facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW
Drukuj

Zapraszamy na program "Forum gospodarcze" w TVP Gdańsk - Gość programu Zbigniew Gulgowski Członek Pomorskiej Rady Wojewódzkiej POPON

Serdecznie zapraszamy Państwa na program pod redakcją Piotra Świąca, poświęcony polskiej i regionalnej ekonomii „Forum gospodarcze”.

Drukuj

Emerytura w obniżonym wieku już od 1 października. ZUS i firmy szykują się na zmiany

Podwyżki pensji, wolne piątki, dodatkowe dni urlopu. Tak pracodawcy będą zachęcać wybranych pracowników, żeby ci nie korzystali z emerytury w obniżonym wieku.

Drukuj

Informator ZUS: dodatkowe przychody

Osoby, które dorabiają do świadczeń przedemerytalnych, muszą się rozliczyć z ZUS. Jeśli osoba uprawniona do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego uzyskiwała od 1 marca 2016 r. do 28 lutego 2017 r. dodatkowe przychody musi dostarczyć do ZUS zaświadczenie albo oświadczenie o ich wysokości.

Drukuj

PiP: Nagrody dla przyjaznych pracodawców

Główny inspektor pracy Roman Giedrojć uczestniczył w gali IX edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się 21 marca 2017 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, a patronatem honorowym objął go Prezydent RP.

Drukuj

PIP: Rada o poprawie bezpieczeństwa pracy

Na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy, które odbyło się 21 marca br. w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, zaprezentowano raport końcowy z realizacji III etapu programu wieloletniego „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy”. Przyjęto również stanowisko Rady w sprawie chorób zawodowych i związanych z pracą.

Drukuj

PFRON: Nowy certyfikat PFRON dla Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) w wersji on-line i off- line

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 7 marca 2017 r. przypominamy, iż użytkownicy logujący się do SODiR po 6 marca 2017 r. – zaraz po pierwszym zalogowaniu się do SODiR po tej dacie - są zobowiązani do wygenerowania nowego certyfikatu PFRON. Konieczność wygenerowania nowego certyfikatu PFRON dotyczy wszystkich użytkowników, również pracodawców korzystających z aplikacji SODiR off-line.

Drukuj

PFRON: Druk sprawozdania rzeczowo-finansowego samorządu województwa o zadaniach zrealizowanych ze środków PFRON

W związku ze standaryzacją druków sprawozdań rzeczowo-finansowych wynikającą z procedur ISO, Departament ds. Finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od pierwszego kwartału 2017 roku obowiązuje sprawozdanie kwartalne Sp-W. Zmianie uległa nazwa sprawozdania oraz dodana została sygnatura Sp-W, merytoryczny zakres sprawozdawczości pozostał bez zmian.

Drukuj

Rosną wpływy do budżetu PFRON

Od lipca 2016 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) odnotowuje wzrost w zakresie miesięcznych wpłat od pracodawców, którzy nie osiągają odpowiedniego wskaźnika zatrudnienia pracowników z dysfunkcjami.

Drukuj

Państwo tworzy rywala dla prywatnych firm ochrony. Poczta Polska ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa

Poczta Polska chce być gigantem na rynku ochrony. Ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa – czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Drukuj

Ulga na PFRON także przy przesunięciu terminu zapłaty. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

NOWELIZACJA Jeśli ostatni dzień na uregulowanie faktury przypada na sobotę, kupujący produkty lub usługi od pracodawcy zatrudniającego osoby niepełnosprawne, może ją uregulować w poniedziałek. To skutek zmiany w kodeksie cywilnym.

Drukuj

Na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym. Boją się niskich świadczeń

Widmo niższych świadczeń sprawia, że na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym niż mężczyzn.

Drukuj

Praca dla 5 tys. osób z niepełnosprawnością? Ruszyły programy PFRON

- Osoby niepełnosprawne mają jeden z największych potencjałów na rynku pracy. Przy jego właściwym wsparciu w przyszłości uda się znaleźć pracę dla 500 tys. osób – powiedział podczas spotkania prasowego w siedzibie PFRON prezes Zarządu Funduszu, Robert Kwiatkowski. Wykorzystaniu potencjału na razie mają służyć trzy programy prozatrudnieniowe, których celem jest wprowadzenie na rynek pracy 5 tysięcy osób!

Drukuj

PFRON: nowe programy wsparcia dla niepełnosprawnych

Dzięki wprowadzanym programom "Absolwent", "Praca-integracja" oraz "Stabilne zatrudnienie" w ciągu roku zostanie zatrudnionych co najmniej 5 tys. osób z niepełnosprawnościami - zapowiedział w środę prezes PFRON Robert Kwiatkowski.

Drukuj

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, trzydniowe zajęcia „ABC Przedsiębiorczości"

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie prowadzi pierwsze w 2017 roku zapisy na bezpłatne, trzydniowe zajęcia „ABC Przedsiębiorczości". Nowym ekspertem prowadzącym warsztaty jest Dariusz Wyrwa, wykładowca akademicki, doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pozostałe części prowadzą doradcy zawodowi WUP i przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

Drukuj

Zakaz handlu w niedziele - rząd za dalszymi pracami nad projektem

Rząd przyjął stanowisko w sprawie obywatelskiego projektu ograniczenia handlu w niedzielę. Popiera projekt, ale ma do niego uwagi.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan