facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Ekspertka: dostępność obniży koszty życia

Celem nowego rządowego Programu Dostępność plus jest likwidacja barier i uczynienie naszego kraju bardziej dostępnym dla osób z niepełnosprawnością. Realizacja programu ma kosztować 23 mld zł. Powstaje jednak pytanie, czy nie lepiej byłoby wydać te pieniądze np. na podwyżkę rent i świadczeń?

Drukuj

Informator ZUS: renty – zmiany od 1 grudnia 2017 r.

ZUS może przyznać rentę z tytułu niezdolności do pracy tylko wtedy, gdy osoba nie ma ustalonego prawa do emerytury z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych lub nie spełnia warunków do jej otrzymania. Nowe zasady dotyczą wniosków o rentę zgłaszanych od 1 grudnia 2017 r.

Drukuj

Liczby, liczby i... liczby. Podsumowanie działań na zebraniu Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych

Z udziałem minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej oraz pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza zebrała się Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych we wtorek, 24 kwietnia, w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Przedstawiono dotychczasowe wsparcie na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Projekt podwyższenia renty socjalnej. Koszt? 45 mln złotych miesięcznie

Podwyższenie kwoty renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy spowoduje wzrost wydatków na renty socjalne o około 45 mln zł w skali miesiąca, podano w uzasadnieniu do projektu nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Ustawa ma wejść w życie z dniem 1 września 2018 r. z mocą od dnia 1 czerwca 2018 r.

Drukuj

MRPiPS: Porozumienie ze środowiskiem niepełnosprawnych

24 kwietnia br. w siedzibie Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” strona rządowa oraz przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych zawarli porozumienie w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Rząd podpisał porozumienie z częścią środowisk osób niepełnosprawnych

Rząd podpisał porozumienie z częścią środowisk osób niepełnosprawnych. Dokument zawiera trzy punkty, w tym zrównanie rent socjalnych z rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Porozumienia nie podpisali protestujący w Sejmie opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych.

Drukuj

Rafalska na spotkaniu ws. Osób Niepełnosprawnych: chcemy zrównania renty socjalnej z rentą minimalną

Przyszliśmy z konkretnymi propozycjami, jedna z nich dotyczy ustawowego zrównania renty socjalnej z rentą minimalną - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Poinformowała, że roczny koszt tego rozwiązania to 540 mln zł.

Drukuj

RODO u pracodawcy osób niepełnosprawnych - cykl szkoleń

Zapraszamy na szkolenie Ochrona danych osobowych w świetle przepisów RODO u pracodawców osób niepełnosprawnych. Nowelizacja Kodeksu pracy i ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w związku ze wdrożeniem RODO

Drukuj

Premier: chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej

- Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej; to jest koszt ok. 600 mln zł – powiedział w niedzielę, 22 kwietnia, w Łukowie premier Mateusz Morawiecki. – Osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć – mówił.

Drukuj

CIS: do pracy nad ustawą ws. wsparcia osób niepełnosprawnych Sejm przystąpi bezzwłocznie

- Do pracy nad ustawą ws. wsparcia osób niepełnosprawnych Sejm przystąpi bezzwłocznie, gdy projekt trafi na Wiejską – zapowiedział dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka w poniedziałek 23 kwietnia. – Do postulatów protestujących podchodzimy z uwagą – zapewnił.

Drukuj

Podpisano „Pakt na rzecz dostępności”

- Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w 23 kwietnia 2018 r. Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan