facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

Opiekunowie nie skorzystają z preferencji podatkowej za 2018 r.

Od marca wzrosła renta socjalna dla niepełnosprawnych – niby zyskali. Ale ich rodziny nie będą mogły skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. A to zwiększa koszty rehabilitacji albo wymusza częściową rezygnację z niej.

Drukuj

Protest niepełnosprawnych: Sejmowy pat może jeszcze długo potrwać

Rząd mówi, że nie stać go na sfinansowanie dodatku „na życie”. Jest natomiast wstępna propozycja zmian w systemie rehabilitacji

Drukuj

PFRON: Porozumienie PFRON i PKP S.A.

Obie strony zobowiązują się do działań na rzecz osób z niepełnosprawnością. Porozumienie podpisane 24 kwietnia zostało objęte patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej na stronach Rządowego Centrum Legislacji

Projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej zrównujący jej wysokość do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy został zamieszczony w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Zgodnie z nim świadczenie wzrośnie do kwoty 1029,80 zł.

Drukuj

Prezydent: trzeba szukać możliwości wsparcia niepełnosprawnych i ich opiekunów

Państwo jest winne wsparcie ludziom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Trzeba możliwości tego wsparcia szukać i wierzę, że uda się je znaleźć – oświadczył w środę, 25 kwietnia, prezydent Andrzej Duda. Opowiedział się jednocześnie za wypracowaniem programu realizacji drugiego postulatu protestujących w Sejmie.

Drukuj

MRPiPS: Jakie wsparcie dla niepełnosprawnych?

W 2017 r. z budżetu państwa przekazano ponad 16,05 mld zł na pomoc niepełnoprawnym i ich opiekunom. Z jakiego wsparcia mogą skorzystać?

Drukuj

ZUS poległ w walce o składki ze zlecenia

Nie każde powiązanie podmiotów – kapitałowe czy osobowe – uzasadnia obciążenie pracodawcy składkami z zawartych przez jego pracowników umów-zleceń.

Drukuj

Niepełnosprawni i ich opiekunowie zyskają na zmianach w podatkach

Więcej osób skorzysta z ulgi rehabilitacyjnej. I to już teraz, rozliczając PIT za ubiegły rok.

Drukuj

Świadczenie pielęgnacyjne tylko dla opiekunów niepełnosprawnych dzieci. Resort rodziny zwraca uwagę na nieprawidłowości

Resort rodziny przypomina gminom, że mają bezwzględny obowiązek przestrzegania przepisów dotyczących przyznawania świadczenia pielęgnacyjnego.

Drukuj

Wyższa renta socjalna w II kwartale 2018 r.

Od 1 marca 2018 r. renta socjalna wynosi 865,03 zł. Kwota ta ma zostać podwyższona w drugim kwartale 2018 r. Projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej trafił do wykazu prac legislacyjnych.

Drukuj

Ekspertka: dostępność obniży koszty życia

Celem nowego rządowego Programu Dostępność plus jest likwidacja barier i uczynienie naszego kraju bardziej dostępnym dla osób z niepełnosprawnością. Realizacja programu ma kosztować 23 mld zł. Powstaje jednak pytanie, czy nie lepiej byłoby wydać te pieniądze np. na podwyżkę rent i świadczeń?

Drukuj

Informator ZUS: renty – zmiany od 1 grudnia 2017 r.

ZUS może przyznać rentę z tytułu niezdolności do pracy tylko wtedy, gdy osoba nie ma ustalonego prawa do emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych lub nie spełnia warunków do jej otrzymania. Nowe zasady dotyczą wniosków o rentę zgłaszanych od 1 grudnia 2017 r.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan