facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca
  • Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Katowice 14 lipca
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

System zakładów pracy chronionej jest sprawdzony

O zatrudnieniu osób z deficytami - rozmowa z Mateuszem Brzakowskim, doradca prawnym Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. - Dokument "Polska 2030. Trzecia fala nowoczesności" przygotował Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, kierowany przez obecnego szefa resortu administracji i cyfryzacji ministra Michała Boniego.

Drukuj

Pełnosprawni w pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach wraz z Polską Organizacją Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zamierza zorganizować bezpłatne szkolenie dla pracodawców, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat korzyści finansowych i wizerunkowych zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Sobota, 10 marca dniem otwartym w urzędach skarbowych... a dla pozostałych serwis pytaniowy

Ministerstwo Finansów zaprasza w sobotę 10 marca na dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9.00 do 13.00.

Drukuj

Spotkanie z Dyrektorem Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Jarosław Duda, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych spotkał się 7 marca 2012 r. z dr. Joachimem Breuerem, Dyrektorem Naczelnym Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Drukuj

Otwarta Debata Jana Nowaka-Jeziorańskiego "O sprawiedliwości"

W Biurze RPO odbyła się otwarta Debata Jana Nowaka-Jeziorańskiego „O sprawiedliwości”.

Drukuj

ZUS: Komunikat dla płatników składek w sprawie zasad przyjmowania dokumentów rozliczeniowych za luty składanych z wykorzystaniem programu PŁATNIK

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie informuje, że dokumenty rozliczeniowe począwszy od dokumentów za luty 2012r. mogą być przygotowane wyłącznie w wersji 8.01.001A programu PŁATNIK, która uwzględnia obowiązującą wysokość składki na ubezpieczenia rentowe tj. w wysokości 8%.

Drukuj

Przeszło 5 mln deklaracji podatkowych przez Internet

Od początku 2012 r. w systemie e-Deklaracje złożono 5,521 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych. Wśród nich prawie 555 tys. to najpopularniejsze formularze roczne PIT. W ciągu 9 tygodni tego roku przesłano niewiele mniej PIT-ów oraz innych zeznań podatkowych niż w całym 2011 roku.

Drukuj

Pracodawcy RP: Jak poprawić miejsce Polski w rankingu dotyczącym e-administracji

Zdaniem Pracodawców RP odległe, 47. miejsce Polski w rankingu ONZ dotyczącym rozwoju e-administracji wskazuje na konieczność zintensyfikowania prac na rzecz informatyzacji sektora publicznego oraz rozpowszechniania stosowania narzędzi elektronicznych.

Drukuj

Pracodawcy RP: Jak ożywić partnerstwo publiczno-prywatne

Jak wynika z raportu zespołu Investment Suport, w 2011 r. podmioty publiczne zamieściły zaledwie 42 ogłoszenia o planowanych projektach. Co więcej - ogłoszeń było mniej niż w 2010 r. - Warto się zastanowić nad przyczynami małej popularności partnerstwa publiczno-prywatnego - komentują eksperci Pracodawców RP.

Drukuj

Pracodawcy RP: Mocna końcówka roku w gospodarce

Polska gospodarka zakończyła 2011 rok relatywnie dobrze, rosnąc w czwartym kwartale w tempie zbliżonym (4,3 proc.) do pierwszych trzech kwartałów.

Drukuj

Deregulacja dostępu do zawodów

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin przedstawił na konferencji prasowej projekt ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Polska jest dziś bowiem rekordzistą Europy w ograniczaniu dostępu do pracy. W naszym kraju nie można swobodnie wykonywać aż 380 profesji.

Drukuj

MPiPS: Posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji

Dyskusja nad rządowym projektem ustawy z 13 lutego 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw przewidującym reformę systemu emerytalnego zdominowała posiedzenie Prezydium Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno – Gospodarczych, które odbyło się 29 lutego 2012 r. Obrady prowadził Przewodniczący Komisji Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan