facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

VIP: Lodołamacze 2017 – niepełnosprawni nie są niewidzialni

27 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 12. gala konkursu Lodołamacze, skierowanego do pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie osób niepełnosprawnych, tym razem w nieco zmienionej formie.

Drukuj

Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw- Konsultacje publiczne

Przedmiot konsultacji publicznych: Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw Data rozpoczęcia konsultacji: 2 października 2017 r. Data zakończenia konsultacji: 23 października 2017 r.

Drukuj

Roman Namysłowski o zmianach w VAT: kolejny krok układanki, która ma przeciwdziałać wyłudzeniom

- Widać, że fiskus chce posiadać coraz większą wiedzę o tym, co robi przedsiębiorca. Można mieć jednak obawy, co do tego, jak ta wiedza zostanie wykorzystana - ocenia Roman Namysłowski partner w Crido Taxand.

Drukuj

Wybory Miss Świata na Wózku w Warszawie. Pierwsza Białorusinka, Polka też na podium

7 października po raz pierwszy w historii, w Warszawie, odbyły się wybory Miss Świata na Wózku. Do stolicy Polski przyjechały piękne kandydatki z całego świata. Zwyciężyła Białorusinka Aleksandra Chichikova, Polka Adrianna Zawadzińska zdobyła tytuł drugiej wicemiss. Zobaczcie zdjęcia!

Drukuj

Zwrot składek ZUS dla niepełnosprawnego z firmą: Przelew i wniosek o refundację w jednym dniu

Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, będzie mogła otrzymać zwrot za zapłacone do ZUS składki pod warunkiem, że uiści należność najpóźniej w dniu złożenia wniosku do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

Obniżenie wieku emerytalnego. ZUS wypłacił właśnie pierwsze emerytury

Są już pierwsi nowi emeryci. - Wypłata świadczeń ruszyła pod koniec ubiegłego tygodnia - zapewniła prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 42,4 tys. osób, które uzyskały wcześniej świadczenia w wyniku obniżenia wieku - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - w poniedziałek powinny dostać pieniądze.

Drukuj

Ministerstwo chce, aby rodzice osób niepełnosprawnych mogli świadczyć telepracę. Przygotowało projekt

Umożliwienie rodzicom osób niepełnosprawnych wykonywania pracy w formie telepracy oraz w dogodnych dla nich godzinach - to jedno z założeń projektu ustawy przygotowanego w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. Projekt ma realizować program "Za życiem".

Drukuj

Ulga we wpłatach na PFRON - zmiany od 2018 r.

Od 2018 roku zmienią się zasady udzielania ulg we wpłatach na PFRON - wynika z projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Pracodawców czekają nowe obowiązki.

Drukuj

PFRON: Posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu

5 października 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zamykające kadencję Rady w latach 2015-2017.

Drukuj

Ostrożnie z ulgowym ZUS dla firm przez 3 lata

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało, żeby okres preferencyjnego opłacania składek na ZUS dla nowych firm wydłużyć o rok, czyli do 3 lat. Wydłużenie ulgi jest nieuzasadnione, szczególnie w sytuacji dużego popytu na pracę. Osoby, które nie sprawdzają się w roli przedsiębiorcy i są mało produktywne, powinny szukać pracy najemnej. Nieuzasadniona jest również możliwość wielokrotnego korzystania z ulgi - uważa Konfederacja Lewiatan.

Drukuj

Kiedy będą wydawane nowe legitymacje? Mamy odpowiedź dyrektora Biura Pełnomocnika!

- Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy z firmą, która podjęła się wykonać nowe legitymacje osób niepełnosprawnych – poinformował nas Mirosław Przewoźnik, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Dyrektor podał też prawdopodobny termin, gdy nowe legitymacje trafią do osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Coraz więcej niepełnosprawnych znajduje pracę

Coraz więcej osób niepełnosprawnych w Polsce podejmuje pracę, uważają eksperci i stowarzyszenia je zrzeszające.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan