facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW
Drukuj

UOKiK czeka na sygnały o zmowach. Także anonimowe

Wiesz o zmowie przedsiębiorców? Możesz anonimowo zawiadomić UOKiK. Ruszył pilotażowy program pozyskiwania informacji od tzw. sygnalistów.

Drukuj

Wyrównanie pensji do wysokości minimalnego wynagrodzenia

Minimalne wynagrodzenia od 1 stycznia 2017 r. wynosi 2000 zł. Pracodawca ma obowiązek podnieść każdemu pracownikowi wynagrodzenie do tej właśnie kwoty. Jak to zrobić?

Drukuj

Praca i nieprawidłowe zwolnienie: Kiedy pracownik traci zasiłek chorobowy

Brak zwolnienia lekarskiego, praca podczas choroby czy spowodowanie niezdolności do pracy nadużyciem alkoholu pozbawia ubezpieczonego prawa do zasiłku chorobowego.

Drukuj

Mała spółdzielnia udzieli ulg na PFRON. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponuje, aby spółdzielnie socjalne mające mniej niż 25 pracowników mogły udzielać obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

ZUS kwestionuje zlecenia z poprzednich lat

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w ramach prowadzonych kontroli, zaczyna kwestionować umowy cywilnoprawne zawierane w poprzednich latach. ZUS twierdzi, że podstawa wymiaru składek powinna być wyższa, czego skutkiem jest powstanie po stronie przedsiębiorców obowiązku uregulowania zaległości nawet za kilka lat wstecz.

Drukuj

Nowe składki emerytalne: Mali przedsiębiorcy zapłacą 32 zł na ubezpieczenie i dostaną emeryturę minimalną

Planowane ułatwienia w opłacaniu ZUS przez samozatrudnionych to jeszcze więcej groszowych świadczeń w przyszłości i dodatkowe wydatki dla budżetu.

Drukuj

Polski system skutecznie zniechęca do pracy niepełnosprawnych. Ten przypadek to potwierdza

W Polsce aktywnych zawodowo jest około 465 tys. z ponad 2 mln osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym. Dla nich praca to nie tylko możliwość samostanowienia i utrzymania, ale w niektórych przypadkach również rehabilitacja i terapia.

Drukuj

Brak wynagrodzenia i urlopu: Kiedy pracodawca dostanie grzywnę za łamanie praw pracownika

Za brak pisemnej umowy, niepłacenie w terminie wynagrodzenia czy nieudzielenie urlopu pracodawcy grożą kary finansowe.

Drukuj

Będzie praca na poczcie. Prezes PFRON tłumaczy, kiedy i gdzie szukać ofert

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali porozumienie z Pocztą Polską w sprawie m.in. zwiększenia w jej placówkach stopnia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Badania lekarskie pracownika: Kiedy są przeprowadzane i kto za nie płaci

Pracodawca nie może dopuścić do pracy osoby bez ważnych badań lekarskich, musi także pokryć koszt ich przeprowadzenia.

Drukuj

II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych 23 maja 2017 r.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ma zaszczyt zaprosić na II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych „Kierunki zmian w systemie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych” Warszawa 23 maja 2017 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 4/6/8 , Sala Kolumnowa

Drukuj

Ustalenie stosunku pracy to pyrrusowe zwycięstwo. Za śmieciówki powinien odpowiadać pracodawca

Umowy cywilnoprawne, zwłaszcza te o dzieło, często są wybierane jako swego rodzaju alternatywa dla umowy o pracę. Z reguły niesłusznie, bo najczęściej zatrudnienie ma cechy stosunku pracy, a poddanie go regulacjom prawa cywilnego jest tylko zasłoną dymną. Przy czym są przypadki, że zawarcie umowy o dzieło to wybór nie tylko pracodawcy, lecz także osoby, która ma świadczyć pracę.

Drukuj

Będzie można odebrać firmę jej właścicielowi

Chociaż wydaje się to sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami to prawo będzie działać wstecz. Zgodnie z założeniami nowej ustawy przedsiębiorca będzie musiał udowodnić swą niewinność, a firmę będzie można odebrać jej właścicielowi, co może zakończyć się jej całkowitym zamknięciem.

Drukuj

Ministerstwo Rozwoju: Mała działalność gospodarcza – niższe składki na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy zmniejszający obciążenia składkami na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców o niskich przychodach. 31 marca wniosek o wpis skierowano do wykazu prac legislacyjnych rządu. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2018 roku. Z nowych rozwiązań skorzysta prawie 200 tysięcy firm.

Drukuj

Rewolucja w składkach małych firm: danina na ZUS i NFZ dla mikrofirm zależna od przychodów. Najniższa składka ZUS wyniesie 320 zł, zamiast 860 zł

Uzależnienie składek na ZUS i Fundusz Pracy od wysokości przychodu małych firm planuje Ministerstwo Rozwoju - mówiła w środę wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan