facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO Zmiany w prawie Ważne! Projekt ustawy - Zmiany w systemie orzecznictwa o niepełnosprawności służb mundurowych
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Ważne! Projekt ustawy - Zmiany w systemie orzecznictwa o niepełnosprawności służb mundurowych

Dodano: 2014-07-21 08:53:25

  

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przedstawia rządowy projekt ustawy o komisjach lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych. W dniu 15 lipca br. został on skierowany do I czytania w Sejmie: do Komisji Spraw Wewnętrznych, z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

 

Projekt ustawy wprowadza jedną kategorię niezdolności do pełnienia służby w miejsce obecnych trzech grup inwalidzkich i dwuinstancyjny system orzecznictwa lekarskiego. Zmiany te są istotne dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, które legitymują się orzeczeniami komisji lekarskich MON I MSW.

 

Przyjęty na początku czerwca przez rząd projekt autorstwa MSW zmierza do ujednolicenia orzecznictwa lekarskiego dla funkcjonariuszy i kandydatów do służby w sześciu formacjach mundurowych: policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biurze Ochrony Rządu, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Służbie Więziennej.

 

Projekt ustawy

Uzasadnienie

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan