facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRESSROOM POPON w mediach Lubelski Urząd Wojewódzki: Regionalna gala Lodołamacze 2017
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Lubelski Urząd Wojewódzki: Regionalna gala Lodołamacze 2017

Dodano: 2017-09-19 10:03:46

  

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wziął udział w regionalnej gali XII edycji konkursu „Lodołamacze 2017". W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się uczestnicy konkursu z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Patronatem honorowym wydarzenie objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

 

 

 

Forma konkursu ma za zadanie głównie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne w kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma, dziennikarz bez barier i dwóch kategoriach specjalnych – Super Lodołamacz i Lodołam Specjalny.

 

- Ogromnie się cieszę, że mogę Państwa gościć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Lodołamacz to człowiek, który skutecznie przełamuje stereotypy, łamie lody obojętności i niechęci w stosunku do osób niepełnosprawnych. Lodołamacz, na co dzień swoją działalnością pokazuje jednoznacznie, że bez względu na to, jacy jesteśmy, jakie mamy zdolności, jakie mamy możliwości, to wszyscy jesteśmy tacy sami – mamy taką samą godność osoby ludzkiej – mamy taki sam fundament wszystkich naszych wolności i praw, jako osoby ludzkiej. Oto chodzi w tej inicjatywie – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i jednocześnie pogratulował zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu.

 

Statuetka Lodołamacza przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituła Konkursu nagradza firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników. W tym roku przyznano ponad 500 statuetek.

 

Organizatorem konkursu i gali była Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

zobacz zdjęcia

 

źródło: lublin.uw.gov.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan