facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home POŚREDNICTWO PRACY Aktualności Katowice: giełda pracy dla osób niepełnosprawnych
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Katowice: giełda pracy dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 2017-03-14 06:41:07

  

W poniedziałek 13 marca w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach wystartuje Śląskiej Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. Potencjalni pracodawcy będą czekać od godz. 10 do 13. Wstęp jest bezpłatny.

 

Podczas Giełdy będzie można spotkać się ekspertami i doradcami personalnymi oraz aplikować na różne stanowiska. Zainteresowani będą mieli okazję skorzystania z porad PFRON-u, ZUS-u, PIP-u, Urzędów Pracy i CINIB-y.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są: Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.

 

- Praca dla osób niepełnosprawnych stanowi nie tylko źródło zaspokojenia potrzeb materialnych oraz własnych aspiracji zawodowych.

 

Możliwość współpracy z osobami zdrowymi, codzienny kontakt z otoczeniem sprawia, że staje się ona wspaniałą i skuteczną formą rehabilitacji zawodowej - podkreślają organizatorzy giełdy. - Życie i praca w społeczeństwie bez poczucia dyskryminacji pomaga niepełnosprawnym w osiągnięciu satysfakcji, która przekłada się na lepsze zdrowie psychiczne i samopoczucie. Człowiek, który czuje się potrzebny i ma wrażenie, że robi coś pożytecznego ma zwykle większą motywację do pracy niż pozostali. Zdaje sobie również sprawę z tego, że musi szanować obecną pracę bardziej niż osoby zdrowe, ponieważ ma od nich zdecydowanie mniejsze szanse na znalezienie nowej posady - podkreślają.

 

Pracodawcy, którzy postanowią szukać na Giełdzie potencjalnych pracowników będą prezentowali zróżnicowane środowisko branżowe. Obecne będą zarówno firmy działające lokalnie, jak i te o zasięgu krajowym. Ponadto można będzie skorzystać z oferty wsparcia organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Budynek CINIB-y w pełni dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Autor: Katarzyna Domagała-Szymonek
Źródło: dziennikzachodni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan