Pracodawcy obawiają się, że wprowadzenie nowych zasad odwoływania się od decyzji prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) spowoduje, że będą one egzekwowane, zanim w ich sprawie zakończy się spór przed sądem.
Radio Rzeszów: Teka Absolwenta, czyli pomoc dla niepełnosprawnych studentów
Pomoc w dopasowaniu się do rynku pracy - takie zadanie ma projekt "TEKA Absolwenta – Technologia – Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja". Jest on skierowany do osób z niepełnosprawnością z województwa Podkarpackiego, którzy niedawno skończyli lub kończą studia.
Gościem audycji jest pan Adam Hadław, dyrektor ds problematyki pracodawców Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Rozmawiamy o projekcie "Teka Absolwenta".
ECHO DNIA - PODKARPACIE: Pomogą niepełnosprawnym w zdobyciu zatrudnienia
Między innymi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego -niepełnosprawni studenci ostatniego roku studiów oraz absolwenci szkół wyższych mogą przystąpić do projektu unijnego mającego na celu pomoc im w zdobyciu zatrudnienia.
Tarnobrzeg.pl: Projekt dla osób Niepełnosprawnych - Fundacja FAZON
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której fundatorem i założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób NIepełnosprawnych POPON, realizuje obecnie projekt "Technologia - Efektywność - Kompetencje - Aktywizacja czyli TEKA ABSOLWENTA - Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia" współfinansowany ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu "ABSOLWENT".
Echo Dnia - Podkarpacie: Wsparcie zawodowe dla niepełnosprawnych studentów
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której fundatorem i założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON, realizuje obecnie projekt „Technologia - Efektywność -Kompetencje - Aktywizacja czyli TEKAABSOLWENTA - Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyci u zatrudnienia" współfinansowany ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „ABSOLWENT".
Punkty wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych – jak one działają? O FAZON w regiopraca.pl
To, że osoba jest niepełnosprawna, nie oznacza, że będzie gorszym pracownikiem. Bywa nawet lepszym, bo zdaje sobie sprawę z tego, że musi udowodnić, na co ją stać. Piszemy, gdzie osoby z orzeczeniem mogą znaleźć pomoc w poszukiwaniu etatu.
Indywidualne programy rehabilitacji w ZPChr. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej
Ważnym instrumentem wsparcia aktywizacji zawodowej osob niepełnosprawnych w zakładzie pracy chronionej jest możliwość tworzenia dla pracowników niepełnosprawnych indywidualnych programów rehabilitacji (IPR).
Liczy się dzień rozpoczęcia pracy. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej
Niepełnosprawny powinien być wliczony do ogółu pracowników z dysfunkcjami od dnia podjęcia pracy, a nie zawarcia umowy o jej wykonywanie, jeśli nastąpiło to w odrębnych terminach.
O zmianach w przepisach dotyczących osób niepełnosprawnych mówi się od dawna. Ministerstwo rodziny przyszykowało projekt „Za życiem”. Jego celem jest m.in. pomoc niepełnosprawnym pracownikom.
VIP: Jan Zając – Wciąż jest wiele do zrobienia
Z pewnością osoby z niepełnosprawnością nadal napotykają w swoim życiu na wiele barier komunikacyjnych lub architektonicznych. Jednak otwartość społeczeństwa, a w szczególności pracodawców, na osoby z niepełnosprawnością jest coraz większa – mówi Jan Zając, prezes zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Kłopotliwe ustalanie podmiotów powiązanych
Firma ubiegająca się o dofinansowanie pensji pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi, w której 100 proc. udziałów ma stowarzyszenie, nie powinna uwzględniać jego personelu do stanu zatrudnienia.