facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW
Drukuj

Milion Polaków pobiera rentę z tytułu niezdolności do pracy. Ich liczba z roku na rok spada

Osoby, które straciły zdolność do pracy, mogą liczyć na rentę. Obecnie pobiera ją prawie milion Polaków. Warto jednak pamiętać, że niepełnosprawność i niezdolność do pracy to dwie różne kwestie i nie każdy niepełnosprawny jest niezdolny do pracy – podkreśla Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. Choroba nie musi oznaczać końca życia zawodowego.

Drukuj

PFRON: Oddział Mazowiecki PFRON – zmiany w sposobie działania – Artykuł na portalu telewizji aMazing Ostrów Mazowiecka

Regionalne jednostki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), w tym Oddział Mazowiecki, zmieniają swój sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniej pomocy dla osób z niepełnosprawnością, pracodawców oraz organizacji pozarządowych.

Drukuj

Sprawozdania finansowe do oddziałów PFRON do 30 kwietnia 2017 r.

Szanowni Państwo, przypominamy , że termin wysłania sprawozdań finansowych za 2016 r. do Oddziałów PFRON - dla dużych i średnich firm upływa 30.04.2017 r.

Drukuj

MF utworzy listę podatników wykreślonych z rejestru VAT

Od 1 stycznia 2017 r. organom podatkowym rozszerzono zakres uprawnień do wykreślania podatników z rejestru VAT lub odmowy ich rejestracji. Bardzo często z tych uprawnień korzystają.

Drukuj

Strona ZUS coraz bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnością. Czuwają nad tym eksperci Integracji

Nadmiar informacji, niezrozumiały język, trudny dostęp do potrzebnych treści i skomplikowany interfejs – to najczęstsze wady serwisów internetowych instytucji publicznych. Do tego dochodzi brak lub tylko powierzchowna dostępność dla osób z niepełnosprawnością. O tym, że wcale nie musi tak być, świadczy nowa strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Drukuj

Oddział firmy bez ulgi we wpłacie na PFRON

Jednostka organizacyjna zakładu pracy nie może być uznana za nabywcę mającego prawo do obniżenia należności na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), bo to nie jej dane znajdują się na fakturze. Nie jest też adresatem informacji zawierającej kwotę ulgi.

Drukuj

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW PRZY PRACY I CHORÓB ZAWODOWYCH - zaproszenie na konferencję

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych objęła patronat na konferencja zorganizowaną z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW PRZY PRACY I CHORÓB ZAWODOWYCH. Konferencja odbędzie się dniu 28 kwietnia 2017 r. w   Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Wierzbowa 16. Udział w konferencji bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu tel. 17 867 52 18

Drukuj

Cena ważniejsza niż cele społeczne. Druzgocący raport NIK o przetargach publicznych

Instytucje publiczne mają w rękach potężne narzędzie służące wspieraniu zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Niestety nie chcą z niego korzystać. Przynajmniej w stopniu większym niż jeden procent.

Drukuj

Okres ochronny może osłabić falę odejść na emeryturę

Po wejściu w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny milion osób może nie obawiać się zwolnienia z pracy, jeśli nie będą chciały zakończyć kariery.

Drukuj

Termin nie biegnie do czasu złożenia wyjaśnień

Pracodawca ma prawo wysłuchać pracownika przed podjęciem decyzji o rozwiązaniu z nim umowy o pracę bez wypowiedzenia, jeśli jest to niezbędne do ustalenia, czy doszło do ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. Miesięczny termin na rozwiązanie umowy o pracę należy wówczas liczyć od momentu odebrania wyjaśnień.

Drukuj

Wprowadzenie KAS – zmiany ważne dla przedsiębiorców

Działania kontrolne urzędu celno-skarbowego podlegają przepisom o Krajowej Administracji Skarbowej, bez uwzględnienia ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. O kontroli podatkowej skarbówka jednak uprzedzi.

Drukuj

ZUS. KAS i zmiany w świadczeniu chorobowym i macierzyńskim

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zmianie przepisów ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa w związku z wprowadzeniem Krajowej Administracji Skarbowej od 1 marca 2017 r.

Drukuj

POPON uczestnikiem Debaty "Klauzule społeczne w zamówieniach publicznych. Szanse i wyzwania." Najwyższa Izba Kontroli 11 kwietnia 2017 r.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych została zaproszona do udziału w organizowanej przez Najwyższą Izbę Kontroli debacie „Klauzule społeczne w zamówieniach publicznych. Szanse i wyzwania."

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan