facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO Zmiany w prawie POPON interweniuje w sprawie zmian w Krajowej Radzie Konsultacyjną do Spraw Osób Niepełnosprawnych
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

POPON interweniuje w sprawie zmian w Krajowej Radzie Konsultacyjną do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 2016-06-08 13:35:18

  

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stanowczo sprzeciwia się projektowi zmian w funkcjonowaniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

 

 

Zgodnie z zaprezentowanym projektem ustawy z dnia 3 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 564) w Radzie nie będzie pracodawców, związkowców oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

 

POPON zwrócił się do Pana Andrzeja Malinowskiego Prezydenta Pracodawców RP z prośbą o pilną interwencję w tej sprawie na forum Rady Dialogu Społecznego. Prezes Zarządu POPON Jan Zając zwrócił się także z apelem do organizacji pracodawców i związków zawodowych o wyrażenie wspólnego negatywnego stanowiska w sprawie projektowanych zmian. Przyjęcie przez Sejm zaprezentowanego projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) oznacza całkowitą eliminację przedstawicieli pracodawców i związków zawodowych z prac w Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

 

Źródło: POPON

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan