facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Konferencja prasowa Lodołamacze 2017 - Kraków 7 lipca godzina 12:00

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zapraszają na konferencję prasową Lodołamacze 2017- nowa odsłona – inauguracja Konkursu i Kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.   Konferencja odbędzie się w piątek, 7 lipca 2017 r., o godz. 12.00 Małopolskim Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Kraków, ul. Na Zjeździe 11

Drukuj

Dodatkowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Powiatowe urzędy pracy będą mogły refundować pracodawcom część kosztów wynagrodzenia osoby zajmującej się niesamodzielnym członkiem rodziny lub przyznawać im grant na telepracę, jeśli zdecydują się na taką formę ich zatrudnienia.

Drukuj

Czym jest doba pracownicza i inne trudne pytania o czas pracy

Obecne przepisy dotyczące czasu pracy wydają się być w miarę zrównoważone. Niestety przepisy te są niezwykle skomplikowane, nieprecyzyjne, nierzadko wewnętrznie sprzeczne, co powoduje wiele wątpliwości w praktyce ich stosowania. Sposób uregulowania godzin nadliczbowych jest zawikłany nawet dla prawników. Kolejnym problemem są rozbieżne lub zmienne stanowiska sądów czy instytucji państwowych, czego najlepszym przykładem jest spór o zasadę rekompensowania pracy w niedzielę.

Drukuj

PFRON: Zmiana numeru infolinii PFRON

Od 20 czerwca 2017 roku obowiązuje jeden wspólny numer infolinii: 801 233 554 (22 581 84 10 dla telefonów komórkowych).

Drukuj

PFRON: Posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu

Rozpatrzenie wniosku Zarządu PFRON w sprawie zatwierdzenia rocznego Sprawozdania finansowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za 2016 rok było jednym z punktów obrad Rady Nadzorczej Funduszu w dniu 20 czerwca br.

Drukuj

Dłuższa dniówka z końcem ważności orzeczenia o niepełnosprawności

Od dnia następującego po upływie ważności czasowego orzeczenia o niepełnosprawności pracownika nie należy traktować jak osoby niepełnosprawnej. Ma to istotne znaczenie w wielu aspektach, m.in. odnośnie czasu pracy.

Drukuj

NIK: Klauzule społeczne - czy to działa? [panel ekspertów]

Klauzule społeczne to narzędzie, dzięki któremu można łączyć zamówienia publiczne z wspieraniem osób pozostających w trudnej sytuacji na rynku pracy. Raport przygotowany przez Najwyższą Izbę Kontroli pokazał, że klauzule wciąż są wykorzystywane w znikomym stopniu. O tym, czy się to zmieni, dyskutowali zaproszeni do NIK eksperci.

Drukuj

Kowalczyk: Nie wykluczam, że mały ZUS dla małych firm może wejść w życie od przyszłego roku

Mimo negatywnej opinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie wykluczam, że mały ZUS dla małych firm może wejść w życie od przyszłego roku - powiedział w rozmowie z PAP przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Drukuj

GUS BAEL: pracuje coraz więcej osób z niepełnosprawnością

Z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (GUS BAEL) wynika, że w pierwszym kwartale 2017 r. aktywnych zawodowo było aż 28,6 proc. osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym. To najwyższy wynik od bardzo dawna.

Drukuj

GUS: Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w maju wyniosło 4390,99 zł

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2017 r. wyniosło 4390,99 zł - podał w poniedziałek GUS.

Drukuj

PFRON: Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu PFRON Pani Dorocie Habich

Z dniem 15.06 br. Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pani Dorocie Habich, dotychczasowej zastępcy Prezesa Zarządu PFRON ds. programowych.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan