facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Drukuj

POPON zaproszony przez Głównego Inspektora Pracy na uroczystość Mecum Tutissimus Ibis -konkurs "Pracodawca- Organizator Pracy Bezpiecznej"

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała zaproszenie od Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka na uroczystość wręczenia statuetek Mecum Tutissimus Ibis w XXIV edycji konkursu „Pracodawca- Organizator Pracy Bezpiecznej” pod honorowym patronatem Marka Kuchcińskiego Marszałka Sejmu.

Drukuj

Bezzatrudnieniowy wzrost Polsce nie grozi

„Puls Biznesu”: Postępująca robotyzacja nie ma wpływu na liczbę bezrobotnych w kraju — może natomiast zwiększyć konkurencyjność rodzimych przedsiębiorstw.

Drukuj

Wzrost kosztów pracy dotknie wszystkich

„Rzeczpospolita”: Pod nóż idą podwyżki wynagrodzeń i wydatki na inwestycje. Przedsiębiorcy do ostatniej chwili nie wierzyli, że Sejm uchwali w piątek nowelę wprowadzającą obowiązek zapłaty składek do ZUS od zarobków przekraczających 30-krotność przeciętnego wynagrodzenia. Żadna zmiana przepisów na przestrzeni ostatnich lat nie wywołała takiego poruszenia jak zwiększenie kosztów zatrudnienia 350 tys. osób z najwyższymi zarobkami.

Drukuj

Niższa kara za brak informacji o uldze na PFRON

Resort rodziny zrezygnował z propozycji podwyższenia wskaźnika zatrudnienia pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi, który musi osiągać firma, jeśli chce udzielać kontrahentom obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

Będą zmiany refundacji wyrobów medycznych? NIK naciska MZ

Nakłady ponoszone przez NFZ na zaopatrzenie w wyroby medyczne wzrosły w ciągu siedmiu lat o 60 proc., podczas gdy koszty świadczeń finansowanych przez Fundusz o 25 proc. – podała w czwartek Najwyższa Izba Kontroli (NIK), wskazując, że NFZ brakowało narzędzi negocjowania cen takich wyrobów.

Drukuj

Lekarze-orzecznicy będą musieli składać oświadczenia majątkowe? Protest

Członkowie powiatowych i wojewódzkich zespołów ds. orzekania o niepełnosprawności, lekarze orzecznicy KRUS i ZUS, a także lekarze rzeczoznawcy i członkowie komisji orzeczniczych – przedstawiciele tych wszystkich grup mieli obowiązek składania oświadczeń majątkowych – zakłada projekt Ustawy o jawności życia publicznego. Co na to Gertruda Uścińska, prezes ZUS?

Drukuj

Nie będzie waloryzacji kosztów uzyskania przychodu

Waloryzację przysługującej pracownikom kwoty kosztów uzyskania przychodu, pozostających na niezmienionym poziomie od 2007 roku, o skumulowaną wartość inflacji za okres 2008-2016 - zakładał projekt noweli ustawy o PIT, który został odrzucony przez Sejm w pierwszym czytaniu.

Drukuj

WAŻNE: Refundacja dodatkowych kosztów poniesionych przez pracodawcę prowadzącego zakład pracy chronionej - zostały tylko 2 dni na złożenie wniosku - do 30 listopada 2017 r.

PODMIOTY UPRAWNIONE DO UZYSKANIA POMOCY Zwrot kosztów może być przyznany na wniosek pracodawcy prowadzącego zakład pracy chronionej u którego wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 50%.

Drukuj

PFRON: Przerwa w działaniu SODiR On-line

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 28.11.2017 roku z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac technicznych, SODiR On-Line będzie niedostępny dla Użytkowników od godz. 16:00 do godz. 18:00.

Drukuj

MRPiPS: Bezrobocie znów w dół, aktywność zawodowa w górę

Rosnące wskaźniki zatrudnienia i aktywności zawodowej, spadek liczby bezrobotnych i bezrobocie na poziomie 4,7% – taki obraz sytuacji na rynku pracy w III kwartale br. wyłania się ze wstępnych danych najnowszego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności.

Drukuj

MRPiPS: Sejm przyjął zmiany w ustawie o spółdzielniach socjalnych

Większe wsparcie finansowe dla spółdzielni socjalnych, ułatwienia w ich zakładaniu i funkcjonowaniu czy umożliwienie tworzenia konsorcjów spółdzielczych – między innymi takie zmiany zakłada uchwalona dziś przez Sejm ustawa o zmianie ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niektórych innych ustaw.

Drukuj

Rzecznik Praw Obywatelskich broni głosowania korespondencyjnego

- Likwidacja tej procedury negatywnie wpłynie na gwarantowanie fundamentalnej zasady powszechności wyborów – ocenia pomysł likwidacji głosowania korespondencyjnego Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) dr Adam Bodnar. Taką propozycję zawiera projekt Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Projekt ten trafił do Sejmu w 10 listopada.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan