facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

TVP INFO: Rząd przedstawił założenia daniny solidarnościowej

– System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się o trzy filary – powiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jak wyjaśniła będą to: solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, pakiet społecznej odpowiedzialności oraz program Dostępność plus.

Drukuj

Pion: Lodołamacze 2018

Od 7 maja do 31 lipca 2018 r. przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie „Lodołamacze 2018”.

Drukuj

Nasze Sprawy: Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018

Nadszedł miesiąc maj, a to jak już nakazuje tradycja, czas na ogłoszenie rozpoczęcia konkursu Lodołamacze. Od 13. lat jego organizatorzy – Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) nagradzają pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy.

Drukuj

Jak będzie działał nowy niski ZUS dla przedsiębiorców? Wyjaśnia minister przedsiębiorczości

25 proc. firm, które korzystały z małego ZUS-u, po tym dwuletnim okresie znika. O tym, jak zamierza temu zapobiec rząd, mówi w rozmowie z Grzegorzem Osieckim podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Drukuj

Prezydent podpisał ustawę wspierającą osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności i nowelę ustawy podniesienia renty socjalnej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz nowelę ustawy podnoszącą rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy – renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

Drukuj

PFRON: Sięgnij po sukces

„Sięgnij po sukces” – to hasło Dnia Osób z Niepełnosprawnością, zorganizowanego 11 maja, przy współpracy PFRON, w placówkach ZUS w całej Polsce. Wydarzenie objęła patronatem Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Drukuj

POPON na Dniach Osób z Niepełnosprawnością organizowanych przez ZUS

"Sięgnij po Sukces" to hasło organizowanego w piątek przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dnia Osób z Niepełnosprawnością. W tym dniu nie zabrakło również nas. Występowaliśmy w roli eksperta w jednym z oddziałów ZUS i doradzaliśmy i odpowiadaliśmy na pytania zainteresowanych.​

Drukuj

Gazeta Pomorska: Lodołamacze 2018. Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę!

Od 13 lat Polska Organizacja pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy. Można zgłaszać się lub nominować firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

Drukuj

PFRON: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

11.05.2018 r. odbył się wyjątkowy Dzień dla Osób z Niepełnosprawnością, współorganizowany przez Oddział Pomorski PFRON z Oddziałem ZUS w Gdańsku.

Drukuj

MRPiPS: Senat za wyższą rentą socjalną i wsparciem osób niepełnosprawnych

Podwyższenie renty socjalnej i wprowadzenie szczególnych uprawnień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności – to efekt uchwalenia dziś przez Senat dwóch ustaw w tej sprawie.

Drukuj

PFRON: PFRON ma 27 lat

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został utworzony na mocy ustawy z 9 maja 1991 r. o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan