facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

PFRON: UWAGA!!! Formularz INF-O-PdM lub INF-O-PdR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą zobowiązana jest do przesłania wraz z pierwszym składanym w danym roku kalendarzowym, wnioskiem o refundację składek bądź korektą wniosku (liczy się data nadania wniosku) Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (INF-O-P-dM) bądź Formularza informacji składanych przy ubieganiu się o pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (INF-O-P-dR).

Drukuj

BON: Zmiana formularzy deklaracji wpłat na PFRON

Od 1 stycznia 2018 r. zmieniły się deklaracje i informacje składane do PFRON: INF-1, INF-2, INF-Z, DEK-1-b, DEK-Z

Drukuj

BON: Nowy zespół orzeczniczy

W województwie śląskim powstał nowy Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Drukuj

Ulga rehabilitacyjna. Jak udowodnić używanie samochodu? Odpowiada Ministerstwo Finansów

Pod koniec zeszłego roku zmieniono przepisy, dzięki czemu w rozliczeniu podatkowym za 2017 rok więcej osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów może odliczyć w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej używanie samochodu. Co ważne, przejazdy nie muszą już, jak wcześniej, dotyczyć jedynie zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych. Do naszej redakcji trafia wiele pytań o to, jak udokumentować używanie samochodu. Zapytaliśmy Ministerstwo Finansów. Oto odpowiedź.

Drukuj

Ważne zmiany dla pracodawców w 2019 r.

Od początku 2019 r. na pracodawców czekają istotne zmiany dotyczące skrócenia okresu przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat. Kolejną ważną zmianą jest możliwość prowadzenia i przechowywania akt osobowych pracownika w postaci elektronicznej.

Drukuj

Jaką temperaturę powinien zapewnić pracodawca w porze zimowej?

Jeżeli w miejscu pracy jest zbyt niska temperatura, pracownik może powstrzymać się od wykonywania pracy i zgłosić sprawę do PIP.   To pracodawca ma obowiązek zapewnić odpowiednią temperaturę w miejscu pracy, dostosowując ją do charakteru pracy wykonywanej przez zatrudnionych. Jakie są inne obowiązki pracodawcy w miejscu pracy, dowiesz się tutaj>> W okresie zimowym, który trwa od 1 listopada do 31 marca, pracodawca ma dodatkowe obowiązki wobec zatrudnionych.   Jak temperatura w miejscu pracy? Zasadniczo temperatura w miejscu pracy nie może być niższa 14 °C, chyba, że technologiczny charakter pracy na to nie pozwala, jak na przykład w przypadku pracy w chłodni. W pomieszczeniach biurowych i takich, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, temperatura nie może być niższa niż 18 °C. Z kolei w służbowych szatniach, łazienkach i innych pomieszczeniach gospodarczych temperatura nie może spaść poniżej 24 °C.   Czytaj cały artykuł Autor: Agnieszka Brzostek Źródło: gazetaprawna.pl

Drukuj

Duda: Chcemy, aby kolejne grupy zawodowe nie musiały pracować w niedziele

Chcemy, aby kolejne grupy zawodowe nie musiały pracować w niedziele. Przedstawimy projekt ograniczający wykonywanie zadań w takie dni. Zaproponujemy też, aby w firmie, w której działają reprezentatywne związki, obowiązkowe było zawarcie układu zbiorowego - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Drukuj

Szukam pracy: Ogłoszenie o pracy to przeszłość. Oto najciekawsze pomysły na rekrutację

Pracodawcy mają coraz większe problemy rekrutacyjne. By przyciągnąć do firmy najlepszych, stawiają na nowoczesne metody rekrutacyjne. Jakie?

Drukuj

Ostatnie dni dla części podatników na rozliczenie się z fiskusem

Do końca stycznia na rozliczenie się z fiskusem mają czas osoby, które osiągają dochody z najmu opodatkowane ryczałtem, oraz podatnicy, którzy korzystają z uproszczonych form opodatkowania działalności gospodarczej.

Drukuj

Umowa zlecenie czy umowa o pracę - co wybierają pracodawcy?

Liczba osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia spada, ale powoli. Czy ozusowanie tej formy zatrudnienia nie przyniosło efektów?

Drukuj

Ulga rehabilitacyjna w 2018 roku: Jakie wydatki można odliczyć w PIT?

Zbliża się czas rozliczania PIT-ów za 2017 rok. Niepełnosprawni lub ich opiekunowie mogą odliczyć od dochodu niektóre wydatki w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Kogo dokładnie dotyczy ta preferencja i w jaki sposób można zmniejszyć tym samym postawę opodatkowania?

Drukuj

MRPiPS: E-składka działa już od miesiąca

Konferencję prasową, podsumowującą pierwszy miesiąc płatności składek na indywidualne numery rachunków składkowych przez 2,5 mln polskich przedsiębiorców oraz pierwsze cztery miesiące funkcjonowania obniżonego wieku emerytalnego m.in. w kontekście złożonych wniosków i wydanych decyzji, odbyła się 17 stycznia w I Oddziale ZUS w Warszawie. Wzięła w niej udział Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska i wiceprezes NBP Anna Trzecińska.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan