facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

KPRM: Stan realizacji exposé

Stan realizacji najważniejszych zadań z exposé premiera Donalda Tuska wygłoszonego w Sejmie 18 listopada 2011 r.

Drukuj

Niepełnosprawni muszą pracować dłużej - komentarz Jana Zająca Prezesa POPON dla Wirtualnej Polski

Od 1 stycznia br. wydłużył się czas pracy osób niepełnosprawnych do 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. Skrócenie czasu pracy do 7 godzin w ciągu dnia jest możliwe po potwierdzeniu przez lekarza takiej konieczności. Osoby niepełnosprawne są oburzone tą zmianą.

Drukuj

WAŻNE!!! Obowiązki sprawozdawcze pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne na początku 2012 roku

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż do 20 stycznia 2012 r. pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne (ZPChr oraz tzw. pracodawcy z otwartego rynku pracy) muszą wysłać do odpowiednich organów deklaracje i informacje roczne wskazane przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz. U. 2011 r. Nr 127 poz. 721).

Drukuj

Zmiany w prawie 2012 r. - nowy termin składania deklaracji na podatek od nieruchomości

W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 września 2011 r. o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (Dz. U. nr 232, poz. 1378). Jedną ze zmian, która została w niej zawarta dotyczy terminu składania deklaracji na podatek od nieruchomości. Zmiana ta dotyczy wielu przedsiębiorców, m.in. tych, którzy legitymują się statusem zakładu pracy chronionej (ZPChr) i jednocześnie obowiązani są płacić podatek od nieruchomości do urzędu gminy.

Drukuj

POPON za pośrednictwem Kadry Infor zaprasza na bezpłatny dyżury telefoniczne dla pracodawców

Bezpłatne dyżury telefoniczne eksperta POPON odbywać się będą w każdy poniedziałek i przeznaczone są przede wszystkim dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Drukuj

Znamy laureatów Gospodarczych Malin 2011

Premier Donald Tusk, ZUS oraz Prezes Centrozapu Katowice, Ireneusz Król otrzymali w czwartek w siedzibie Pracodawców RP statuetki i dyplomy Gospodarczych Malin - antywyróżnień Pracodawców RP i „Pulsu Biznesu” dla tych, którzy w 2011 roku mieli negatywny wpływ na polską gospodarkę, szkodzili przedsiębiorczości, bądź psuli standardy rynku kapitałowego.

Drukuj

Zmiany w zasadach publikacji gospodarczych

Ustawa deregulacja wprowadza jasne zasady publikowania ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz likwiduje Monitor Polski B. Pracodawcy RP pozytywnie oceniają regulacje, które redukują uciążliwe i kosztowne obowiązki przedsiębiorców.

Drukuj

Logo POPON i logo Lodołamacze opatentowane

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej przyznał świadectwa ochronne na logo POPON oraz logo Lodołamacze.

Drukuj

Firmy przestają zatrudniać niepełnosprawnych - komentarz Prezesa POPON Jana Zająca dla Obserwatora Finansowego portalu Narodowego Banku Polskiego

Zmniejszenie dofinansowania do pensji pracowników niepełnosprawnych oraz podniesienie limitów zatrudnienia niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej spowoduje, że firmy przestaną zatrudniać osoby niepełnosprawne. Potężne środki wydane na aktywizację zawodową i społeczną setek tysięcy takich osób w ten sposób zostaną wyrzucone w błoto.

Drukuj

Przedstawiciele POPON na spotkaniu u Wojewody Dolnośląskiego

Odbyło się spotkanie przedstawicieli POPON oraz laureata etapu centralnego konkursy LODOŁAMACZE 2011 z Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą.

Drukuj

Dłuższy czas pracy niepełnosprawnych - komentarz Moniki Tykarskiej Wiceprezes POPON dla Polskiej Agencji Radiowej

Od nowego roku niepełnosprawni z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności i zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy pracują nie siedem, a osiem godzin dziennie. Jak zaznaczyła wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Monika Tykarska, ośmiogodzinnego czasu pracy domagali się sami niepełnosprawni.

Drukuj

Masz pytanie? Dzwoń! Dzisiaj odpowiadamy na pytania dotyczące prawa pracy i zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych uruchomiła telefoniczny, bezpłatny dyżur prawnika - eksperta z zakresu prawa pracy i zatrudniania osób niepełnosprawnych.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan