facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

MRPiPS: przyznano 825 zasiłków z Programu „Za życiem”

W I kwartale 2017 r. gminy wypłaciły 825 jednorazowych świadczeń w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka ze znaczną niepełnosprawnością albo nieuleczalną chorobą – poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w konkursie! Zgłoś bariery – pomóż sobie i innym!

Parki, skwery, zieleńce, ogrody – to one w zgiełku miejskiego życia dają możliwość odpoczynku, oddechu, miłego spędzenia czasu i spotkania z naturą.

Drukuj

Powrót opiekunów do pracy, pomoc w domu. Opublikowano ustawę dot. Programu „Za życiem”

W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek, 30 czerwca 2017 r., ustawę ws. realizacji Programu „Za życiem”. Zakłada ona m.in. wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w powrocie na rynek pracy czy pomoc w obowiązkach domowych.

Drukuj

Emerytura, wysokość: Wielka pomyłka ZUS. Emerytury źle wyliczone

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wyliczył emerytury Polaków. Wyliczenia mogą jednak zawierać błędy.

Drukuj

Nowy kodeks pracy: Jakie zmiany byłyby na miarę XXI wieku?

We wrześniu minie rok od powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Działa ona w dwóch zespołach, których zadaniem jest przygotowanie projektów dwóch kodeksów – indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy.

Drukuj

Wieczór RDC: Konkurs Lodołamacze

Gościem „Wieczoru RDC” była Monika Tykarska – prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz organizatorka Konkursu Lodołamacze.

Drukuj

Konfederacja Lewiatan: Coraz bardziej brakuje rąk do pracy

Bezrobocie na koniec maja br. wyniosło 7,4 proc., czyli spadło o 0,3 pkt proc. w stosunku do kwietnia br - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W maju 2016 r. bezrobocie wynosiło 9,1 proc.

Drukuj

VIP: Lodołamacze 2017 – nowa formuła, wartości bez zmian

Przed nami XII edycji konkursu Lodołamacze. W porównaniu z dotychczasowymi odsłonami nieco się ona zmieniła – zyskała nową strukturę i nowe zasady. Niezmienne pozostało to, że laureatami konkursu są ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Edukacja. Praca. Dostępność. Okrągły Stół dla Niepełnosprawności

Jak zwiększyć zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami? Jak spowodować, aby osoby z niepełnosprawnością miały lepszy dostęp do edukacji? Co zrobić, aby infrastruktura, w której żyjemy była bardziej dostępna? Między innymi nad tymi kwestiami zastanawiali się eksperci w ramach Okrągłego Stołu dla Niepełnosprawności. Efekt ich obrad znajdzie odzwierciedlenie w pracach nad Europejską Strategią dla Niepełnosprawności w Parlamencie Europejskim.

Drukuj

PFRON żąda milionów, które dopłacił do pensji

Firmy, które miały zatrudnionych niepełnosprawnych pracowników przed 1 stycznia 2009 r., ale dopiero po tej dacie zaczęły na nich pobierać dofinansowania do wynagrodzeń, otrzymują teraz wezwania do ich zwrotu. Niektóre z nich muszą oddać nawet 2–3 mln zł.

Drukuj

Nowy sposób na walkę z pracą na czarno: Zatrudnienie zgłaszane do ZUS przed rozpoczęciem pracy

PIP proponuje, aby zatrudniony zaczynał wypełniać swoje obowiązki dopiero w momencie, gdy umowa z przedsiębiorcą zostanie zawarta na piśmie i zgłoszona do ZUS.

Drukuj

Wypadek a dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

W lipcu 2016 r. weszły w życie przepisy dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na tzw. starych pracowników. W praktyce przepisy te mogą znaleźć zastosowanie do osób, które uległy wypadkowi i stały się niepełnosprawne w trakcie zatrudnienia u pracodawcy.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan