facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Niepełnosprawny rynek pracy

– W ramach działania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wydane będą kolejne środki na aktywizację osób dotkniętych różnymi urazami.

Drukuj

ZUS sprawdza przestrzeganie stawki minimalnej 13 zł/h

Zakład Ubezpieczeń Społecznych sprawdza umowy z firmami i przestrzeganie obowiązującej w kraju stawki minimalnej 13 zł za godzinę pracy - poinformował PAP rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Andrusiewicz.

Drukuj

Prognoza: 7,9 proc. bezrobocia oraz 3,2 proc. wzrostu PKB

W tym roku PKB wzrośnie o 3,2 proc., a bezrobocie na koniec 2017 r. spadnie do 7,9 proc. - prognozuje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych (IPiAG). Według instytutu pierwszy kwartał br. zamknął się wzrostem gospodarczym w wysokości 3,1 proc. rdr.

Drukuj

Nowa forma czasowej rejestracji pojazdów dla firm

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza nową formę czasowej rejestracji pojazdów dla firm i jednostek badawczych - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Dzięki nowelizacji firmy będą mogły przeprowadzać jazdy testowe bez konieczności rejestracji każdego pojazdu w urzędzie.

Drukuj

Będzie zakaz handlu w niedziele. Prawdopodobnie od nowego roku [DEBATA DGP]

Ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie chcą ograniczeń sprzedaży w co drugą niedzielę. Te pierwsze domagają się, by obowiązywały w każdą, a drudzy – w żadną z niedziel. Rząd namawia do kompromisu i sugeruje ograniczenie liczby wyjątków od zakazu, a spółdzielcy – równe traktowanie wszystkich placówek. Pewna wydaje się tylko data wejścia w życie obostrzeń – 1 stycznia 2018 r.

Drukuj

Urlop bezpłatny i zwolnienie lekarskie, czyli jak uniknąć pracy podczas wypowiedzenia

Jeśli pracodawca zwolni pracownika ze świadczenia pracy lub udzieli mu bezpłatnego urlopu, zatrudniony uniknie pracy podczas wypowiedzenia.

Drukuj

Jak potwierdzać niepełnosprawność pracownika. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne bardzo ważne jest prawidłowe potwierdzanie niepełnosprawności pracownika oraz występowania u niego schorzeń szczególnych. Dotyczy to przede wszystkim pracodawców, którzy korzystają z przysługujących im przywilejów z tytułu zatrudniania osób niepełnosprawnych, np. wnioskują o dofinansowanie do wynagrodzeń lub wystawiają informację o kwocie obniżenia z tytułu zakupu publikacji lub usług.

Drukuj

Renciści do pracy

Po zmianach w systemie orzecznictwa każdy będzie miał wpis „zdolny do pracy”, a ZUS orzeknie, do jakiej pracy wciąż nadaje się rencista.

Drukuj

PFRON: Składanie sprawozdań finansowych za 2016 rok

Sprawozdanie finansowe za 2016 r. lub „oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego”, należy dostarczyć do właściwego terytorialnie Oddziału PFRON.

Drukuj

PFRON: Badanie sytuacji ekonomicznej jednostki gospodarczej

Informujemy, że UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) potwierdził nowe stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące badania sytuacji ekonomicznej grupy jako całości.

Drukuj

System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej

ZAWARTOŚĆ BAZY SUDOP Baza SUDOP zawiera informacje o: wdrażanych w Polsce środkach pomocowych, pomocy udzielonej w ramach wdrażanych w Polsce środków pomocowych, wszelkiej pomocy publicznej i pomocy de minimis udzielonej danemu beneficjentowi.

Drukuj

Praca osób niepełnosprawnych - chroniony rynek pracy jest priorytetem

Praca dla osób z niepełnosprawnościami priorytetem rządu. Jak zapowiedział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz rząd kładzie szczególny nacisk na rozwój chronionego rynku zatrudnienia, aby wspierać te osoby, które z powodu stopnia lub rodzaju niepełnosprawności nie mają szans na zwykłą pracę lub nawet nie podejmują o nią starań.

Drukuj

Rewolucja w rentach. Każdy będzie miał orzeczenie "zdolny do pracy". Tak rząd chce oszczędzić na program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego

- Musimy odejść od orzekania o niepełnosprawności na rzecz orzeczeń, co człowiek jeszcze może robić. Czyli nie opierać się na grupach niepełnosprawności, jej stopniu, ale wskazać w orzeczeniu, gdzie człowiek może jeszcze funkcjonować na rynku pracy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Drukuj

Wyższe odszkodowania za wypadek przy pracy lub chorobę zawodową

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy lub zachorował na chorobę zawodową, przysługują określone świadczenia zgodnie z ustawą o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Drukuj

Płaca minimalna i stawka godzinowa: Ile zarobisz na różnych umowach

Od 2017 roku także osoba w pierwszym roku pracy musi zarobić minimalne wynagrodzenie przewidziane dla zatrudnionych na umowie o pracę, a wykonującego zlecenie obejmuje minimalna stawka godzinowa.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan