facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home POŚREDNICTWO PRACY Aktualności Radio Via: Jutro Giełda Pracy Dla Niepełnosprawnych
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Radio Via: Jutro Giełda Pracy Dla Niepełnosprawnych

Dodano: 2017-09-19 08:53:49

  

Województwo podkarpackie na tle innych wyróżnia się ilością zakładów aktywności zawodowej i zakładów pracy chronionej. Jest ich u nas zdecydowanie więcej.


W kwestii zatrudniania osób niepełnosprawnych nie odbiegamy od średniej krajowej. Adam Hadław, z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych mówi, że bardzo dużo zależy od motywacji osoby niepełnosprawnej do podjęcia pracy. -Jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy na danym stanowisku, to niepełnosprawność schodzi na dalszy plan.

 

Adam Hadław mówi, że jedne z korzyści zatrudniania osoby niepełnosprawnej to korzyści finansowe, czyli dofinansowanie do zatrudnienia, poza sferą budżetową, to kwoty od 450 zł do 2 tys. 400 zł. -Problem zatrudniania osób niepełnosprawnych w krajach unii europejskiej jest porównywalny, ale w kwestii rozwiązań najlepsi nie jesteśmy. - mówi Joanna Bugajska kierownik zakładu ergonomii w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy - Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie

 

-Widać to na ulicach państw zachodnich. jest tam dużo osób niepełnosprawnych, nie dlatego, że jest ich więcej, ale dlatego, że oni wychodzą, funkcjonują w społeczeństwie, u nas to nadal jest dziwne.

 

W ubiegłym tygodniu w czasie Tygodnia Przedsiębiorczości rozmawiano w Rzeszowie o osobach niepełnosprawnych w pracy i biznesie, natomiast jutro (20.września) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w godzinach od 10:00 do 13:00.

 

Agnieszka Radochońska-Kloc
źródło: radiovia.com.pl/

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan