projekt z dnia 3 lipca 2017 r.)

Drukuj

Umowy leasingu w sprawozdaniach finansowych według MSSF 16

Międzynarodowy standard w rachunkowości (MSSF 16) w zakresie umów leasingowych, który zacznie obowiązywać na początku 2019 r., przyniesie istotne zmiany w rozliczeniach szczególnie dla dużych firm, banków, międzynarodowych koncernów i spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Nowy standard zlikwiduje pojęcie leasingu operacyjnego w sprawozdaniach finansowych. Leasingobiorców będzie obowiązywał tylko jeden typ umów (finansowy).

Drukuj

Studia, czyli mierzyć siły na zamiary

Na jakie wsparcie mogą liczyć na wyższych uczelniach osoby z niepełnosprawnością? Jaki mają do nich stosunek wykładowcy i inni studenci? Jak wybrać dobry kierunek studiów? Mówi w wywiadzie dr Magdalena Bełza-Gajdzica, pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie.

Drukuj

PFRON: Oświadczenie o statusie prawnym przedsiębiorstwa oraz Informacja o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 26.04.2017 r. Fundusz ponownie informuje, iż odstępuje od wzywania beneficjentów do składania wraz z wnioskiem Wn-D „Oświadczeń o statusie prawnym przedsiębiorstwa”, a także od składania przez beneficjentów posiadających status przedsiębiorstwa powiązanego „Informacji o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego” dla każdego powiązanego z beneficjentem przedsiębiorstwa.

Drukuj

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik: LODOŁAMACZE – 12. edycja

W siedzibie Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krakowie odbyła inauguracja 12. edycji konkursu LODOŁAMACZE. W konferencji otwierającej konkurs udziął wziął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Trzy nowe kategorie w konkursie „Lodołamacze”

Trzy nowe kategorie wprowadzono w tym roku do 12. edycji konkursu „Lodołamacze”: przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier – poinformowano w Krakowie podczas regionalnej inauguracji konkursu.

Drukuj

MRPiPS: Praktyki w ZUS

Ponad 1,4 tys. praktykantów chce przyjąć Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach współpracy z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi. List intencyjny w sprawie programu praktyk zawodowych podpisali 5 lipca minister rozwoju i minister finansów Mateusz Morawiecki, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Drukuj

MRPiPS: 45. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza 45. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Drukuj

Prawdziwy cel płacy minimalnej? Nieco poprawić los jednych, kosztem zubożenia drugich

W życiu często podejmujemy trudne wybory, decydując o dobrobycie jednych, kosztem drugich. Warto rozważyć, czy są to wybory słuszne. Do takich brzemiennych w skutki decyzji należy wprowadzanie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu i jego podnoszenie.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan