facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO Stanowiska, opinie, raporty Raport lobbingowy POPON za maj-czerwiec 2015 roku
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Raport lobbingowy POPON za maj-czerwiec 2015 roku

Dodano: 2015-10-08 08:29:24

  

Jak Państwa informowaliśmy POPON przekazał postulaty dotyczące zmian w ustawie o rehabilitacji. Konferencja kończąca blisko dwuletnie konsultacje odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

 

images/stories/lobbingCieszy nas obecność na konferencji m.in.: Ministra Jarosława Dudy, Posła Sławomira Piechoty i Senatora Filipa Libickiego. Przygotowaliśmy dwa dokumenty. Pierwszy zawierał propozycje zmian w obecnej ustawie o rehabilitacji, które mogą usprawnić system i uczynić go bardziej przyjaznym dla pracodawców i osób niepełnosprawnych. Drugi był stanowiskiem zawierającym oczekiwania POPON wobec nowej ustawy o rehabilitacji.

 

W maju i czerwcu zorganizowaliśmy aż cztery konferencje prasowe: w Chorzowie, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu. Oprócz spraw związanych z kampanią i konkursem Lodołamacze tematem konferencji były nasze działania na rzecz zmian w ustawie. Zwracaliśmy również uwagę mediów na sytuację pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

 

Polecamy Państwa uwadze kwestię odpowiedzi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie efektu zachęty na tzw. starych pracowników oraz zestawienie pozostałych działań POPON.

 

W załączeniu raport lobbingowy.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan