facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Drukuj

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców z

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz.

Drukuj

Koniec nielegalnych domów opieki?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) chce ograniczyć nieprawidłowości w prowadzeniu placówek, które zapewniają całodobową opiekę osobom z niepełnosprawnością, przewlekle chorym i w podeszłym wieku.

Drukuj

MRPiPS: Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

25 lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto jest z jednej strony okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, a z drugiej – do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Drukuj

PFRON: Gala wręczenia nagród w konkursie „OTWARTE DRZWI”

18 grudnia w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Fundusz na najlepsze prace magisterskie i doktorską, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym „OTWARTE DRZWI”.

Drukuj

Odliczenia VAT: NIP na paragonie łamie unijną dyrektywę

Przedsiębiorcy nie powinni tracić prawa do odliczenia podatku tylko dlatego, że kasa sprzedawcy nie drukuje potwierdzeń sprzedaży z NIP kupującego – uważa resort spraw zagranicznych.

Drukuj

Niepełnosprawni w cenie. Komentarz POPON w Dzienniku Polskim

Gospodarka. Po raz pierwszy od 1989 roku wzrosło znacząco zainteresowanie zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Ale utrudniających to absurdalnych, biurokratycznych barier wciąż jest bardzo dużo. Kolejna jest właśnie procedowana w parlamencie

Drukuj

Pracodawcom zachęty pilnie potrzebne. Komentarz POPON w Dzienniku Polskim

Tragiczny wręcz w niektórych branżach deficyt rąk do pracy sprawił, że w osobach niepełnosprawnych pracodawcy zaczęli dostrzegać przydatnych pracowników. Coraz częściej przyjmowani są na odpowiedzialne stanowiska bo „nagle" okazało się, że wśród nich są osoby z wysokimi kwalifikacjami.

Drukuj

Pracodawcy dostrzegli w niepełnosprawnych przydatnych pracowników. Komentarz POPON w Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej

Po raz pierwszy od 1989 roku wzrosło znacząco zainteresowanie zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Ale utrudniających to absurdalnych, biurokratycznych barier wciąż jest bardzo dużo. Kolejna jest właśnie procedowana w parlamencie.

Drukuj

GK SPECJAŁ LAUREATEM NAGRODY PODKARPACKIEGO KLUBU BIZNESU- serdecznie gratulujemy Członkowi POPON

XIII Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu, która odbyła się w piątek, 24 listopada, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowy G2A Arena w Jasionce k/Rzeszowa była okazją, aby docenić i nagrodzić osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój regionu podkarpackiego oraz przyczyniły się do promocji Polski i Podkarpacia za granicą.  

Drukuj

BON: Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych od Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Krzysztofa Michałkiewicza.

Drukuj

BON: Minister Rafalska o sytuacji osób z niepełnosprawnościami

1 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Warszawie. Udział w nim wzięła minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

Niepełnosprawni mają prawo głosu!

Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych zbiera się średnio co 5 lat. IV edycja już 6 grudnia, a tematem obrad jest m.in. dostępność wyborów.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan