facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Podczas powrotu do domu zleceniobiorca może ulec wypadkowi przy pracy, choć ZUS twierdził inaczej

Jeżeli mieszkanie jest zarazem miejscem wykonywania działalności gospodarczej, a powierzone zdania można realizować zdalnie, organ rentowy powinien uwzględnić te argumenty podczas wydawania decyzji w sprawie świadczeń.

Drukuj

ZUS tropi "wyłudzaczy zasiłków". I wstrzymuje lub tnie świadczenia

Wstrzymanie zasiłku przez zdjęcia na Facebooku, obniżenie świadczenia o połowę lub pracownik, który powinien przewidzieć, że za dwa dni dozna rozległego wylewu - tak ZUS sprawdza fikcyjne zatrudnienie i tropi wyłudzanie rachunków. - Tego typu spraw jest w polskich sądach coraz więcej - mówi Wirtualnej Polsce mec. Katarzyna Przyborowska, radca prawny, właścicielka kancelarii Lege Artis i autorka bloga TemidaJestKobieta.pl.

Drukuj

Obowiązek przekazywania do PFRON sprawozdania finansowego przedsiębiorcy powiązanego

W związku z licznymi pytaniami przedsiębiorców pozostających w relacji powiązania z innymi przedsiębiorcami w sprawie obowiązku przekazywania sprawozdań finansowych za 2016 rok do PFRON Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się do Funduszu z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości.

Drukuj

Pensje w handlu rosną i to się nie zmieni

Zmienia się sposób handlowania i zmieniają się także sklepy. Jak będzie wyglądał w najbliższych latach rynek polskiego handlu mówi Andrzej Faliński, ekspert rynku handlu.

Drukuj

Papierowe zwolnienia lekarskie w obiegu aż do połowy 2018 r.

Papierowe zwolnienia lekarskie miały zniknąć z końcem roku 2017. Sejm zdecydował jednak, że papierowe zwolnienie lekarz będzie mógł wystawić aż do połowy 2018 r.

Drukuj

Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW

Zapraszamy na szkolenie Certyfikowany Kurs Doradcy Zawodowego ds. IPR + indywidualne doradztwo dotyczące optymalizacji wydatków z ZFRON

Drukuj

Ulga we wpłatach na PFRON: warto sprawdzić kontrahenta

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z możliwości obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powinien się upewnić, że firma, od której chce kupić usługę, ma uprawnienia do udzielenia takiej ulgi.

Drukuj

TVP INFO: II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

„Kierunki zmian w systemie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych”

Drukuj

Krótszy tydzień pracy dla rodziców

Rodzice dzieci w wieku do 10 lat o godzinę krócej w pracy – taki projekt trafił do konsultacji społecznych. Jego celem miałoby być wsparcie rodzin z dziećmi, ale tak naprawdę oznacza on skrócenie tygodnia pracy z 40 do 35 godzin dla tej grupy pracujących.

Drukuj

ZUS prawie jak sąd. Przedsiębiorcy protestują

Nowe prawo pozwoli wkrótce ZUS-owi arbitralnie określać od jakich umów – teraz i kilka lat temu - powinny być odprowadzane składki ubezpieczeniowe. Ma pierwszy rzut oka to dobry dla pracowników i budżetu pomysł. W praktyce wszyscy możemy dużo na nim stracić.

Drukuj

Postulaty ws. nowych uprawnień ZUS

Przedsiębiorcy namawiają senatorów do zmian w noweli, która ich zdaniem daje kontrolerom ZUS zbyt duże uprawnienia.

Drukuj

Nowe zasady zgłaszania przedsiębiorcy do ZUS

Od 19 maja 2017 r. obowiązują nowe zasady zgłaszania działalności gospodarczej do ZUS. Dotyczą one osób, które z tytułu działalności opłacają składki wyłącznie za siebie (nie zatrudniają innych osób), oraz członków ich rodzin. Osoby te już na etapie wpisu do CEIDG mogą zgłosić się do ubezpieczeń ZUS. Możliwe jest również zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego uprawnionych członków rodziny.

Drukuj

„Za życiem”: będzie 50 mieszkań chronionych co roku

- Zakłada się powstawanie 50 mieszkań rocznie dla 500 osób niepełnosprawnych. W tym roku finansowanie na to przedsięwzięcie ma wynieść 12 mln zł – poinformowała podczas briefingu prasowego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. To element programu „Za życiem”, którego zapisy wejdą w życie już w lipcu 2017 r.

Drukuj

Kwota wolna w górę od 2018 r. Ale tylko dla najmniej zarabiających

Każdy, kto zarobi nie więcej niż 8 tys. zł rocznie, nie zapłaci od tego podatku PIT – planuje Ministerstwo Finansów.

Drukuj

Emerytura z automatu nie dla wszystkich. ZUS dzieli emerytów pomostówkami

Emerytura w obniżonym wieku nie dla wszystkich będzie automatyczna. Wnioski będą musieli składać m.in. niektórzy nauczyciele. Prezydencka ustawa obniżająca wiek emerytalny podzieliła świadczeniobiorców.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan