facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Ubezwłasnowolnienie źle służy niepełnosprawnym

Konstytucja gwarantuje każdemu prawo do sprawiedliwego procesu. Procesu jawnego, szanującego uprawnienia każdej ze stron postępowania. Tyle w teorii. W praktyce lepiej, żeby strona nie była niewidoma, głucha lub ubezwłasnowolniona. Ponad 80 tys. dorosłych osób w Polsce nie ma dostępu do sądu. Setki tysięcy mają ten dostęp istotnie ograniczony.

Drukuj

Niepełnosprawni nie nadążają za rządowym „Za życiem”

W ekspresowym tempie posłowie uchwalili kolejne projekty realizujące rządowy program „Za życiem". Przedstawiciele niepełnosprawnych nie kryją zaskoczenia.

Drukuj

Inauguracja Lodołamaczy 2017

7 lipca w Krakowie, a 14 lipca w Katowicach odbędą się konferencje prasowe Lodołamacze 2017 – inauguracje konkursu i kampanii na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Badanie GUS. Niepełnosprawność w rodzinie to wciąż większe ryzyko biedy

Mniejszy dochód, niższe wydatki, gorzej wyposażone mieszkania. Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki badania budżetów gospodarstw domowych w 2016 r. Wynika z nich, że niepełnosprawność wciąż negatywnie wpływa na dochody rodzin i ich stan posiadania.

Drukuj

Minimalne wynagrodzenie i minimalna stawka godzinowa w 2018 r. - propozycja rządu

Rząd zaproponował wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 roku na poziomie 2080 zł brutto. Minimalna stawka godzinowa miałaby wynosić 13,50 zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 80 zł i 50 gr.

Drukuj

Obowiązkowa mediacja w sporach pracowniczych? Pomysł znów wraca

Spór między pracodawcą a pracownikiem nie musi się kończyć na sali sądowej. Problem w tym, że u nas od lat jest to normą. Dzieje się tak, choć postępowanie sądowe jest nie tylko czasochłonne, lecz także kosztowne.

Drukuj

Krzysztof Michałkiewicz - „Dofinansujemy mieszkania dla niepełnosprawnych”

Gościem programu Jolanty Ojczyk #RZECZoPRAWIE był Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Powrót opiekunów do pracy, mieszkania chronione. Sejm uchwalił ustawę realizującą Program „Za życiem”

22 czerwca 2017 r. Sejm uchwalił bez poprawek zgłoszoną przez rząd ustawę ws. realizacji Programu „Za Życiem”. Zakłada ona m.in. wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w powrocie na rynek pracy czy pomoc w obowiązkach domowych.

Drukuj

PFRON: Zaproszenie na konsultacje społeczne programu „Za Życiem”

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Minister Krzysztof Michałkiewicz zaprasza do udziału w konferencjach regionalnych w ramach konsultacji społecznych programu „Za Życiem”.

Drukuj

Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Katowice 14 lipca godzina 11:00

Polska Organizacja Pracodawców Osób NiepełnosprawnychorazCentrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka   zapraszają na konferencję prasową Lodołamacze 2017- nowa odsłona – inauguracja Konkursu i Kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.   Konferencja odbędzie się w piątek, 14 lipca 2017 r., o godz. 11.00 Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka ul.: Bankowa 11a, 40-007 Katowice

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan