facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

PFRON: Informacja o podziale środków dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2018

Informujemy, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podjął uchwałę nr 14/2018 w sprawie podziału środków Funduszu na 2018 rok na realizację zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (…).

Drukuj

PFRON: Weryfikacja przesłanek ustawowych do otrzymania dofinansowania - obowiązkiem PFRON

Szanowni Państwo, z uwagi na pojawiające się pytania, związane z prowadzonymi przez PFRON czynnościami sprawdzającymi wobec beneficjentów, korzystających z dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, w zakresie opłacania składek na ubezpieczenia społeczne Fundusz wyjaśnia, iż zobligowany jest do badania spełniania przez beneficjentów pomocy przesłanek, wynikających z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.) w celu właściwego gospodarowania środkami publicznymi.

Drukuj

Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenia Członków POPON

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków POPON, na Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenia Członków Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych :

Drukuj

Kiedy pracodawca może wypowiedzieć umowę choremu pracownikowi

Pracodawca, który chce zwolnić chorego pracownika musi być pewny, że minęły wszystkie okresy ochronne.

Drukuj

Podsumowanie spotkania z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

Prezes Zarządu POPON Pan Jan Zając wziął udział w spotkaniu z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Panem Tadeuszem Kościńskim. Spotkanie odbyło się 6 lutego w siedzibie Pracodawców RP.

Drukuj

Cykl wywiadów z Członkami POPON- Prezentujemy wywiad z Właścicielem Firmy PPH Wadex Panem Zbigniewem Piechocińskim

Jest Pan właścicielem firmy PPH WADEX czym zajmuje się firma? Proszę scharakteryzować Waszych klientów. Najważniejsze projekty, które realizowaliście lub realizujecie. Proszę się nimi pochwalić.

Drukuj

MRPiPS: Nowi członkowie Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. W wydarzeniu udział wzięła przewodnicząca Rady, minister Elżbieta Rafalska. Posiedzenie Rady w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.

Drukuj

Gorąca dyskusja. Sejm przyjął informację nt. realizacji Karty Praw Osób Niepełnosprawnych

Sejm przyjął w czwartek, 8 lutego 2018 r., informację rządu na temat realizacji w 2015 r. i 2016 r. postanowień Karty Praw Osób Niepełnosprawnych. Wniosek o odrzucenie informacji zgłosił klub PO.

Drukuj

Renty i emerytury wzrosną w marcu o niemal 3 proc. Sprawdź, o ile dokładnie

Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie w tym roku 102,98 proc. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat – poinformowało na swojej stronie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Praca czeka. Chętni też. W czym więc problem?

Mamy rynek pracownika! – ogłaszają ekonomiści i specjaliści rynku pracy. Czy jednak jest to także rynek pracownika z niepełnosprawnością? Również tego z niepełnosprawnością psychiczną lub intelektualną? Nad tym, jak wykorzystać dobrą passę na rynku pracy zastanawiali się podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych przedstawiciele rządu, PFRON, organizacji społecznych i zakładów pracy chronionej.

Drukuj

Nie ma ulgi rehabilitacyjnej na suplementy diety

Niepełnosprawny odliczy wydatki jedynie na leki powyżej 100 zł miesięcznie, ale już nie na suplementy wspomagające leczenie.

Drukuj

Pomoc finansowa dla firm wymaga większej kontroli? "Kuriozalne, że niepełnosprawny zostaje ochroniarzem"

W 2016 r. firmom udzielono pomocy na prawie 30 mld zł, najwięcej otrzymały elektrownie i elektrociepłownie, branża węglowa, a także detektywistyczna i ochroniarska - wynika z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawionego posłom komisji gospodarki i rozwoju.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan