facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

POPON: Jak interpretować przepisy ustawy o rehabilitacji po nowelizacji z 28 czerwca 2012 r.?  odpowiedź BON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała odpowiedzi z Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (znak: BON-I-52311-322-3-PM/12) na pismo z prośbą o interpretację poszczególnych zapisów ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r., poz. 986) oraz na pismo dotyczące możliwości zaliczania poszczególnych świadczeń do kosztów płacy w rozumieniu art. 2 pkt 4a ustawy o rehabilitacji (…).

Drukuj

POPON: Czy byłe ZPChr wliczają do podstawy wymiaru składek pomoc udzielaną osobom niepełnosprawnym z ZFRON?  spotkanie POPON w ZUS

W dniu 9 października br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – Wiceprezes POPON Moniki Tykarskiej oraz doradcy prawnego Mateusza Brząkowskiego – z Dyrektor i Wicedyrektor Departamentu Ubezpieczeń Społecznych i Składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Drukuj

Dziennik Gazeta Prawna: Pielęgniarka zapewni opiekę niepełnosprawnym

Zdaniem biura pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) nie ma znaczenia, czy podstawą zatrudnienia pielęgniarki jest umowa o pracę, czy wykonywanie przez nią zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Drukuj

MPIPS: Sytuacja na rynku pracy we wrześniu 2012 r

Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca sierpnia br.) wyniosła we wrześniu 2012 roku 12,5 proc. i w porównaniu do sierpnia br. wzrosła o 0,1 punktu procentowego.

Drukuj

Pracodawcy RP: Uelastycznienie rynku pracy i dalsze uruchamianie środków z Funduszu Pracy  niezdędne do zatrzymania wzrostu bezrobocia

Wg danych Eurostatu stopa bezrobocia w UE w sierpniu br. wyniosła 10,5%, a więc w przeciągu roku wzrosła o 0,8%. Także dane Komisji Europejskiej za 2011 r. – szybko rosnąca grupa osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze pracy (ok. 8,6 mln) oraz zwiększająca się liczba pracujących w szarej strefy (ok. 10,9 mln) – świadczą o pogarszającej się sytuacji na rynku pracy.

Drukuj

Lodołamacze to więcej niż konkurs...

Konkurs Lodołamacze to już coś więcej niż tylko sam konkurs – to siedmioletnia tradycja, coraz większe zainteresowanie i zaangażowanie znanych i cenionych osób oraz okazja do promocji, szczególnie dla tych, którzy w konkursie zdobywają najwyższe laury. To również jedno z największych wydarzeń w kraju promujących ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych i wrażliwość społeczną.

Drukuj

Zakłady aktywności zawodowej dostaną pieniądze na pensje niepełnosprawnych. W Rzeczpospolitej pisze doradca prawny POPON Mateusz Brząkowski

Starosta nie musi już wyrażać opinii o potrzebie utworzenia zakładu aktywności zawodowej przez powiat. A podmiot je tworzący może uzyskać środki na wynagrodzenia zatrudnionych w nim niepełnosprawnych

Drukuj

Odznaczeni Krzyżami Zasługi na Zamku Królewskim w Warszawie

Podczas Gali Lodołamaczy 2012 na Zamku Królewskim w Warszawie 27 września 2012 r. Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski wręczył odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi.

Drukuj

PFRON: Wystartowała kampania informacyjna Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nt. Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

W minioną niedzielę, 30 września, na Stadionie Narodowym w Warszawie, wystartowała kampania informacyjna PFRON dotycząca niedawno ratyfikowanej przez Polskę (6 września br.) Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Drukuj

PFRON: Nowa wersja aplikacji SODiR off-line

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż nowa wersja aplikacji SODiR off-line będzie dostępna do pobrania na stronie internetowej www.pfron.org.pl po zakończeniu testów akceptacyjnych.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan