Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. Minister apeluje do pracodawców

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. Minister apeluje do pracodawców

– Podjęliśmy decyzję o przejściu na pracę zdalną w administracji publicznej, za wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane w sposób tradycyjny, by odpowiadać na potrzeby obywateli – zapowiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował również do pracodawców, by „gdzie tylko to możliwe, przechodzili na pracę zdalną”. – Sytuacja robi się trudna – stwierdził szef resortu zdrowia.

W piątek resort przedstawił niepokojące dane epidemiczne. 30 tys. 586 nowych zakażeń koronawirusem wykryto wczoraj w całej Polsce. — To dynamika, z jaką do tej pory nie mieliśmy do czynienia — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas konferencji apelował również, by pracodawcy przechodzili w tryb zdalny, gdy tylko jest to możliwe. Wszystko po to, by zmniejszać ryzyko zakażeń i ognisk w zakładach pracy.

Coraz większe liczby wykrytych przypadków mają również bezpośrednie odbicie w gospodarce. Jak pisaliśmy w środę w Business Insider Polska, dla gospodarki równie groźny jest bowiem fakt, że większa liczba chorych oznacza automatycznie większą liczbę osób skierowanych na kwarantannę.

W szczytowych momentach czwartej fali mieliśmy do czynienia z ponad 700 tys. pracowników, skierowanych na kwarantannę z powodu potencjalnego ryzyka zakażenia. Wtedy jednak resort zdrowia odnotowywał maksymalnie 30-35 tys. przypadków dziennie.

cały artykuł
źródło: https://businessinsider.com.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content