facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

PFRON: TEKA ABSOLWENTA - Weź udział w projekcie!

Jesteś absolwentem lub studentem ostatniego roku i chcesz podjąć satysfakcjonującą pracę? Ten projekt jest właśnie dla Ciebie.

Drukuj

RPO pisze do ONZ: Polacy z niepełnosprawnością nie mogą w pełni korzystać z praw człowieka

Wzmocnienie ochrony osób z niepełnosprawnościami przed przemocą i dyskryminacją, wprowadzenie usług asystenckich, deinstytucjonalizacja opieki i wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego nierówności świadczeń dla opiekunów – to propozycje zmian przedstawione przez Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) Adama Bodnara, który przesłał swoją krytyczną opinię na temat wdrażania w Polsce Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych do Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ.

Drukuj

Rząd nie wykonał wyroku TK. Odszkodowanie dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

Opiekun osoby niepełnosprawnej wygrał proces ze Skarbem Państwa, bo rząd nie wykonał wyroku Trybunału.

Drukuj

Ile wynoszą świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych w 2018 roku

Osoba, która rezygnuje z pracy, aby opiekować się niepełnosprawnym członkiem rodziny, może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy, a po śmierci podopiecznego - zasiłek dla bezrobotnych.

Drukuj

PFRON: W PFRON na pracodawców czekają miliardy złotych

Na pracodawców chcących zatrudniać osoby niepełnosprawne czekają naprawdę duże pieniądze. W zeszłym roku było to znacząco ponad 3 mld złotych. Środki na dofinansowania do wynagrodzeń wypłaca Departament ds. Rynku Pracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

MRPiPS: Barometr zawodów 2018

Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów. Jego celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak w najbliższym roku będzie wyglądać zapotrzebowanie na pracowników w badanych zawodach.

Drukuj

Dobra wiadomość dla pracujących rencistów. Od 1 marca szykuje się znaczny wzrost limitów "dorabiania" do emerytury i renty

Bardzo dobra wiadomość dla dorabiających rencistów oraz emerytów pobierających wcześniejszą emeryturę - w związku ze wzrostem wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w IV kwartale 2017 roku rencista lub emeryt będzie mógł więcej dorobić.

Drukuj

PFRON: Pfron w pytaniach i odpowiedziach (cz. 2 - czyli wszystko na temat specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją)

Polska zaczyna kształcić specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją. Już wkrótce nasz kraj może na nowo stać się liderem w rehabilitowaniu osób niepełnosprawnych. Pierwszym krokiem ku temu ma być przeniesienie na nasz grunt zawodu, który doskonale sprawdza się za naszą zachodnią granicą. Studia o tej specjalizacji ruszają na kilku polskich uczelniach od tego roku akademickiego.

Drukuj

BON: Posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych

W dniu 15 lutego odbyło się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzecie posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Koniec z dorabianiem do etatu - propozycja zmian w prawie pracy

Pracownik, który będzie chciał dorobić do pensji, będzie musiał założyć własną działalność gospodarczą - taką propozycję przedstawiła Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy. Prace nad nowym Kodeksem pracy mają zakończyć się w marcu.

Drukuj

Pomysłodawcy każdej ustawy będą musieli ocenić jej wpływ na życie osób z niepełnosprawnością

Projekt każdej ustawy będzie musiał zawierać w ramach Oceny Skutków Regulacji (OSR) opis wpływu danej regulacji na sytuację ekonomiczną i społeczną rodziny, w tym także osób z niepełnosprawnością i starszych.

Drukuj

Jan Zając Prezes Zarządu POPON na posiedzeniu Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 15 lutego w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan