facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca

Zakończyła się właśnie Konferencja Prasowa Lodołamacze 2017- nowa odsłona, która odbyła się w Krakowie.

Drukuj

Pracodawcy RP: Split payment do bardzo zły pomysł

Uszczelnianie systemu podatkowego jest priorytetem rządu nic zatem dziwnego, że sięga po kolejne instrumenty w walce z szarą strefą. Zdaniem Pracodawców RP wprowadzanie tzw. podzielonej płatności podatku Vat, które jest planowane od początku przyszłego roku przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Drukuj

Dziennik Zachodni, Nowa Trybuna Opolska, Gazeta Lubuska, Głos Pomorza: Lodołamacze 2017. Zgłoś pracodawców wrażliwych społecznie!

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Drukuj

PFRON: Konferencja w Białymstoku - „Konsultacje +”

W dniu 27 czerwca 2017 r. w HOTELU PODLASIE w Białymstoku odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Konsultacje +”. Składa się ona na cykl konferencji regionalnych, podczas których odbędzie się społeczne opiniowanie zmiany ustaw w związku z wejściem w życie programu „Za życiem”.

Drukuj

ZUS ostrzega przed outsourcingiem pracowniczym

ZUS przestrzega firmy przed korzystaniem z outsourcingu pracowniczego. Warto dokładnie przejrzeć umowę przed jej podpisaniem. ZUS zwraca również szczególną uwagę na skutki zawierania tego typu umów.

Drukuj

Nowy druk zaświadczenia o stanie zdrowia dla celów świadczeń z ubezpieczenia społecznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o zmianie formularza Zaświadczenia o stanie zdrowia dla celów świadczeń z ubezpieczenia społecznego, które jest wydawane przez lekarza prowadzącego leczenie. Dotychczasowy formularz N-9 zastąpiony został drukiem OL-9.

Drukuj

Do kiedy trzeba wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy

Pracodawca musi wysłać pracownika na urlop najpóźniej do 30 września następnego roku. W innym wypadku naraża się na karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Drukuj

Coraz więcej Polaków zatrudnionych przez agencje pracy. Nieprawidłowości w większości z nich

W 2016 roku pośrednicy znaleźli pracę ponad milionowi Polaków. Za ilością nie idzie jednak jakość. Nieprawidłowości przy zatrudnianiu pracowników wykazano w połowie ze skontrolowanych podmiotów.

Drukuj

„Za życiem” pod lupą. Czy rodzice pójdą do pracy?

Dotacja na założenie firmy, dofinansowanie pensji, telepraca – wachlarz działań Programu „Za życiem”, aktywizujących zawodowo rodziców i opiekunów, jest naprawdę szeroki. Są jednak obawy, że na te propozycje... nie będzie chętnych.

Drukuj

PFRON: Spotkanie Minister Rafalskiej z Dyrektorami Oddziałów PFRON

Nowa rola oddziałów Funduszu była tematem spotkania Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza z Dyrektorami Oddziałów PFRON.

Drukuj

Nasze Sprawy: Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start!

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Netka.Gda: Zaczęła się XII edycja konkursu LODOŁAMACZE – dla zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. ZUS, PFRON i POPON łączą swe siły

W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan