facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

MRPiPS: Prezydent podpisał nowelizację ustawy chroniącej pracowników tymczasowych

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał dziś nowelizację ustawy dotyczącą pracowników tymczasowych. Projekt przygotowało MRPiPS, po przeprowadzonych konsultacjach z partnerami społecznymi, Państwową Inspekcją Pracy i przedstawicielami agencji pracy tymczasowej.

Drukuj

Niższe składki ZUS dla małych firm

Konfederacja Lewiatan popiera zmniejszenie obciążenia najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne, ale zauważa, że będzie to oznaczało obniżenie świadczeń emerytalnych.

Drukuj

Skrócenie terminu na zwrot VAT dla firm

Do Sejmu trafi projekt nowelizacji ustawy o VAT, który skróci termin zwrotu podatku przedsiębiorcom. Projekt przewiduje też zmiany dotyczące wykreślania firm z rejestru VAT.

Drukuj

Lewiatan popiera obniżenie składek na ZUS dla małych firm

Konfederacja Lewiatan popiera zmniejszenie obciążenia najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne, ale zauważa, że będzie to oznaczało obniżenie świadczeń emerytalnych.

Drukuj

O czym powinien pamiętać pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną?

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Przyjrzyjmy się jak można wspierać niepełnosprawnych pracowników oraz co może zyskać pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną.

Drukuj

Rozliczenia VAT – na co muszą uważać księgowi i przedsiębiorcy?

Konieczność wprowadzenia ustawy o zmianie ustawy o VAT, obowiązującej od 1 stycznia 2017 r., uzasadniona została potrzebą ograniczenia nadużyć w rozliczaniu VAT. Nowe regulacje powinny więc zwiększyć wpływy do budżetu państwa i wyeliminować nieuczciwe zachowania w obrocie gospodarczym. Ustawa zawiera jednak szereg nieścisłości, znacznie zwiększając ryzyko rozliczeń podatkowych dla uczciwych przedsiębiorców i obsługujących biznes księgowych.

Drukuj

PIP: Uroczysta sesja w Sejmie

Tradycyjnie, od uczczenia minutą ciszy pamięci tych, którzy zginęli świadcząc pracę lub odeszli od nas w wyniku nabytych chorób zawodowych rozpoczęła się 28 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Sejmu uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy, zwołana w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Honorowy patronat nad spotkaniem objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Drukuj

Od 2018 roku płaca minimalna pójdzie w górę

Najmniej zarabiający dostaną w przyszłym roku co najmniej 49 zł podwyżki. Wiele wskazuje, że będzie to jeszcze wyższa kwota. O to powalczą związki zawodowe.

Drukuj

Zaprojektuj nową legitymację osoby niepełnosprawnej. Wygraj 5 tys. zł!

Do 18 maja 2017 r. każdy może zaproponować swój projekt wyglądu nowej legitymacji osoby niepełnosprawnej. W wyniku działań naszego portalu, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł!

Drukuj

PFRON: Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo, 5 maja obchodzony jest w Europie Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce dodatkowo - Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji pragnę przywołać zapisy Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych z 13 grudnia 2006 roku, które jednoznacznie mówią o poszanowaniu godności, swobody dokonywania wyborów oraz pełnym udziale osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.

Drukuj

Prezes PFRON: zupełnie inne spojrzenie

Kryzys demograficzny, niskie bezrobocie dają ogromną szansę na to, żeby wykorzystać olbrzymie zasoby, jakie są, czyli osoby niepełnosprawne. Trzeba zrobić wszystko, żeby tak się stało – mówi nam w wywiadzie Robert Kwiatkowski, prezes Zarządu PFRON.

Drukuj

MRPiPS: Ożywienie na rynku pracy

Rekordowy spadek bezrobocia, wzrost liczby miejsc pracy, coraz więcej osób aktywnych zawodowo i podwyższenie wynagrodzeń – tak zmienił się rynek pracy w ciągu ostatniego roku.

Drukuj

MRPiPS: Pamiętajmy o bezpieczeństwie w pracy

Jakie są najczęstsze wypadki przy pracy, jak im zapobiec, o czym musi pamiętać każdy pracownik – z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy przypominamy najważniejsze zasady.

Drukuj

PFRON: Forma prawna we wniosku Wn-D i Wn-U-G

Szanowni Państwo, Informujemy, iż w dniu 27 kwietnia 2017 r. nastąpiło wdrożenie do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) trzyznakowych kodów szczególnej formy prawnej.

Drukuj

Konfiskata rozszerzona wchodzi w życie: skonfiskują jachty, wille, limuzyny i firmy

Zanim rząd odbierze firmę, wprowadzi do niej zarządcę. Wielu przedsiębiorców może tego etapu nie przetrwać – twierdzą eksperci.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan